Uyarı ve İkaz Etiketleri

Uyarı ve İkaz Etiketleri

Uyarı ve İkaz Etiketleri bilhassa ağır sanayi ve makine sanayinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Çalışanların ve çevredeki insanların olası tehditlerine karşı uyarı ve ikaz etiketleri kullanılır. Bu etiketler çalışanları tehlikelere karşı korumanın yanı sıra yönlendirmekte ve emniyet sağlamaktadır. Ayrıca bu levhaları iş yeri ve fabrikalarınıza özgün tasarımlarla da sağlayabilmekteyiz. Opak ve reflektif uyarı levhaları istediğiniz çıkartma ve baskıları uygulayan firmamız dekota, pirinç, alüminyum üzerine baskıları yapmaktadır. 333 reklam ajansı istediğiniz ölçüye, kalınlığa ve grafiğe sahip uyarı levhaları yapabilmektedir.

Sanayi sektörünün dışında neredeyse bütün işletmelerde, hizmet ettiğiniz sektör sahasına uygun uyarı etikleri mevcuttur. Fabrikalar, okullar, iş yerleri, alışveriş merkezleri, site güvenlik uyarı levhaları, resmi kurumlar için uyarı levhaları ve bunun gibi hayatımızın neredeyse her alanında uyarı levhalarına ihtiyaç duymaktayız.

Bu ihtiyacın farkında olan 333 Reklam Ajansı önce güvenlik ilkesi ile birçok uygulama yapmaktadır. Bunun için uyarı ve ikaz levhaları, yasaklama levhaları, elektrikli uyarı levhaları, acil çıkış levhaları, fabrika girişi güvenliği levhaları, iç mekan yönlendirme levhaları, yangın söndürme imleri ve levhaları, tıbbi atık levhaları gibi birçok uyarı ve ikaz levhaları yapmaktayız. Bu gibi levhaların önemine vakıf olan firmamız bu hizmetlerin tamamını kalitesinden ödün vermeden ve özenle yapmaktadır.

İş yeri sahasında yapılan bütün faaliyetlerin güvenli bir şekilde yapılmasını ifade etmek üzere şantiye gerekliliklerine göre talimatlar hazırlanmaktadır (Kazı işlerinde alınması gereken güvenlik önlemleri talimatı, beton pompaları ile güvenli çalışma talimatı, betonarme kalıp yapım söküm talimatı, demir bükme ve demir kesme makineleri kullanma talimatı, elektrik işlerinde alınması gereken güvenlik önlemleri talimatı vb. ) İkaz ve uyarı levhaları belirlenip uygun yerlere astırılmalıdır. Bunun gibi iş güvenliği  ve uyarı levhaları talimatlarına uymak ve uyarmak; çalışanları ve şantiye içerisinde bulunabilecek herkesi olası ihtimallerin zararından koruyabilmek için uyarı ve ikaz etiketleri bilhassa önem verilmelidir.

Uyarı ve İkaz Etiketleri Nedir ve Niçin Önemlidir?

İnsanların çalışma yaşamlarında sorun yaşamaması, onların günlük iş verimlerini oldukça ciddi şekilde arttıracaktır. Çünkü aksi durumda çalışanların iş yaşamlarında birbirinden farklı tarzlarda sorunlar ortaya çıkacak, çalışanlar gerek psikolojik gerekse fizyolojik anlamda zor durumda kalabilecektir. Bu tarz durumların oluşmasının engellenmesi adına ise özellikle de son dönemlerde konu ile alakalı pek çok farklı çalışmalar yapılmaya başlandı. Öyle ki çeşitli kanunlar ile beraber artık birçok farklı sektör içerisinde yer almakta olan çalışanların iş güvenliği konusunda herhangi bir sorun yaşamaması adına gerekli çalışmaların tamamı eksiksiz bir şekilde yerine getirilmek isteniyor. İş güvenliği için uyarı ve ikaz etiketleri ile beraber ise gerek çalışanlar gerekse iş alanından geçen ya da bir süre burada durması gereken kişiler hiçbir şekilde sorun yaşamamış oluyorlar.

Uyarı Levhaları nerelerde kullanılmalıdır ?

Geçmiş dönemlerde uyarı ve ikaz etiketleri söz konusu olduğu zaman insanların akıllarına gelmekte olan etiketler belliydi. Böyle olunca da firmaların büyük bir kısmı ne kadar istese de etkili sonuçları ortaya koyabilecek tarzda etiketleri bulamamaktan şikayetçi oluyorlardı. Şimdilerde ise bu konuda oldukça farklı çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmalar ile beraber ise firmalar en etkili uyarı ve ikaz etiketlerini hazırlatmak adına konusunda deneyimli kişiler ile iletişime geçmeyi tercih ediyorlar. Fakat buna rağmen pek çok firma ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez istedikleri tarzdaki ikaz etiketlerini bulamaktan şikayetçi oluyorlar.

