Uv Baskı

Uv Baskı

Uv baskı, sert ve düzgün zeminlere yapılan baskının uv ışınları ile milisaniyede kurutularak baskının görünmez bir  katmanla korunması esasına dayanmaktadır.

Uv baskı, su bazlı, çevreye dost boyalar kullanan, basılacak yüzeye uv ışını uygulanarak, milisaniyede kurutma sağlayan teknolojidir. Uv baskı içinde alüminyum, paslanmaz gibi malzemelere yapılan yapılan ve ahşap yüzeylere kolayca baskının yapılması olduğunu da rahatlıkla söylememiz mümkündür. Firmalara da bakıldığı zaman artık pek çok konuda avantaj sağlamaya yardımcı özelliktedir. Yapısında ki var olan kabartma ile daha fazla dikkat çekici özelliği ön plana çıkmaya başlayacaktır. En iyi baskı yapma yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Bu konuda ki en iyi hizmetleri firmamız aracılığı ile almanız mümkündür. Böylelikle ortamlarda kullanıldığı zaman ise hemen dikkatleri de üzerine çekmeyi başarmış olacaktır.

Zaman kaybı yapmadan sizlerde hemen bu konuda ki aktif çalışmalardan yararlanmaya başlayın. Baskı yaptırma konusunda en iyi çözümleri sunma başarısına sahibiz. Son zamanın en güvenilir adreslerinden artık biri haline gelerek sorunsuz şekilde hizmet sunma başarısına sahibiz.

UV Baskı Avantajları

Üstelik firmamıza dilerseniz online platform üzerinden de kesintisiz olarak ulaşmanız hiç zor olmayacaktır. Bu konuda ki başarılı çalışmalara aralıksız olarak yer verilmeye devam ediliyor. Uv Baskı Avantajları için hemen firmamıza başvurun. Ergonomik, şık tasarım yönüyle dikkat çeken Uv baskıyla firmanızı ayağa kaldırmanız mümkün olacak. Birden çok kullanım alanlarına sahiptir. Buna göre sizlerde dilediğiniz her alanda bu baskı teknolojisinden yararlanma şansına sahipsiniz. Soğuk havalarda da en önemli özelliğinden birisi de mürekkep ısıtma teknolojisine sahip olmasıdır. Teknolojinin dediği reklam araçlarından birisi olarak da karşımıza çıkıyor. 

Son derece şık görüntüye sahip olduğundan dolayı kolaylıkla dikkat çekebilirsiniz. Bu ürünün en önemli özelliğinden birisi de güneş ışınlarına karşı da oldukça dayanıklı olması denebilir. Hem ucuz hem de hesaplı şekilde yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Kaliteli firmamız çalışmalarını sunarken de % 100 müşteri memnuniyetlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaya başlıyor. Şık ve dikkat çekici baskılara firmamız aracılığı ile ulaşabileceksiniz. 

U.v. baskı etiket dünyası içerisinde zaman kaybı yapmadan yerinizi almaya başlayın. Bakıldığı zaman ise bu baskıların özellikle çizim, fotoğraf ve metin baskıları açısından gerekli olduğunu söylemek lazım. İstenilen hem sayı hem de oranda özel olarak hazırlanabilir.

Bundan böyle Ankara uv baskı konusunda ki çalışmalarımızdan istediğiniz an çok kolay şekilde yararlanmaya başlayacaksınız. İhtiyaçlarınızın hız kesmeden ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Ergonomik özelliği ile dikkat çeken ürünlerimizden biri olmayı başarıyor. 

Hemen Ankara Uv baskı fiyatları konusunda da firmamızla iletişime geçerek net şekilde bilgilere sahip olmaya başlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınızın tamamen kesintisiz bir şekilde giderilmesine de yardımcı olmaktayız. Uv baskısının yapılarak firma ihtiyaçların karşılanmasına katkı sağlıyoruz.

UV Baskı Nedir?

Bütünüyle kaliteli bir baskı imkanı sağlayan ve özellikle güneş ışınlarından en iyi şekilde koruyucu bir etken imkanı veren  uv baskı çeşitleri, üstelik yanında daha birçok değişik avantajı getirmektedir. Düz olan tüm farklı alanları tamamen net bir görüntü eşliğinde diğer baskı sistemlerine göre çok daha düzgün bir izlenim sağlayan bu baskı sistemi, aynı zamanda suya oldukça büyük bir dayanıklılık sağlamaktadır. Artı olarak standart ölçülerin dışında da birçok farklı noktaya güven içerisinde baskı imkanı sunmaktadır. Diğer taraftan işlem tamamlandıktan sonra farklı sistemlerde olduğu gibi renk konusunda baskı herhangi bir problem çıkarmaz. Kısaca tamam en müşterinin istediği şekilde en net görüntü dahilinde kaliteli bir baskı hizmeti verilmektedir. UV Baskı Nedir sorusuna en  iyi cevap, yüksek kaliteli, su bazlı boyalar iel yapılan, solmayan, uzun ömürlü dijital baskı tekniğidir.

