Alüminyum etiket son derece dayanıklı ve hafif bir malzemedir. Ankara’da alüminyum etiketleriniz için farklı çözümler sunuyoruz. Alüminyum etiket kullanım alanı oldukça çeşitli ve geniştir. Özellikle alüminyum etiketler diğer etiket türlerine göre oldukça göze çarpmakta ve kişinin ilgisini çekmektedir. Gerek işlevselliği olsun gerekse sektörde ki ürün uyumu olsun bir çok firma Ankara alüminyum etiketi firmasını, etiket bastırma işlemi için tercih etmektedir. Alüminyum etiketler otomotiv, ticaret, mobilya, sanayi ürünleri veya sanayi işleri, reklam ajansları, kamu sektörü ve benzeri bir çok farklı sektör tarafından kullanılmaktadır. Her alüminyum etiketin kullanılma amacı farklı olmakla beraber bir çok ürün üzerinde çeşitli farklılıkları da bulunmaktadır. Alüminyum etiketin kullanım amaçları ise şu şekildedir;

 • Alüminyum etiketler günümüzde özellikle elektronik aletlerde kullanılmaktadır özellikle elektronik eşyaların kullanımı hakkında bilgilerin verilmesi için veya sınıflarının çeşitlendirilmesi için alüminyum etiketlerde son derece önemli bir unsurdur, mobilya dükkanı olan kişiler Ankara alüminyum etiketçi firmamıza gelerek, ürünleri için etiket bastırma talebinde bulunabilirler.
 • Alüminyum etiketlerin diğer bir kullanıldığı alan ise otomotiv alanıdır, özellikle araçların türü, modeli ve detaylı bilgileri alüminyum etiketler üzerine işlenmektedir, alüminyum etiketler tüketicinin gözünde daha cazip ve kaliteli durmaktadır.
 • Alüminyum etiketin reklam sektöründe ki etkisi ise dikkat çekmektedir, özellikle reklam filmleri içerisinde veya marka tanıtımlarında genel olarak alüminyum etiketler kullanılmaktadır izleyen ve bakan kişilerin asıl konuya dikkat etmeleri açısından alüminyum etiketler oldukça etkili bir malzemedir.
 • Kamu sektöründe ise veya yasal olarak tarihi eserlerin üstünde alüminyum etiket bulunmaktadır, alüminyum etiket eskimez ve bununla birlikte üçüncü bir şahıs tarafından verilen zararlarda az hasar almaktadır, bu yüzden genelde kamu eşyalarının etiketlendirilmesi alüminyum etiketten yapılmaktadır.

Alüminyum Etiket Baskı Nerede Yapılır?

Alüminyum etiketi, bilgilerin doğru aktarılması ve iyi görünmesi için kullanılan son derece işlevsel bir etiket türüdür. Firmamız kişilere istedikleri boyutta ve renkte alüminyum etiket tasarımı yapabilmektedir. Alüminyum etiketler uzun vadede kullanılabilmektedir ve ağır darbelere karşı dayanıklıdır. Alüminyum etiketi özellikle teşhir edilen ürünlerin önlerine konulmaktadır, bunun sebebi ise ürün hakkında bakan kişinin net ve doğru bilgi almasıdır. Alüminyum etiketler görünüm açısından son derece şık ve kullanış açısından da oldukça işlevseldir. Genellikle uzun ömürlü etiket kullanımında bulunmak isteyen kişilerin öncelikli tercih sebepleri arasındadır. Alüminyum etiketler sağlamlık ve kalite olarak müşterilere bu konforu sağlayabilmektedir.

Ankara alüminyum etiketçi olarak sizlere özel dizayn edilmiş ve sağlam malzemeden yapılmış alüminyum etiketler tasarlayabiliriz. Alüminyum etiketlerin avantajları ise şu şekildedir;

 • Alüminyum etiketler uzun vadeli kullanılabilmektedir, bununla beraber üzerinde çizik, yıpranma ve benzeri üçüncü şahıs hasarlarını kolay kolay tutmamaktadır.
 • Yapılan alüminyum etiketler üzerinden ürün bilgileri veya kişilerin uyarı amacı ile yazdırmak istediği metinler kolay olarak işlenebilmektedir.
 • Alüminyum etiketler ısıya karşı dayanıklıdır ve çabuk bozulmamaktadır.
 • Alüminyum üzerine yapılan etiket yazıları bozulmamaktadır ve boya deformesi yaşanmamaktadır.
 • Alüminyum etiketlerin montajı oldukça kolay ve etkilidir, taktırılan alüminyum etiketler hava koşullarından kolay etkilenmemektedir.
 • Kişiler dilerlerse alüminyum etiketleri reklam amaçlı veya tanıtım amaçlı görsel olarak kullanabilmektedir.
 • Alüminyum etiketin üzerine kişilerin dilediği renk, logo veya görsel konulabilmektedir, alüminyum etiketler firmanın talebi üzerinde dizayn edilebilir ve kişiye bir tasarım halinde sunulabilmektedir.

