(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

UV Baskının Avantajları Nelerdir?
333 Metal, Leksan Etiket Baskı AnkaraUv BaskıUV Baskının Avantajları Nelerdir?
3 Kasım 2018 Posted by etiket333 Uv Baskı , ,

UV Baskının Avantajları Nelerdir?

Uv baskının avantajları baskının yüksek kalitede olması,hızlı kuruması, seri,hızlı imalata izin vermesi,baskının solmaması, kalıcı olmasıdır. Ankara uv baskı firması olarak uv baskı konusunda uzmanlaşmış ekiplerimizle sizlere hizmet sunmaktan gurur duymaktayız. Modern dijital baskı tekniklerinin kullanılmaya başlanması ile beraber artık insanların çok büyük bir kısmı klasik tarzdaki baskı tekniklerinin kullanımı yerine mümkün olduğu kadar en yeni teknikleri kullanmayı tercih ediyorlar. Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere baskı teknikleri son derece azdı. Böyle olunca da firmalar ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez sadece onlara sunulmakta olan baskı çeşitlerini kullanmak zorunda kalıyorlardı. Lakin şimdilerde artık bu konuda oldukça farklı çalışmalar yapılmaya başlandı. UV baskı teknikleri sayesinde de firmaların çok büyük bir kısmı artık diledikleri baskıları oldukça etkili şekilde yapmış oluyorlar.

UV Baskının Avantajları Nelerdir?

Firmaların UV baskı tekniğini kullanmalarındaki en büyük etkenlerin başında, akla gelen gelmeyen her türlü materyal ve yüzeyin üzerinde oldukça geniş bir renk yelpazesi üzerinden baskı işlemlerinin yapılabilmesi gelmektedir. Üstelik yapılacak olan farklı baskı çalışmaları sayesinde de çevre dostu çalışmaların yapılması da son derece mümkün bir hale gelmektedir. Konvansiyonel tarzda yapılmakta olan baskı işlemleri ile UV baskı arasında var olan en büyük farklardan biri de renk kurutma işlemidir. Mürekkep püskürtmeli baskı işlemleri yapılırken kullanılan renkler malzemeye tamamen nüfus etmektedir. Bunun sonucunda ise malzeme ile tamamen birleşir. UV baskı işlemleri esnasında ise ilgili olan ortamın yüzeyinde renk kalmış olur. Katlanma kuralının üzerinde baskı yapılırken, istenilen motif var olan taşıyıcı malzemeye direkt bir şekilde uygulanmaktadır. Mürekkebin kürlenmesi ise sonrasında ultraviyole ışığı aracılığı ile gerçekleştirilmekte, bu sayede de katı bir renk katmanı ortaya çıkmaktadır.

Bilindiği üzere bazı baskı teknikleri yalnızca belirli yüzeylerde kullanılabiliyor. Böyle olunca da insanlar ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez asla tam anlamıyla diledikleri sonuçları elde edemiyorlar. Lakin UV baskı teknikleri akla gelen gelmeyen her türlü yüzeyde hiçbir sorun ile karşılaşılmadan rahatlıkla yapılabilmektedir. Esnek ya da sert yapıdaki maddelerin yanı sıra düzensiz şekilli ortamlarda dahi istenilen baskı çalışmalarını yapmak mümkün hale gelmektedir. UV baskı işlemlerinde on santimetrekareye kadarki basınç karşısında dahi hantal malzemelerin kullanılması mümkündür.

UV Baskı İmalatı Nasıl Yapılır?

Gerçekleştirilecek dijital baskı çalışmaları eğer ki karanlık yüzeylerde yapılıyorsa, bu durum bile baskının parlaklığının yitmesine sebep olmaz. Çünkü UV baskıda astar olarak beyaz mürekkep kullanılır. Ayrıca direkt olarak yapılan baskılar ile beraber iç mekan ve dış mekanlarda çizilme ya da su ile temas oluşması durumunda yaşanabilecek olan olumsuzluklar ortadan kaldırılmış olacaktır. Özellikle de son dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere insanlar her türlü baskı çalışmasını gerçekleştirmek adına UV baskıyı kullanmayı tercih ediyorlar. Var olan bu tercihler ışığında da arzu edilen her türlü yüzeyde etkili şekilde baskı çalışmalarının yapılabilmesi adına klasik tarzdaki baskıların yerine UV baskı kullanılmaya başlandı. Böylece baskılar yüksek performans ile uzun süreler boyunca kullanılabilir.

 

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by