Günümüzde tamamen profesyonel bir hizmet kapsamında gerçekleştirilen ve oldukça net bir görüntü imkanı sağlayan uv baskı sistemi çok fazla tercih edilmektedir. Bu bağlamda birçok değişik noktalarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Bunlar içerisinde asansör ve uyarı levhaları kapsamında çok fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda PVC esaslı plakaların yanı sıra diğer yandan cam plakalar ile birlikte düzgün yüzeyli taşlarda da en iyi şekilde yüksek bir performans altında Net bir görüntü sunmaktadır. Artı olarak ise baskıya uygun tekstil ürünleri ile birlikte vinil rulolarda da rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Tüm bu seçenekler dahilinde yapılacak olan işe bağlı olarak profesyonel hizmet kapsamında bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

UV Baskının Faydaları

Ultraviyole baskı teknolojisi uv baskı mürekkeplerinin yüzeye hızlı kurutma işlemi uygulayarak uçuculuk etkisini tamamen ortadan kaldıran dijital baskı çözümüdür. UV baskının faydaları başında sağlığa zararsız,kokusuz bir dijital baskı tekniği olması, uzun ömürlü ve dış koşullara dayanıklı olması gelir.  Dijital baskı teknikleri içerisinde Güneş’in zararlı ultraviyole ışınlarına mukavemet açısından en dirençli baskı teknolojisi olması bakımından yaygın olarak kullanılır.

Uv baskı işyerleri dışında araç kaplama ve giydirme işlemlerinde de dijital baskıdan faydalanmaktadır. Araçlara uygun folyolar üzerine dilediğiniz baskı yapılmakta ve araçlarınıza giydirilmektedir. Renkli araçlar için, kamyon sözleri için dijital baskıdan yararlanılmaktadır. Kuruma işleminin çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır.

Ayrıca son derece esnek olduğundan dolayı sertlik derecesi de çok yüksektir. UV baskı teknolojisi açısından dijital baskı çözümlerine dayanarak farklı tekniklerle gerçekten de eşsiz yenilikler sağlandığını mutlaka ele almamız gerekiyor. Yüksek direnç göstermesinin yanında ayrıca yüksek kalite anlayışından da hiçbir zaman ödün vermeden ultraviyole baskı çözümlerini sunmaya devam etmesi bağlamında gerçekten de önde gelen çözümlere yer verdiğinin de ayrıca kesin olarak altını çizmede yarar vardır. Böylelikle dijital baskı çalışmalarının tamamında mukavemet özelliği yüksek, daima yüksek kalite anlayışına dayanarak baskı çözümlerine yer verdiğinin de her açıdan altını çizmek gerekiyor.

 

UV Baskının Uygulandığı Yüzeyler

Kartvizitler, davetiyeler ve hediyeliklerde dijital baskıdan nasibini almaktadır. Hızlı ve güvenli baskılar için kullanılmakta, işlemlerin kısa süre içinde çözümlenmesi sağlanmaktadır. Harf ve yazı karakterleri bilgisayarlar üzerinde baskı öncesi görüntülenebilmekte, örnek bir baskı yapılabilmektedir. Böylece seri baskı sonrası sürprizlerle karşılaşılmamakta ücretin karşılığı alınmaktadır. Ayrıca hediyelik sektörü de dijital baskıdan faydalanmaktadır. Kupalar, anahtarlıklar, tişörtler, kalemler dijital baskı Ankara tarafından yapılmaktadır. Ayrıca elektronik ortamlarda çekilen fotoğraflarınız istediğiniz boyutlarda fotoğraf kâğıtlarına aktarılabilmektedir.

Ultraviyole teknolojisi konusunda her zaman dijital baskı çözümlerine ilişkin bütün yenilikleri yakından takip eden firmamız dünden bugüne değin sürdürdüğü etkin çözümlerle hak ettiğiniz gibi bir hizmeti sizlerle buluşturmaya kararlılıkla devam ediyor.

 • ahşap
 • cam
 • dekota (foreks)
 • alüminyum, paslanmaz, pirinç
 • kağıt
 • kanvas
 • fayans
 • pleksi

ve daha birçok yüzeye rahatça uygulanabilir. Kuruma süresi diğerlerine göre daha hızlıdır. Bu nedenle saniyeler içerisinde yüksek kalitede dijital baskı çözümlerine yer verir.

Uv Baskının Avantajları

Özellikle çok sıcak havalarda güneş ürünlerden en iyi şekilde koruyucu etki sağlayan ve aynı zamanda suya karşı da büyük bir direnç gösteren bu baskı sistemleri dahilinde, birçok farklı yerde düzgün bir görüntü elde edilebilmektedir. Birbirinden değişik görsel baskı en iyi şekilde günümüzde bu yöntem dahilinde yapılabilmektedir. Aynı zamanda sert veya yumuşak olan birçok farklı yüzeylerde rahatlıkla uv baskı uygulanabilmektedir. Üstelik aynı net görüntüyü sağladığından dolayı da uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanımı imkanını da yanında getiriyor. Tabii dış ortamdan herhangi bir şekilde etkilenmeden aynı zamanda diğer standart baskılara göre çok daha dayanıklı ve göz alıcı bir görüntü ortaya çıkarabilmektedir.

