HEMEN ARA WHATSAPP

Ultraviyole (UV) Baskı

Bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları için sıklıkla kullanılmakta olan baskı işlemleri, bundan dolayı da hangi sektör içerisinde yer alınıyor olursa olsun fark etmez firmaların üzerinde en fazla durduğu konulardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Çünkü onların isteklerine en uygun olacak tarzdaki baskıları seçmemelerinden ötürü ortaya çıkacak sonuçlar tahmin edilenden çok daha kötü olabilecektir. Özellikle de ilerleyen teknoloji ile beraber artık baskı işlemleri de ciddi anlamda değişimler ortaya çıkmaya başladı. Bu sayede de firmalar kendi isteklerini en iyi şekilde yerine getiren baskılar ile arzuladıkları sonuçlara erişmiş oluyorlar. Ultraviyole (UV) baskı tekniği de istenilen sonuçların elde edilmesi çok daha kolay bir hale gelmiş oluyor.

Uzun süreli kullanıma uygun olan ultraviyole (UV) baskı tekniği sayesinde artık başta tanıtım olmak üzere oldukça farklı alanlardaki firmalar tarafından rahatlıkla tercih edilebiliyor. UV baskı için kullanılmakta olan makinenin kafa kısmı; boyanın basım yapılacak yüzeye iletim işleminin yapılmasını sağlamaktadır. Kafanın üzerinde yer alan nozzle’dan çıkacak olan boya tanecikleri boyaya ulaştıktan sonra UV ışınları sayesinde 1 saniyeden kısa bir süre içerisinde kuruma gerçekleştirilecektir. Böylelikle ürünlerin baskıdan çıkmasından hemen sonra kullanıma hazır hale gelmesi de sağlanmış olacaktır. Solvent gibi diğer baskı türlerindeki gibi boyanın kurumasının beklenmeyecektir. Bu sayede de pek çok tarzdaki rulo ve plaka malzemesi için rahatlıkla UV baskı yapılabilmektedir.

Genel itibari ile ultraviyole (UV) baskı pek çok yerde rahatlıkla kullanılabilen baskı türleri içerisinde yer almaktadır. Ahşap plakalar, ayna yüzeyi olmayan metaller, UV baskı için uygun olan vinil ve tekstil rulolar, PVC esaslı plakalar, düzgün yüzeyli taşlar başta olmak üzere birçok farklı tarzdaki çalışmalar için UV baskı tekniklerinin kullanıldığını görmek artık mümkün hale geldi. Firmaların bu denli fazla tercih etmeye başlaması ile beraber ise artık baskı işlemleri için ultraviyole baskı sistemi ile alakalı çalışmalar yapmakta olan isimlerin sayısında gözle görülür bir artış ortaya çıkmaya başladı. Dolayısıyla bu aşamada dikkatli bir şekilde seçimlerin yapılmaması durumunda ortaya oldukça ciddi sonuçlar çıkabilecektir.

Firmaların istedikleri tarzda ultraviyole (UV) baskı tekniği ile baskı işlemlerini yaptırabilmeleri adına araştırmalarını mutlaka deneyimli kişiler üzerinde yoğunlaştırmaları gerekmektedir. Bu sayede ne tarzda baskılar yapılmak isteniyorsa, buna göre en uygun olacağı düşünülen baskı işlemleri gerçekleştirilmiş olacaktır. Baskı yapılmadan önce gerçekleştirilecek ön çalışma ile beraber ortaya ne tarzda bir çalışmanın çıkması istendiği net olarak görülmüş olacaktır. Yapılan çalışmanın ardından firma isteklerinin var olduğunu düşündükleri takdirde ise baskı işlemlerine zaman kaybedilmeden başlanmış olacaktır. Bütün detayların üzerinde net bir şekilde durulması sonrasında ortaya çıkartılacak olan UV baskı, firmaların tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarını en üst düzeylerde yapmaları da sağlanacak ve baskı dikkat çekmeyi de başaracaktır.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

@333 Tanıtım

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.