Alüminyum Etiketin Önemi Nedir?

Alüminyum etiketler kişilerin herhangi bir ürünü incelerken o ürünü iyi tanıması ve aklında tutması için son derece önemli bir araçtır. Alüminyum etikette göze çarpan, şık bir görüntüye sahiptir bu yüzden mağazalarda gezen müşterilerin ilk dikkat ettiği unsur ürün etiketidir. Standart fiyat etiketlerine göre alüminyum etiketli ürünler daha akılda kalıcı ve kişiye daha cazip gelmektedir. Firmanız için etiket yaptırmak isterseniz Ankara alüminyum etiketi üzerinden, alüminyum etiketin siparişini verebilirsiniz. Günümüzde kullanılan etiketler firmanın tamamen görsel bir yansımasını oluşturmaktadır, marka değerini önemseyen kişiler metal etiket ile birlikte markalarını bir adım daha öne çıkarabilirler. Tüketicilerin yüzde doksanı günümüzde görsellik ve dizayna önem vermektedir, alüminyum etiketler ile birlikte ürünlerinizi öne çıkarabilir ve satışlarınızı daha seri yapabilirsiniz. Ankara alüminyum etiketler üzerinden binlerce farklı çeşitte etiket dizaynı seçebilir veya markanıza en uygun etiket dizaynını yaptırabilirsiniz.

Alüminyum Etiket Fiyatı Nedir?

Alüminyum metal etiket imalatı firmamızda profesyonelce yürütülen bir süreçtir. Alüminyum paslanma ve korozyona karşı son derece dayanıklı ve hafif bir malzemedir. Etiket yaptıracak olan kişiler lazer çizimli etiket, presle etiket veya punchla ve benzeri çizim teknikleri ile etiket talebinde bulunabilirler. Alüminyum etiketin üzerine her renk baskı ve model uygulanabilmektedir. Özellikle sektörde ileri seviyeye geçmek isteyen kişiler, markalarının değerini arttırmak isteyen firmalar gönül rahatlığı ile alüminyum etiketi tercih edebilirler.

Bu metal etiket ürünleri kişilerin bilinirliğini ve kalitesini artırmaktadır. Özellikle fiziksel veya kimyasal aşındırıcı maddelerin bulunduğu ortamda olan kişilerin alüminyum etiketin kullanması daha iyi olacaktır, kişiler alüminyum etiketle birlikte daha uzun vadeli etiket kullanımında bulunabilirler. Alüminyum üzerindeki özel yüzey kaplama işlemi sayesinde herhangi bir kimyasal ve benzeri ürünler etiketi yıpratamaz. Ankara alüminyum etiketçi olarak yaptığımız ürünlerin güvenirliği ve kalitesi güvencemiz altındadır. Alüminyum etiketlerin fiyatları ise talep edilen ürünün türüne, boyutuna ve enine göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız kişilere en kaliteli ürünü çıkarmakla beraber en uygun fiyatı da sunmaktadır. Ürünlerin tanıtılması için veya ürünlerin fiyatlandırılması için alüminyum etikette son derece etkili bir yöntemdir.

Kişiler inşaat alanı için veya fabrika alanları için alüminyum etiketi yaptırabilirler, bu tür etiketler yapışkanlı alüminyum etiketler olarak geçmektedir. Yapışkanlı alüminyum etiketler yıllarca dayanabilmektedir ve uzun vadede kişilerin amaçlarına hizmet edebilmektedir. Özellikle sanayi, kimyasal veya inşaat alanında çalışan kişilerin yapışkanlı alüminyum etiketi seçmesi gerekmektedir. Etiket siparişi verecek olan kişiler dayanıklı malzemesi bulunan ve son derece kullanışlı etiketlerden sipariş verebilirler. Etiketler üzerinden şirket logosu ve dizaynı, istenilen renk, yazı puntosu ve reklam yazısı kullanılabilmektedir. Firmanın ruhunu yansıtan, firmayı daha ileriye taşıyacak alüminyum etiket dizaynları yapılabilmektedir. Firmaların günümüzde iyi reklam yapması iyi satış yapması demektedir, alüminyum etiket, reklam için son derece kullanışlı bir üründür.