Güneş ışınlarının zararlı ultraviyole dalgalarına karşı en dayanıklı ve en mukavemet gösterebilen uv baskı bu özelliğiyle diğer baskı teknolojilerini tamamıyla geride bırakıyor. UV Baskının Faydaları ndan biride; Kısa sürede sadece mürekkebin yüzeye uygulanmasının ardından kuruması sayesinde mürekkep uçması sorunlarına da neden olmuyor. Bu da dijital baskı çözümlerinde kalıcılığı beraberinde getirmiş oluyor. UV Baskının Faydaları na gelecek olursak 5 cm kalınlığa kadar sade ve pürüzsüz yüzeylere çok rahat bir şekilde uygulanabilir. Bu açıdan uv baskı teknolojisindeki tüm yenilikleri her zaman sizlerle buluşturur.

Ultraviyole Dijital Baskının Avantajları

Ultraviyole baskı uv baskı öne çıkan üstün yanlarıyla su bazlı latex baskı ve solvent baskı türlerinden tamamen ayrı düşünülmelidir.

 • natürel boyayla içerisinde hiçbir kimyasal barındırmaz
 • yüksek kalite anlayışını düşük fiyata sunar
 • kısa sürede kuruyabilen mürekkep yapısı sayesinde kalıcıdır
 • sert ve esnek oluşuyla ultraviyole baskıda çözüm sunar

Tüm bu farklı çözümleriyle ultraviyole baskı çözümlerine dayanarak avantajlarla dolu pek çok yenilikleri bir arada tutmaktadır. Kalitesinden asla ödün vermeden müşterisinin beklentilerini karşılamaya devam ederek ultraviyole dijital baskı olmayı sürdürdüğünün kesinlikle altını çizmemiz gerekmektedir. Sertlik açısından yine son derece dayanıklı (mukavemetli) olmasından ötürü de dayanıklılığını arttırmaya devam ettiğinin de ayrıca altını çizmemiz gerekiyor. Yüksek mukavemet özelliğine dayanarak son derece kusursuz dijital baskı çözümlerine ilişkin en iyi çözümleri sizlerle buluşturmayı sürdürür.

 

Ultraviyole Dijital Baskının Kullanım Alanları

Düz yüzeylere sahip her yerde kullanıma uygundur. Bu bağlamda değerlendirecek olursak uv baskı teknolojisinin kafe işletmelerinden restoran işletmelerine, eğlence merkezlerinden ofis ortamlarına, özel yaşam alanlarından banyo ve tuvaletlere kadar her yerde rahatça kullanılabileceğinin altını çizmede yarar var.

UV baskı teknolojisinde her zaman yenilikçi duruşuyla dijital baskı çözümlerini sunmaya devam ederek kullanım alanları gerçekten de bir hayli fazladır. Üstelik dayanıklı, mukavemet özelliği yüksek oluşuyla her zaman yaygın olmaya devam ettiğinin de gerçekten de altını çizmede yarar var.

Yüksek Kalitede Ekonomik UV Baskı Çözümlerimiz

Firma olarak yıllardan gelen tecrübemizle uv baskı teknolojisine ilişkin çözümlerle her zaman yanınızdayız. Müşterimizin beklentilerini dikkate alan özelliğiyle yüksek kalite anlayışını düşük fiyatla buluşturuyoruz. Kurumsal ihtiyaçlara ilişkin etkin çözümlerle size hizmet vermenin yanı sıra bireysel tüm ihtiyaçlarınız adına da yine beklentileri tümüyle karşılayacak farklı çözümler sunduğumuzu da dile getirmemiz gerekir.

Ekonomik fiyat garantisi vererek Güneş ışınlarına karşı mukavemet derecesi son derece yüksek tutulan ultraviyole mürekkepler kullanıyoruz. İçerisinde kesinlikle kimyevi katkı maddeleri bulunmamaktadır. Natürel katışıksız duru haliyle hızlı teslimat güvencesiyle dijital baskı çözümlerine yer veriyoruz.

Sosyal Medyada UV Baskı Çalışmalarımızı İnceleyin

Firmamızın uv baskı çalışmalarını yakından inceleyiniz. Ultraviyole ışınlarının dijital baskı uygulanan yüzeylerde renklere zarar vermesi ve böylelikle baskı kalitesinin de deforme olması sıkça yaşanan problemlerin arasında gelmektedir. Oysa biz sosyal medyada da paylaştığımız gibi tamamen deneyimli ekip, güçlü alt yapı ve de natürellik esasıyla ultraviyole mürekkeplerini tercih ediyoruz.

Whatsapp iletişim hattımız gece gündüz sürekli açık. Bireysel ya da kurumsal olarak bütün ihtiyaçlarınız çözümlenmesi adına hemen bizimle irtibata geçerek uv baskı teknolojisine ilişkin hizmetten anında yararlanma olanağını elde edebilirsiniz.

Müşteri odaklı çalışma ilkesiyle 7/24 hizmetlerimiz devam etmektedir. Sosyal Medyada UV Baskı Çalışmalarımızı İnceleyin. Müşterilerimizin tamamıyla beklentilerini fazlasıyla karşılayan anlayış çizgisinden kesinlikle ayrılmadan uv mürekkepleme işleminde son derece üstün başarıları sizlerle buluşturmayı sürdürüyoruz.