Buna bir de uyarı ve ikaz etiketleri konusunda tam anlamıyla bilgi sahibi olunmaması eklendiği zaman yaşanabilecek olan sorunlar düşünülenden çok daha kötü olabiliyor. Uyarı ve ikaz etiketlerinin en önemli özelliklerinden bir tanesi, insanların vakitlerinin çok büyük bir kısmını geçirmekte oldukları yerlerde herhangi bir sorun olmadan çalışmalarını sürdürebilmeleri geliyor. Uyarı ve ikaz etiketleri günümüzde oldukça farklı konular için üretilmektedir. Uv baskı ile üretilen etiketler klasik tarzda ve boyutlarda üretilebildikleri gibi eğer istenirse firmalara özel tarzlarda rahatlıkla üretilebilmektedir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan bir tanesi ise dışarıdan bakıldığı zaman gerek etiketin gerekse üzerinde yazılmakta olanların net bir şekilde görülmesi olmalıdır.

Aksi durumda seçilecek olan uyarı ve ikaz etiketleri istenilen sonuçların ortaya çıkmasının da önüne geçmiş olacaktır. Bunların oluşmasının engellenmesi adına ise başta uyarı ve ikaz etiketlerinin boyutu olmak üzere renk, desen gibi detayların tamamına dikkat edilmesi gerekmektedir. İş yerlerinin iç kısmında yer alan etiketlerin yanı sıra özellikle de inşaat şantiyelerinde herhangi bir sorunun oluşmasının engellenmesi adına da mutlaka doğru etiketlerin seçilmesi önemlidir. Böylece gerek şantiye içerisinde çalışanlar gerekse burada yer alan ya da buradan geçmek isteyen kişilerin mutlaka rahatlıkla görebilecekleri tarzda etiketlerin hazırlanması gerekmektedir. Tüm adımların üzerinde durulması ile beraber ise güvenli bir çalışma ortamı olacaktır.

Mıknatıslı Uyarı Levhaları Nelerdir ?

Mıknatıslı levhaların en önemli özelliği oldukça dayanıklı olması ve birçok tahribe karşı çok zor bir şekilde yıpranmasıdır. Bu sayede en zor şartlarda dahi yönlendirme ve uyarı verme noktasında çok önemli bir yapıya sahiptir. Kullanıldığı yerde sağlam bir şekilde durmasından dolayı tehlike gerçekleştiğinde de yön bulma amaçlı kullanımlarda da önemli bir yapıya sahiptir. Bu özellikleri sayesinde Ankara mıknatıslı uyarı levhaları tercih edilmesi gereken levhalar arasındadır. Sunmuş olduğu birçok avantajı ile amacına en uygun şekilde kullanım olanağı sunmaktadır. Bu levhaların bilgilendirici olması gerekmektedir. Okuma yazma bilmeyen bireyler işaretlere bakarak ne anlatılmak istendiğini anlamaları önemlidir.

Mıknatıslı levhalarda kullanılan malzemelerin çok kaliteli olması her anlamda önemlidir. Basit bir şekilde düşmemesi ve sağlam durması açısından kaliteli malzemeden yapılmasına göre tercih edilmelidir. En önemli avantajı demir bir yapıya işlem yapılmadan takılmasıdır. Demir alana işlem yapılarak levha asmak oldukça zor bir işlem gerektirmektedir. Aynı zamanda bu işlemin yapılması o kısıma zarar vereceği için mıknatıslı levha kullanımı daha doğru olacaktır. Bu şekilde basit bir uygulama ile levha takımı da sağlanmaktadır. Bu avantajı ile kullanımı tam olarak yansıtmaktadır.

Baş Koruma Uyarı Levhaları Nelerdir ?

Ağır yük ve tehlike arz eden yerlerde can sağlığını korumak adına belli tedbirler alınmaktadır. Başlarımız ise bu bölgeler arasında ön plana çıkan yer olmaktadır. Dolayısı ile kask başta olmak üzere pek çok içerikli malzemeyle üst düzey muhafaza gerektiren parçalara gerek duyulmaktadır. İnşaat sahası, üretim alanları, risk faktörü içeren her nokta da baş korumaya yönelik talimat ve görsellerin yer aldığı tabelalara da gerek duyulmaktadır. Mevzuat ve yasa gereği de zorunlu olan bu ürünleri hemen hızlı bir şekilde temin etmeniz gerekmektedir. Şayet Ankara’da birinci sınıf üretim ve makul fiyatlı satış firmasına ihtiyaç duyuyorsanız hemen bizi seçebilir ve ihtiyaçlarınızı anında giderebilirsiniz.

Benzer Haberler

Yeni Haberler