(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Ultraviyole (UV) Baskı

5 Ocak 2020 Posted by etiket333 Uv Baskı

Baskı çalışmalarının gelişmeye başlaması ile beraber artık firmaların çok büyük bir kısmı kendilerine ve isteklerine göre en uygun olduğunu düşündükleri tarzda var olan baskı türleri içerisinden seçimlerini yapmak istiyorlar. Çünkü bu aşamada yapacakları yanlış seçimlerden sonra ortaya çıkacak olan durumlar asla başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamamış olacaktır. Ultraviyole (UV) baskı çalışmaları ise ortaya çıkartıldığı ilk günden bu yana sıklıkla tercih edilmekte olan baskı türleri içerisinde yer alıyor. Birbirinden farklı avantajları içerisinde bulundurmakta olan bu baskı tekniğinde kullanılan boya, özel bir şekilde üretilmiş olup güneş ışığına karşı son derece dayanıklıdır ve özel kurutma cihazları aracılığı ile 1 saniyenin altında kurutulmuş oluyor.

Uv İş Güvenliği Baskısı

Böyle olunca da ultraviyole (UV) baskı ile ortaya koyulmakta olan ürünler son derece kaliteli bir görünüme sahip oluyor. UV baskılarda kullanılmak adına hazırlanan boyalar başta güneş ışığı olmak üzere birçok farklı ve basılı materyale zarar verecek olan faktörlerin başarılı şekilde ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Genel itibari ile bu baskı tekniği ile çizim, metin ve fotoğraf çalışmaları için son derece uygun baskı teknikleri içerisinde yer almaktadır. Firmalar, baskı için arzu ettikleri her türlü materyal ile en iyi baskıları yaptırma olanağına da erişmiş olacaklardır. Bu baskı çeşitlerinin yanı sıra gravür baskı çalışmaları için de ultraviyole baskı istendiği zaman ortaya oldukça etkili çalışmalar çıkmış olacaktır.

Firmaların büyük bir kısmı ultraviyole (UV) baskı çalışmalarının yalnızca ambalaj ürünlerinde kullanılabildiğini düşünebiliyorlar. Bunun nedeni ise ağırlıklı olarak bu tarz çalışmalarda renklerin ve desenlerin etkili şekilde ortaya çıkartılarak etkileyici görünümün ortaya çıkmasının hedeflenmesidir. Ancak son dönemlerde bu konu ile ilgili yapılmakta olan araştırmalar da göz önünde bulundurulduğu zaman da görülebileceği üzere artık oldukça farklı sektörlerde yer almakta olan firmalar da isteklerini yerine getirmesi adına bu baskıdan yararlanmaktadır. Hazırlanılan UV baskı ile beraber klasik etiketlerin kullanılması sonrasında ortaya çıkabilecek olan sorunların çok büyük bir kısmı ortadan kaldırılmış olacaktır. Bunların başında ise renk solması ve soyulma gelmektedir.

Bunların olmasının engellenmesi adına ultraviyole (UV) baskı işlemleri PVC ya da O.P.P. malzemelerin kullanılması ile beraber baskı işleminin sona ermesinin ardından yaşanabilecek olan sorunlar ortadan kaldırılmış olacaktır. Başarılı bir şekilde hazırlanacak olan bu baskılar ile beraber etiketlerin ya da ürünlerin kullanım süresi oldukça uzun olacak, ürünler son kullanacak olan kişiye ulaşıncaya kadar deforme durumu söz konusu olmayacaktır. Bu baskı türü ile etiketlerin üretilmesi sonrasında ise etiketler bulundukları alandan sökülüp çıkartılmak istendiği zaman da arkasında herhangi bir iz bırakmayacaktır. Farklı materyaller üzerinde rahatlıkla kullanılabilmekte olan UV baskıdan arzu edilen sonuçların elde edilebilmesi adına deneyimli kişiler ve başarılı tasarımlara sahip olmak yeterli olacaktır.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by