Uv Baskı Ankara

Whatsapp irtibat numaramız üzerinden Uv Baskı Ankara talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Sektörünün güven kazanmış ve de yenilikçi yapısını korumayı sürdürerek en iyi çözümleri buluşturmaya devam eden firması olarak 24 saat 7 gün hizmet veriyoruz.

Dijital baskı teknolojisinde kalıcılığı ve de yüksek mukavemet yapısıyla dikkatleri üzerimize çekmeyi sürdürerek müşterilerimizin beklentilerini tamamıyla karşılamaktadır. Siz de yedi gün yirmi dört saat boyunca kesintisiz olarak profesyonel çözümlerden anında yararlanma ayrıcalığını elde edebilirsiniz. Kalitesinden kesinlikle taviz vermeden ultraviyole baskı teknolojisinde en iyi koşulları sizlerle buluşturan firmamız kalitesiyle öne çıkıyor.

Bizi sosyal medya üzerinden takip edebilir ve örnek çalışmalarımızın tamamını yakından takip edebilirsiniz. Kurumsal ve bireysel tüm ihtiyaçlarınız için yüksek kalite hızlı teslimat anlayışı esastır.

Uv Baskı Ostim

Uv baskı ostim firmamız uv baskı konusunda uzman personellerle ve yüksek kalitede makinelerle hizmet vermekteyiz. Başkentimiz Ankarada  UV Baskı Ostim hizmetleri Baskı sistemleri tarafından verilmektedir. Yüksek baskı kalitesindeki çalışmalar, türkiyenin her noktasına ulaşmaktadır. Özellikle UV Baskı çalışmalarında istediğiniz maddeye çok güzel baskılar yapılabilmektedir.

Dijital baskı çözümleri adına teknolojisinin en son baskı teknolojisini kullanarak geliştirmeye devam ettiğimiz farklı baskı teknikleriyle her an yanınızda yer almaya devam ediyoruz. Kalitemizden dün olduğu gibi bugün de hiçbir zaman ödün vermeden hareket ederek müşterilerimizin beklentilerini büsbütün karşılayacak sıra dışı çalışmalarla onlara hizmet veriyoruz.

İşletmeler için dikkat çekici dış görünüme sahip kurum imajı çok önemlidir. Müşterinin ilgisini çeken ve kurumun imajını tamamıyla yansıtan tasarım sayesinde öne çıkmak mümkün. Pleksi kutu harfler farklı farklı renklerde düzenlenebilme özelliği olması nedeniyle dijital baskı ankara çözümleri denildiği zaman diğerlerine göre daha çok tercih edilenleri meydana getiriyor.

UV Baskı Nasıl Yapılır

Yeni temel görüntüleme teknolojisi, foto-gerçekçi görüntü kalitesinde baskılar üretir. UV Baskı Nasıl Yapılır açıklayalım. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, renk başına iki yazıcı kafa kullanılmasıyla sağlanır. Baskı kafaları, damlalık başına 6 pikolitre kadar düşürülecek değişken bir damla boyutu sunar. Böylece, metin, 6 punto büyüklüğü bile mükemmel okunur. Uygulama alanına bağlı olarak yoğun tam renkler veya daha yumuşak renk değişimleri üretilebilir. Bir baskı sürecinde beyaz ve renkli mürekkep kullanımı, hızlı, yüksek kaliteli fotoğraf ürünleri üretir. Vakum sistemi sayesinde, materyal baskı alanındaki, düz yatakta tutulduğu için baskınız asla kazınmaz veya bulanıklaştırmaz.

Bu, baskınızın birden çok kez geçtiğinde bile yazıcıda düz durmasını sağlar. Ultraviyole baskı olarak adlandırılan bu baskı türü kullanım kolaylıkları ve avantajlar sayesinde birçok firmanın başvurduğu bir yoldur basım aşamasını kolaylaştıran bu etken bir saniyenin altında güneşe dayanıklı olmasıyla bilinmektedir.  UV Baskı Etiket Ostim’de bu konuda uzmanlaşmış başkent firmalarıdır gerekli makine ve şartları sağlayan firmalar bu alanda kendilerini geliştirdiği ve sektörün gereksinimlerini karşıladığı takdirde bu alanda kendine yer bulabilir ve sektörün ihtiyaçlarını omuzlayabilir. Kullanım alanlarında gösterilen çeşitlilik sektörün daha canlı bir hale gelmiş olmasını sağlayacak ve reklam ve basım sektörü nün daha da gelişmiş olmasını sağlayacaktır. Kısaca özetleyecek olursak ultraviyole baskı yani UV Baskı Ostim bu şekilde tanımlanabilir.

 

Firmalar Neden UV Baskı Tercih Etmeli?

