(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Taşa Baskı Nasıl Yapılır?

Konu baskı teknikleri olduğu zaman insanların çok büyük bir kısmı bu işlemlerin yalnızca bilindik materyallerde yapıldığını düşünebiliyor. Böyle olunca da aslında karşılarına çıkmakta olan klasik tarzdaki seçenekleri inceleyerek sadece bunların içerisinden seçimlerini yapıyorlar. Halbuki yapılacak olan araştırmalar sonrasında da görülebileceği üzere artık baskı konusunda daha öncesinde olmadığı kadar farklı baskı teknikleri ortaya çıkmaya başladı. Dolayısıyla baskı ile alakalı incelemelerde bulunan kişiler, bilindik tarzdaki baskıların yanı sıra isteklerine bağlı olarak birbirinden farklı tarzdaki baskı teknikleri içerisinden seçimlerini yapabiliyorlar. Taşa baskı yapımı, son dönemlerde hakkında inceleme yapılan konular içinde yer alıyor.

İnsanların bir kısmı taşa baskı yapılamayacağını düşündükleri için farklı materyaller üzerine baskı yapılmasını isteyebiliyor. Gerçekte ise baskı konusunda var olan gelişimler ile beraber artık isteğe bağlı olarak taş üzerine arzu edildiği tarzda baskı işlemlerini yaptırabiliyorlar. Taş üzerine baskı işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikli olarak taşın doğru şekilde işlenmesi gerekmektedir. Çünkü dışarıdan alınan, düzgün bir şekle sahip olmayan taşlar asla baskı için uygun olmayacaktır. Bunun yerine doğal kayalardan üretilen ve daha sonrasında da çok dikkatli şekilde temizlenip şekillendirilen taşlar tercih edilmektedir. Baskı işleminin sorunsuzca gerçekleştirilmesi adına taşların yüzeylerinin tam anlamıyla pürüzsüz olması gerekmektedir. İlk hazırlanmaya başladığı dönemlerde taş baskı işlemleri sadece belirli boyutlardaki taşlarda yapılıyor olsa da şimdilerde artık isteğe bağlı olarak arzu edilen her boyuttaki taşa kolaylıkla yapılabiliyor.

Böyle olunca gerek firmalar tanıtımlarını gerçekleştirmek adına gerekse insanlar sevdiklerine oldukça etkileyici hediyeler vermek adına taşa baskı yaptırabiliyorlar. İnsanların bu konudaki isteklerinin artış göstermeye başlaması ile beraber artık taş üzerine baskı yapılması konusunda isteklerin artış göstermeye başlaması sayesinde konu ile ilgili çalışma yapan isimlerin sayısında da aynı oranda artış olmaya başladı. Taşın baskı için kullanılması adına hazırlanmasından sonra ise taşın üzerine yapılacak baskıya uygun kaplama işlemi yapılacaktır. Kaplama yapılmasındaki temel amaçlar bir yandan taşın korunması iken diğeri de baskının canlı, parlak bir görünüme sahip olmasını sağlamaktır.

Kaplama işleminin yapılmasından sonra ise artık taşa baskı işlemleri gerçekleştirilmeye başlanacaktır. Günümüzde taş yüzeyin üzerine farklı tekniklerde baskılar yapılabiliyor. Bundan dolayı da insanlar taş baskıyı hangi amaç ile kullanacaklarsa, buna en uygun olacağını düşündükleri tarzda baskı tekniklerini inceleyip aralarından seçimlerini yapabiliyorlar. Taş üzerine baskı yapılması adına gerçekleştirilecek incelemelerde de görülebileceği üzere özen gösterilmesi gereken pek çok farklı detay bulunuyor. Bunlardan ilki baskı esnasında kullanılacak boyanın dikkatlice seçilmesidir. Çünkü yoğunluğun doğru şekilde ayarlanmazsa taş üzerinde arzu edildiği şekilde durması gerçekleştirilmemiş olacaktır. Taş baskı konusunda tecrübeli kişiler, isteklerin etkili şekilde yerine getirilmesi adına her türlü detayın üzerinde durulacaktır. Böylelikle de ortaya tam olarak şık, dikkatleri üzerine çeken taş baskılar çıkmış olacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by