(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Taşa Baskı Nasıl Yapılır

11 Ocak 2020 Posted by etiket333 Uv Baskı

Baskı işlemlerinin her geçen gün yenilikleri içerisinde barındırmaya başlaması ile beraber artık pek çok kişi klasik tarzda yapılan baskı teknikleri yerine onların kullanımına sunulan yeni baskı yöntemlerini inceleyip aralarından seçimlerini yapıyorlar. Böylelikle de ortaya tam anlamıyla arzu edilen tarzda sonuçlar çıkabiliyor. Taşa baskı tekniği özellikle de sevdiklerine unutulmaz bir hediye vermek isteyen ya da tanıtımlarını klasik tarzda yapmak istemeyen firmaların tercih ettikleri yöntemler içerisinde yer alıyor. Her ne kadar günümüzde artık taşa baskı çalışmalarının yapılması sırasında pek çok isim bu tarz baskı işlemlerini yapıyor olsa da insanların bu aşamada dikkat edilmesi gereken pek çok farklı konu bulunmaktadır.

Bunların üzerinde doğru şekilde durulmaması sonrasında ortaya çıkabilecek olan olumsuzluklar ile beraber, taşa baskı tekniği olması gerektiği şekilde uygulanmayacak, baskıda meydana gelen hatalardan ötürü baskı arzu edildiği gibi canlı ve kaliteli bir görünüme erişemeyecektir. Böylesi olumsuzluklar ile karşı karşıya kalmak istemeyenlerin ise mutlaka deneyimli kişiler ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Taş üzerine yapılacak olan baskı çalışmaları farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Bundan dolayı da insanlar onların isteklerini en iyi tarzda ortaya koyabilecek şekildeki baskı çeşitleri içerisinden seçimlerini yapmalıdırlar. Tüm detayların üzerinde dikkatli bir şekilde durulması ile beraber, ortaya arzu edilen sonuçların çıkması da sağlanmış olacaktır. Taş üzerine baskı işlemi yapılacağı zaman ise dikkatle üzerinde durulması gereken pek çok farklı detay bulunmaktadır.

Yapılacak olan taşa baskı işlemleri için öncelikli olarak baskı yapılacak taşın boyutlarının net olarak belirlenmesi gerekmektedir. Çünkü buna göre baskı kalıbının hazırlanması gerekecektir. Günümüzde artık arzu edilen her boyutta taş için baskı işlemleri yapılabilmektedir. Dolayısıyla gerek insanlar sevdiklerine unutulmaz bir hediye vermek için gerekse firmalar tanıtım ve kurumsal kimliklerini ön plana çıkartmak adına taşa yapılacak olan baskıları kullanabilirler. Boyut belirlemesi yapılmasından sonra ise baskının gerçekleştirileceği taşın dikkatlice seçilmesi gerekir. Bu taşın pürüzsüz olması, arzu edilen net baskının ortaya çıkması bakımından son derece önemlidir. Bunun ardından ise artık baskı için gerekli olan çalışmalara başlanabilecektir.

Günümüzde taşa baskı çalışmaları adına fotoğraflar, resimler ve yazılar tercih edilebilmektedir. Baskı çalışmalarının yapılması adına hazırlanılan kalıplar, daha sonrasında da kullanılabilecek şekilde üretilmiştir. Dolayısıyla eğer ki ilk seferde baskı tam anlamıyla istenildiği şekilde yapılmadıysa, daha sonrasında tekrardan baskı rahatlıkla yapılabilecektir. Baskının yapılması sonrasında taşa tam olarak oturması adına kısa bir süre beklenmesi gerekmektedir. Bu sayede baskı işlemi için kullanılacak boya taşa işleyebilecektir. Tüm detayların üzerinde net bir şekilde durulması ile beraber ise artık insanlar diledikleri tarzdaki baskı işlemlerini taş üzerinde yaptıracaktır. Sonrasında da ortaya çıkan baskı ürünü istenilen yerde kullanılacak, uzun süreler boyunca solmayan baskı sayesinde istenilen geri dönüşlerin alınması sağlanacaktır.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by