Firmalar, kendi bünyelerinde var olan her türlü çalışmayı oldukça dikkatli şekilde incelemek ve seçimlerini de buna göre yapmak zorundadırlar. Aksi durumda meydana gelebilecek olan gelişmeler ne yazık ki istekleri karşılama konusunda ciddi anlamda sınıfta kalmış olacaktır. Bunu bilen firmalar da hangi sektör içerisinde yer almakta olurlarsa olsunlar fark etmez kendi isteklerini en etkili şekilde yerine getireceğine inandıkları çözümleri inceleyerek bunların arasından seçimlerini yapmayı tercih ediyorlar. UV baskı teknikleri de yine araştırma yapılmakta olan konuların içerisinde kendine yer buluyor. Geçmiş zamanlara bakıldığı zaman da görülebileceği üzere baskı teknikleri son derece belirli şekillerde gerçekleştirilebiliyordu. Firmalar Neden UV Baskı Tercih Etmeli sorusuna verilecek en iyi cevap kaliteli,solmayan baskı deneyimini uygun fiyat avantajıyla yaşamaktır. Ankara Uv Baskı da bu konuda uzmanlaşmış başkent firmalarıdır. Gereksinimlerini karşıladığı takdirde bu alanda kendine yer bulabilir.

Klasik tarzdaki baskı tekniklerinin yanı sıra en etkili baskıları yaptırmak isteyen firmalar, UV baskı ile istediklerini elde etme imkanına erişmiş oluyorlar. Konu ile ilgili incelemeler yapmakta olan firmalar da görebilecekleri üzere UV baskılar birçok farklı avantajı da beraberinde getirmiş olmaktadır. Firmaların UV baskıyı seçmelerindeki en önemli etkenlerden biri şüphesiz ki istenilen her yerde oldukça kaliteli baskıların yapılabilmesidir. Çünkü bilindiği üzere baskı teknikleri çoğu zaman yalnızca belli başlı materyallerde kullanılabiliyordu.

Uv Baskı Hangi Yüzeylere Yapılabilir?

Aksi durumda yapılacak olan baskı çeşitleri asla tam anlamıyla firmaların planlamalarını yapmakta oldukları çalışmaları ortaya koyamayacaktır. UV baskı teknikleri ise artık istenilen her türlü yüzeyde dilenilen tarzdaki baskıların yapılması da mümkün hale gelmiş olacaktır. Özellikle de gerek sert gerekse esnek yüzeylerde yapılmak istenilen baskı işlemleri esnasında baskının dağılmaması son derece önemlidir. Çünkü aksi halde gerçekleştirilecek olan baskı çalışmaları kaliteli sonuçları ortaya koymayacaktır. UV baskı teknikleri ise akla gelen gelmeyen her türlü yüzeyde baskı işlemlerinin yapılmasına olanak tanıyan bir sisteme sahiptir. Bu sistem sayesinde de firmaların kullanım alanları ne olursa olsun fark etmez UV baskı çalışmaları arzu edildiği gibi yapılmış olacaktır.

Bunlarla beraber UV baskı tekniklerinin firmalar tarafından seçilmesindeki diğer bir etken ise çok uzun süreler boyunca sorunsuzca kullanılabilmesidir. Kaliteli dijital baskı teknikleri arasında yer alan UV baskıyı pek çok kişi ağırlıklı olarak ambalajlarda görülüyor. Birbirinden farklı boyutlarda ve renklerde hazırlanmakta olan baskıları görebiliyorlar. Lakin firmalar UV baskı tekniklerini akla gelen gelmeyen birçok farklı yerde rahatlıkla kullanabiliyorlar. Böylelikle de başta tanıtım işlemleri olmak üzere akla gelen gelmeyen onlarca farklı çalışma için de UV baskı teknikleri kullanılabiliyor. Baskının yapılacağı boyutların net bir şekilde belirlenmesi ile beraber konusunda deneyimli kişiler oldukça kısa süreler içerisinde UV baskı işlemlerini yapacaktır. Bu sayede de her türlü tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları eksiksiz şekilde yapmış olacaklardır. Uv Baskı Hangi Yüzeylere Yapılabilir; Dekota, Ahşap, Alüminyum, Paslanmaz, Pvc, Leksan gibi sert ve düzgün yüzeye sahip malzemelere rahatlıkla uv baskı yapılabilir.

Ultraviyole (UV) Baskı

Ultraviyole (UV) Baskı, su bazlı boya ile baskı yapılan malzemeye uv ışını uygulanarak 1 snden kısa sürede kürlenerek boyada koruyucu katman oluşturmasıyla yapılan dijital baskı tekniğidir. Baskı teknikleri sayesinde her türlü çalışma daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir şekilde yapılmaya başlandı. Günümüze kadar geçen süreç içerisinde var olan teknolojinin gelişmesi ile beraber artık insanlar tam anlamıyla onların ihtiyaçlarına cevap verecek tarzdaki baskı çalışmalarını çok kolay şekilde yapmış oluyorlar. Ultraviyole (UV) baskı çalışmaları sayesinde artık gerçekleştirilecek baskı işlemleri daha öncesinde olmadığı kadar canlı görüntülere sahip olacaktır. Bunun yanı sıra normalde baskılardan çok daha uzun süreler boyunca dayanıklı çalışmaları elde etmiş olacaklardır.

