(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

UV Baskı Makinesi Nedir?

Baskı tekniklerinin gelişmeye başlaması ile beraber artık firmalar gerçekleştirilecek olan çalışmaları en etkili şekilde ortaya koymak adına oldukça etkili şekilde araştırmalar yapıyorlar. Çünkü klasik tarzdaki baskı çalışmaları çoğu zaman sadece belirli bir noktaya kadar firmaların isteklerini yerine getiriyor. Özellikle de son dönemlerde meydana gelmekte olan gelişmeler ile beraber ise artık firmalar onların isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek adına çalışmalar yapmaya başladılar. UV baskı teknikleri de ortaya koyuldukları ilk günden bu yana tercih edilen baskı türlerinden bir tanesi olarak ön plan çıkıyor. UV baskı makinesi de bu baskıların en etkili şekilde yapılabilmesi adına önemlidir.

Şimdilerde aynı baskı tekniklerinde olduğu gibi UV baskı makinesi konusunda da oldukça etkili çalışmalar yapılmaya başlandı. Böylelikle de ortaya çıkmakta olan sonuçlar son derece kaliteli ve istekleri yerine getirecek tarzda olmaktadır. UV baskı tekniği ile beraber güneş ışığına karşı dayanıklılığın yanı sıra baskı çalışmaları sırasında kurumanın kısıtlanması amacıyla kurutma süresinin 1 saniyeden daha aza indirilmesi ve ayrıca boyanın sahip olduğu özelliğinden ötürü başta güneşte solma gibi baskılara ciddi şekilde zarar verebilecek olan sebepler ortadan kalkmış olur. Gerçekleştirilecek olan UV baskı çalışmaları sonrasında ortaya çıkacak olan baskı malzemesi su ve benzeri maddelerden etkilenmemekte bununla beraber de ofset ile yapılacak olan baskı çalışmalarına göre çok daha dayanıklıdır.

Klasik tarzdaki baskı sistemlerinin aksine UV baskı makinesi ile gerçekleştirilmekte olan baskı işlemleri pek çok farklı malzemeye rahatlıkla yapılabilmektedir. Bununla beraber baskı makinesinde yer almakta olan UV kurutma sistemi ile beraber arzu edilen oranlarda ve istenilen renklerde baskıların hiçbir sorun olmadan yapılabilmesine de imkan tanınmıştır. Şimdilerde başta kontrol panel etiketleri olmak üzere kağıt, opak çıkartma, leksan film, alüminyum etiketler, ürünlerin üzerinde yer almakta olan kullanma talimatları gibi birçok farklı ürün için UV baskı makinelerinde baskı işlemleri yapılabilmektedir. Gerekli olan tasarımların dikkatlice yapılması ile beraber oldukça kısa süreler içerisinde firmaların tam anlamıyla istedikleri tarzda baskı çalışmaları kolaylıkla yapılmış olacaktır.

Bu alanda kullanılmakta olan UV baskı makinesi, 0,22 ila 1,00 mm kalınlığındaki gerek sert gerekse yumuşak malzemelerin üzerine baskı işlemi yapılabilir. Böylelikle hangi amaç için UV baskı yapılmak isteniyorsa, buna göre en uygun olacağı düşünülen UV baskı işlemleri için deneyimli kişiler ile iletişime geçilmelidir. Güneş ve dış etkenlere karşı dayanıklı olması, oldukça canlı ve parlak renkler ile tüm dikkatleri üzerine çekmesi sayesinde farklı kategorilerdeki ürünlerin tanıtımları için pek çok firma UV baskı etiketleri tercih etmektedir. İstenilen her sayıda ve boyutta hazırlanmakta olan bu etiketlerde tasarım çalışmalarının dikkatlice yapılması, arzu edilen sonuçların elde edilmesi adına gerekli olan işlemlerin yapılmasını sağlayacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by