(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Ultraviyole (UV) Baskı

11 Ocak 2020 Posted by etiket333 Uv Baskı

Baskı teknikleri sayesinde gerek bireysel gerekse kurumsal anlamda yapılacak olan her türlü çalışma daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir şekilde yapılmaya başlandı. Her ne kadar ilk dönemlerde baskı teknikleri çok fazla değişim göstermemiş olsa da günümüze kadar geçen süreç içerisinde var olan teknolojinin gelişmesi ile beraber artık insanlar tam anlamıyla onların ihtiyaçlarına cevap verecek tarzdaki baskı çalışmalarını eskiden olduğundan çok daha kolay şekilde yapmış oluyorlar. Ultraviyole (UV) baskı çalışmaları sayesinde artık gerçekleştirilecek baskı işlemleri daha öncesinde olmadığı kadar canlı görüntülere sahip olmasının yanı sıra normalde baskılardan çok daha uzun süreler boyunca dayanıklı çalışmaları elde etmiş olacaklardır.

İlk ortaya çıktığı dönemden itibaren Ultraviyole (UV) baskı çalışmaları tam olarak bilinemiyordu. Bundan dolayı da ne kadar istenmiş olursa olsun yapılacak olan çalışmalar için bu baskı tekniği kullanılamıyordu. Fakat ilerleyen dönemlerde bu konuda meydana gelmekte olan gelişmeler ışığında özellikle de firmalar kendileri için en uygun baskı tekniğinin bu olduğuna karar verdiler. Böylelikle artık pek çok farklı sektörde yer almakta olan firmalar, baskı çalışmaları için UV baskı tekniğini kullanmayı tercih ettiler. Kullanılmakta olan UV baskı tekniğinde kurutma süresi bir saniyeden çok daha aza inecek ve bununla beraber boyanın özelliğinden ötürü başta güneşte solma gibi baskıya zarar verecek sebeplerden ortadan kalkmış olacaktır.

Gerçekleştirilecek olan ultraviyole (UV) baskı işlemlerinden sonra baskı malzemesi su tarzı dış etkenlerden etkilenmeyecek ve ofset baskı ile yapılmış olan malzemelere oranla çok daha fazla dayanıklı bir hale gelecektir. Normalde UV baskı tekniklerinin yalnızca firmaların etiketlerinde kullanılabileceğini düşünüyorlar. Gerçekte ise UV baskı tekniklerini oldukça farklı kategorilerdeki firmalar tarafından büyük bir avantaj ile kullanılabilmektedir. Başta leksan film olmak üzere kontrol panel etiketleri, opak ya da şeffaf çıkartma, ürünler üzerindeki kullanma talimatları ve alüminyum etiketler de yine bu baskı tekniklerini kullanmaya başladılar. Bu baskı çalışmaları UV baskı için özel makinelerde basılmaktadır. UV baskı makinesi ise 0,22 ila 1,00 mm kalınlıkta olan bütün malzemelerin üzerine baskı rahatlıkla yapılabilmektedir.

Firmaların ultraviyole (UV) baskı tekniğini başarılı şekilde uygulamak adına öncelikli olarak ne tarzda bir baskı yapılması istendiğine net olarak karar vermelidir. Çünkü günümüzde artık istenilen her türlü baskı işlemi sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Dolayısıyla firmalar kendi isteklerini net bir şekilde ön plana çıkartacak tarzdaki baskı işlemlerini yaptırmak adına konusunda deneyimli kişiler ile iletişime geçilmelidir. Yapılacak olan görüşmeler esnasında ne tarzda bir UV baskı yapılacağı konusunda net bilgiler elde edilmiş olacaktır. Ortaya çıkartılacak olan örneğin dikkatlice incelenmesi ile beraber de kısa bir süre içerisinde baskı işlemleri yapılmaya başlanacak, böylece firmalar diledikleri tarzdaki etiketleri arzu ettikleri ürünlerde ya da hizmetlerde kullanabileceklerdir.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by