İlk ortaya çıktığı dönemden itibaren Ultraviyole (UV) baskı çalışmaları tam olarak bilinemiyordu. Bundan dolayı da ne kadar istenmiş olursa olsun yapılacak olan çalışmalar için bu baskı tekniği kullanılamıyordu. Fakat ilerleyen dönemlerde bu konuda meydana gelmekte olan gelişmeler ışığında özellikle de firmalar kendileri için en uygun baskı tekniğinin bu olduğuna karar verdiler. Böylelikle artık pek çok farklı sektörde yer almakta olan firmalar, baskı çalışmaları için UV baskı tekniğini kullanmayı tercih ettiler. Kullanılmakta olan UV baskı tekniğinde kurutma süresi bir saniyeden çok daha aza inecek ve bununla beraber boyanın özelliğinden ötürü başta güneşte solma gibi baskıya zarar verecek sebeplerden ortadan kalkmış olacaktır.

Ultraviyole (UV) Baskı Nasıl Yaptırılır?

Firmaların ultraviyole (UV) baskı tekniğini başarılı şekilde uygulamak adına öncelikli olarak ne tarzda bir baskı yapılması istendiğine net olarak karar vermelidir. Çünkü günümüzde artık istenilen her türlü baskı işlemi sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Dolayısıyla firmalar kendi isteklerini net bir şekilde ön plana çıkartacak tarzdaki baskı işlemlerini yaptırmak adına konusunda deneyimli kişiler ile iletişime geçilmelidir. Yapılacak olan görüşmeler esnasında ne tarzda bir UV baskı yapılacağı konusunda net bilgiler elde edilmiş olacaktır. Ortaya çıkartılacak olan örneğin dikkatlice incelenmesi ile beraber de kısa bir süre içerisinde baskı işlemleri yapılmaya başlanacak, böylece firmalar diledikleri tarzdaki etiketleri arzu ettikleri ürünlerde ya da hizmetlerde kullanabileceklerdir.

Bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları için sıklıkla kullanılmakta olan baskı işlemleri, bundan dolayı da hangi sektör içerisinde yer alınıyor olursa olsun fark etmez firmaların üzerinde en fazla durduğu konulardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Çünkü onların isteklerine en uygun olacak tarzdaki baskıları seçmemelerinden ötürü ortaya çıkacak sonuçlar tahmin edilenden çok daha kötü olabilecektir. Özellikle de ilerleyen teknoloji ile beraber artık baskı işlemleri de ciddi anlamda değişimler ortaya çıkmaya başladı. Bu sayede de firmalar kendi isteklerini en iyi şekilde yerine getiren baskılar ile arzuladıkları sonuçlara erişmiş oluyorlar. Ultraviyole (UV) baskı tekniği de istenilen sonuçların elde edilmesi çok daha kolay bir hale gelmiş oluyor.

Ultraviyole (UV) Baskılar Nerelerde Tercih Edilir?

Uzun süreli kullanıma uygun olan ultraviyole (UV) baskı tekniği sayesinde artık başta tanıtım olmak üzere oldukça farklı alanlardaki firmalar tarafından rahatlıkla tercih edilebiliyor. UV baskı için kullanılmakta olan makinenin kafa kısmı; boyanın basım yapılacak yüzeye iletim işleminin yapılmasını sağlamaktadır. Kafanın üzerinde yer alan nozzle’dan çıkacak olan boya tanecikleri boyaya ulaştıktan sonra UV ışınları sayesinde 1 saniyeden kısa bir süre içerisinde kuruma gerçekleştirilecektir. Böylelikle ürünlerin baskıdan çıkmasından hemen sonra kullanıma hazır hale gelmesi de sağlanmış olacaktır. Solvent gibi diğer baskı türlerindeki gibi boyanın kurumasının beklenmeyecektir. Bu sayede de pek çok tarzdaki rulo ve plaka malzemesi için rahatlıkla UV baskı yapılabilmektedir.

Ultraviyole (UV) Baskının Kullanım Yerleri Nelerdir?

Genel itibari ile ultraviyole (UV) baskı pek çok yerde rahatlıkla kullanılabilen baskı türleri içerisinde yer almaktadır. Ahşap plakalar, ayna yüzeyi olmayan madenler, UV baskı için uygun olan vinil ve tekstil rulolar, PVC esaslı plakalar, düzgün yüzeyli taşlar başta olmak üzere birçok farklı tarzdaki çalışmalar için UV baskı tekniklerinin kullanıldığını görmek artık mümkün hale geldi. Firmaların bu denli fazla tercih etmeye başlaması ile beraber ise artık baskı işlemleri için ultraviyole baskı sistemi ile alakalı çalışmalar yapmakta olan isimlerin sayısında gözle görülür bir artış ortaya çıkmaya başladı. Dolayısıyla bu aşamada dikkatli bir şekilde seçimlerin yapılmaması durumunda ortaya oldukça ciddi sonuçlar çıkabilecektir.

