(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

UV Baskı Makinesi Nedir?
16 Kasım 2018 Posted by etiket333 Uv Baskı , ,

UV Baskı Makinesi Nedir?

Uv baskı makinesi nedir derseniz reklam sektöründe kullanılan bir makine türüdür. Metal yüzeyli ve ahşap yüzeyli maddelere baskı yapar. Baskı tekniklerinin gelişmeye başlaması ile beraber dijital çalışmaları en etkili şekilde ortaya koymak adına oldukça etkili şekilde araştırmalar yapıyorlar. Çünkü klasik tarzdaki baskı çalışmaları çoğu zaman sadece belirli bir noktaya kadar firmaların isteklerini yerine getiriyor. Özellikle de son dönemlerde meydana gelmekte olan gelişmeler ile beraber ise artık firmalar onların isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek adına çalışmalar yapmaya başladılar. UV baskı teknikleri de ortaya koyuldukları ilk günden bu yana tercih edilen baskı türlerinden bir tanesi olarak ön plan çıkıyor. UV baskı makinesi de bu baskıların en etkili şekilde yapılabilmesi adına önemlidir.

Şimdilerde aynı baskı tekniklerinde olduğu gibi UV baskı makinesi konusunda da oldukça etkili çalışmalar yapılmaya başlandı. Böylelikle de ortaya çıkmakta olan sonuçlar son derece kaliteli ve istekleri yerine getirecek tarzda olmaktadır. UV baskı tekniği ile beraber güneş ışığına karşı dayanıklılık sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra baskı çalışmaları sırasında kurutma süresinin 1 saniyeden daha aza indirilmesi sağlanır. Boyanın sahip olduğu özelliğinden ötürü de başta güneşte solma gibi baskılara ciddi şekilde zarar verebilecek olan sebepler ortadan kalkmış olur. Gerçekleştirilecek olan UV baskı çalışmaları sonrasında ortaya çıkacak olan baskı malzemesi su ve benzeri maddelerden etkilenmemekte bununla beraber de ofset ile yapılacak olan baskı çalışmalarına göre çok daha dayanıklıdır.

UV Baskı Makinesi Nedir?

Klasik tarzdaki baskı sistemlerinin aksine UV baskı makinesi ile gerçekleştirilmekte olan dijital baskı işlemleri pek çok farklı malzemeye rahatlıkla yapılabilmektedir. Baskı makinesinde yer alan UV kurutma sistemi ile arzu edilen oranlarda ve istenilen renklerde baskıların sorunsuz yapılabilmesine de imkan tanınmıştır. Başta kontrol panel etiketleri olmak üzere kağıt, opak çıkartma, leksan film, alüminyum etiketler, ürün kullanma talimatları gibi birçok dijital baskı, uv baskı ile yapılabilmektedir. Gerekli olan tasarımların dikkatlice yapılması ile kısa süreler içerisinde firmaların istedikleri tarzda baskı çalışmaları kolaylıkla yapılmış olacaktır.

Bu alanda kullanılmakta olan UV baskı makinesi, 0,22 ila 1,00 mm kalınlığındaki sert, yumuşak malzemelerin üzerine baskı yapılabilir. Hangi amaç için UV baskı yapılmak isteniyorsa, buna göre uv baskı işlemleri için deneyimli kişiler ile iletişime geçilmelidir. Güneş ve dış etkenlere karşı dayanıklı olması, oldukça canlı ve parlak renkler ile tüm dikkatleri üzerine çekmesi sayesinde farklı kategorilerdeki ürünlerin tanıtımları için pek çok firma UV baskı etiketleri tercih etmektedir. İstenilen her sayıda ve boyutta hazırlanmakta olan bu etiketlerde tasarım çalışmalarının dikkatlice yapılması, arzu edilen sonuçların elde edilmesi adına gerekli olan işlemlerin yapılmasını sağlayacaktır.

 

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by