Ultraviyole (UV) Baskı Firması

Firmaların istedikleri tarzda ultraviyole (UV) baskı tekniği ile baskı işlemlerini yaptırabilmeleri adına araştırmalarını mutlaka deneyimli kişiler üzerinde yoğunlaştırmaları gerekmektedir. Bu sayede ne tarzda baskılar yapılmak isteniyorsa, buna göre en uygun olacağı düşünülen baskı işlemleri gerçekleştirilmiş olacaktır. Baskı yapılmadan önce gerçekleştirilecek ön çalışma ile beraber ortaya ne tarzda bir çalışmanın çıkması istendiği net olarak görülmüş olacaktır. Yapılan çalışmanın ardından firma isteklerinin var olduğunu düşündükleri takdirde ise baskı işlemlerine zaman kaybedilmeden başlanmış olacaktır. Bütün detayların üzerinde net bir şekilde durulması sonrasında ortaya çıkartılacak olan UV baskı, firmaların tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarını en üst düzeylerde yapmaları da sağlanacak ve baskı dikkat çekmeyi de başaracaktır.

Baskı çalışmalarının gelişmeye başlaması ile beraber artık firmaların çok büyük bir kısmı kendilerine ve isteklerine göre en uygun olduğunu düşündükleri tarzda var olan baskı türleri içerisinden seçimlerini yapmak istiyorlar. Çünkü bu aşamada yapacakları yanlış seçimlerden sonra ortaya çıkacak olan durumlar asla başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamamış olacaktır. Ultraviyole (UV) baskı firması tarafından yapılan çalışmalar ise ortaya çıkartıldığı ilk günden bu yana sıklıkla tercih edilmekte olan baskı türleri içerisinde yer alıyor. Birbirinden farklı avantajları içerisinde bulundurmakta olan bu baskı tekniğinde kullanılan boya, özel bir şekilde üretilmiş olup güneş ışığına karşı son derece dayanıklıdır ve özel kurutma cihazları aracılığı ile 1 saniyenin altında kurutulmuş oluyor. Böyle olunca da ultraviyole (UV) baskı ile ortaya koyulmakta olan ürünler son derece kaliteli bir görünüme sahip oluyor.

Ultraviyole (UV) Baskı İmalatı Nasıl Yapılır?

UV baskılardaki boyalar başta güneş ışığı olmak üzere birçok farklı ve basılı materyale zarar verecek olan faktörlerin başarılı şekilde ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Firmalar, baskı için arzu ettikleri her türlü materyal ile en iyi baskıları yaptırma olanağına da erişmiş olacaklardır. Bu baskı çeşitlerinin yanı sıra gravür baskı çalışmaları için de ultraviyole baskı istendiği zaman ortaya oldukça etkili çalışmalar çıkmış olacaktır.

Ultraviyole (UV) Baskının Avantajları

Firmaların büyük bir kısmı dijital baskı çalışmalarının yalnızca ambalaj ürünlerinde kullanılabildiğini düşünebiliyorlar. Bunun nedeni ise ağırlıklı olarak bu tarz çalışmalarda renklerin ve desenlerin etkili şekilde ortaya çıkartılarak etkileyici görünümün ortaya çıkmasının hedeflenmesidir. Oldukça farklı sektörlerde yer almakta olan firmalar da isteklerini yerine getirmesi adına bu baskıdan yararlanmaktadır. Hazırlanılan UV baskı ile beraber klasik etiketlerin kullanılması sonrasında ortaya çıkabilecek olan sorunların çok büyük bir kısmı ortadan kaldırılmış olacaktır. Ultraviyole (UV) Baskının Avantajları başında ise renk solması ve soyulmanın olmaması gelmektedir.

Ultraviyole (UV) baskısı işlemlerinde PVC ya da O.P.P. malzemelerin kullanılması ile beraber yaşanabilecek olan sorunlar ortadan kaldırılmış olacaktır. Bu baskılar ile beraber etiketlerin ya da ürünlerin kullanım süresi oldukça uzun olacaktır. Bu sayede ürünler son kullanacak olan kişiye ulaşıncaya kadar deforme durumu söz konusu olmayacaktır. Bu baskı türü ile etiketlerin üretilmesi sonrasında ise etiketler bulundukları alandan sökülüp çıkartılmak istendiği zaman da arkasında herhangi bir iz bırakmayacaktır. Farklı materyaller üzerinde rahatlıkla kullanılabilmekte olan UV baskıdan arzu edilen sonuçların elde edilebilmesi adına deneyimli kişiler ve başarılı tasarımlara sahip olmak yeterli olacaktır.

Uv Baskı Etiket

Uv baskı etiket, baskı teknikleri arasında önemli yere sahiptir, bu baskının her mecrada kullanılabilmesi bize çeşitli fırsatlar sunmaktadır.  U.V. (ultraviole) baskı tekniği, su bazlı boya ile yapılan baskının kurutma süresini baskı üzerine gelen uv ışığı sayesinde 1 sn.’den daha az süreye düşürmektedir. Bunun yanında uv baskılar ile uzun ömürlü, güneş ışığına iyi direnç gösteren, kokusuz ve çevreye dost bir  baskı ürünü elde edilebilecektir. UV Baskısı suya karşı da dirençlidir ve ofset baskıyla yapılan ürünlere kıyasla daha dayanıklıdırlar.  Dünya değişiyor diyoruz. Bu değişimde belki de en önemli nokta dijital dünya da varlığınızı oluşturmanızdır. İşletmeler veya markalar varlıklarını devam ettirebilmek ve karlılık oranlarını arttırmak için artık dijital reklamlara yön vermektedir. Rakiplerin arttığı dijital dünya da ayrıcalıklı ve yaratıcı fikirlere ihtiyacınız vardır. Ankara reklam sunduğu yaratıcı dijital reklam çözümleriyle her sektörün ihtiyacına yönelik geniş seçenekler sunmaktadır.

 

Dekota UV Baskılı Levha

Dekota UV baskılı levha foreks malzemenin lazer veya cnc ile kesilip temizlenmesi sonucu üzerine uv baskı yapılmasıyla üretilmektedir. Foreks  piyasada sıklıkla kullanılmaktadır. Dekota UV baskılı levha çoğunlukla oldukça hafif bir üründür. Yapısında plastik kullanılmaktadır. UV baskı ise direkt olarak dekota üzerine uygulanabilir bir özelliğe sahiptir. Teknolojik makinalar ile uygulanır ve genellikle bu baskı tekniğinden iyi sonuçlar alınmaktadır. UV ile yapılan baskılar çok çabuk kurur; bu UV yani ultraviyole baskının en önemli niteliklerinden biridir. Çözünürlük oldukça yüksek ve kalitelidir.

Dekota UV baskılı levha genel itibariyle 5 mm-20 mm kalınlığındadır. Foreksin kullanıldığı alanlar çok çeşitlidir, birçok baskı uygulaması için elverişli özellikleri vardır ve ekonomiktir.

Hangi alanlarda kullanıldığına bakmak için aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz:

 • Yönlendirme levhaları olarak
 • İş güvenliği levhaları olarak
 • Uyarı ve ikaz levhaları olarak
 • Ayaklı pano olarak
 • Poster, banner, dön kart, cut out gibi çeşitli reklam/tanıtım malzemeleri için ideal bir üründür
 • Ürün stantları olarak

Üründe baskıyı çok iyi koruyabilme özelliği bulunacaktır. UV baskılı olması nedeniyle güneş ışığına, solmaya ve benzeri olumsuz dış etkenlere karşı dayanıklılığı da yüksektir. Ofsete göre daha uzun ömürlü bir yöntem olduğu söylenebilir.

Dekota UV Baskılı Levhalar Neden Kullanılır?

Forekslerin yüzeyine eskiden daha çok folyo sıvama ile baskı yapılırdı. Bu baskı türü dış koşullarda çok dayanıklı olmadığından iç mekan kullanımının daha ön plana çıkmasına yol açardı. Oysa UV baskının çabuk kurumasının yanında dış etkenlere karşı da çok dayanıklıdır. Folyo da belli bir süre sonra foreksten çıkmaya başladığı için olumsuz bir durum yaratıyordu. UV baskılı levha için aynı zamanda direkt uygulama ile yapılmaktadır ve çok daha parlak/canlı bir görünüm elde edilmektedir. Folyolarda ise baloncuklar ve kırılmalar bu malzemelere yabancı olmayanların sıklıkla karşılabildikleri sorunlar arasındaydı. UV ile bu gibi sorunlar giderilmiştir. Bu yüzden uv baskı ideal bir çözüm olarak görülmektedir.

Foreks UV baskısı aynı zamanda sağlık açısından da avantaj sağlar. Solvent tabanlı dijital baskı zararlıdır ve bazı ülkelerde yasaklanmaktadır. Malzemesinin esnekliği, hafifliği ve ekonomik fiyatlı olması birçok mekanda ( UV baskı ile artık dış mekanlarda da yaygın olarak kullanılır) tercih edilmesinin nedenlerindendir.

Uv Baskı Etiket Ankara

İşletmeniz veya markanız dijital dünyada güven oluşturmak ve daha fazla kişiye ulaşmak için süreklilik ve tutarlılık isteyen reklam çalışmalarına ihtiyacınız vardır. Uv Baskı Etiket Ankara yaratıcı ve işinde deneyimli ekibiyle dijital dünya da reklam kurallarını yeniden yazmaktadır. Arama motoru reklamlarından sosyal medya reklamlarına kadar her platforma yönelik verdiği özel hizmet seçenekleriyle işletmenizi ileri taşımayı amaçlamaktadır. Yaratıcı seçenekleri ve markanızı ön plana çıkarak çözümleriyle tasarımdan reklamın yayınlamasına kadar geçen her süreçte sizin istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak beraber bir çalışma yürütmektedir.

Böylelikle yapılan işleri ve sonrası ortaya çıkan sonuçlar hakkında bilgi sahibi olacağınız güvenli bir iş ortaklığı oluşturmaktadır. Siz de müşterinin beklentilerini dikkate alan yaklaşımla hareket eden kurumsal firmamızı arayarak ya da Whatsapp üzerinden sipariş talebinde bulunarak kurumsal veya kişisel çalışmalarımızı yakından takip edebilirsiniz. Ayrıca resmi sosyal medya adreslerimiz üzerinden yine bugüne dek yapmış olduğumuz çalışmalarımızı da yakından görebilirsiniz.