Folyo Etiket

Folyo etiket PVC bazlı bir malzemeden yapılır. Dekoratif amaçlı bir etiket olmanın yanı sıra tanıtım ve reklam amaçlı kullanılır. Baskı firmanın isteğine göre yapılır fakat burada firmaların bilinçli olmaları gerekmektedir. Türü firmanızı ulusal ve uluslararası pazarda sizin tanıtımınızı yapacak ve sizleri bir adım öne atacaktır. Olası ve potansiyel müşteri portföyüne karşı sizleri göze çarpar hale getirecektir. Zaten etiketler firmanın logosunu birçok yerde sergileyerek insanların alışmasını sağlar. İnsanlar logosuna alıştığı bir firmayı zamanla kullanmaya ve kabullenmeye başlayacaktır.
Folyo Etiket Ankara

Folyo etiket, bir yüzü beyaz veya şeffaf, üzerine baskı yapılabilen, diğer yüzü yapışkanlı rulo şeklinde dürülmüş  pvc malzemedir.

şeffaf folyo etiket, opak folyo etiket, opak folyo nedir, şeffaf folyo sticker, folyo baskı, opak folyo sticker, etiket baskı, şeffaf sticker baskı fiyatları

Folyo Etiket Nedir?

Folyo etiket türü reklam sektöründe çok fazla kullanılan bir türdür. Dijital baskı makinası adı verilen özellikle latex baskı makinelerinde folyoların baskısı sonrasında kesimi ve şekillendirilmesi yapılır. Bu makine etiketinizi istediğiniz ölçüde, istediğiniz deseni ve yazıyı folyo üzerine basar ve keser. Plotter makineleri renk opsiyonu anlamında istediğiniz rengin istediğiniz tonlarında sizlere sunabilmektedir. Dekorunuza, firma alternatifinize göre her tasarım folyolar üzerinde işlenebilmekte.

Dijital baskı sektörü folyo etiketlerine etki etmeden önce kısıtlı yazı tipleri, fonları ve kesim çeşitlerine sahipti. Dijital baskı folyo etiket türünü kapsamasının ardından bütün yazı tipleri, nerdeyse bütün kesim çeşitleri ve kombinleri bu etiketler üzerine uygulayabiliyoruz. Hal böyle olunca firmalar için fırsatlar ve çeşitlilik artmaktadır. Firmamız bütün yazı tiplerini ve kombinleri sizin için folyo baskılarına entegre etmekte ve sizlere sunmaktadır.

 

Yapışkan folyo dediğimiz PVC vinil maddesi ise folyonun alt koludur. Folyoların tek tarafı yapışkanlı olur ve bu folyo etiketin kullanım alanını genişletmekte. İç mekanlarda yönlendirme ve bilgilendirme amaçlı kullanılabilmekte. Dış mekanlarda kullanılabilmekte, araç giydirme de kullanılabilmekte, vitrinlerde ve birçok alanda kullanılabilmekte. Bunun yanı sıra evlerimizde duvarları süslemek için kullandığımız maddeler de folyo etiket. Telefon, tablet, bilgisayarlarımıza yapıştırdığımız süs fotoğraf ve baskıları da folyo etiket.

Folyo Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Sektörde kullanılan folyo çeşitleri şunlardır:

  • Ekonomik kesim folyo
  • Mıknatıslı folyo
  • Reflektif folyo
  • Cast folyo (araç kaplama ünitesi)
  • Fotolümüne folyo

Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Folyo Etiket türleri günümüzde artık daha öncesinde olmadığı kadar farklı alanlarda ve çeşitlerde kullanılmaya başladılar. Böyle olunca da artık firmalar kendi isteklerine en uygun olacaklarına inandıkları modelleri inceleyip bunlar arasından seçimlerini yapmaya başladılar. Geçmiş dönemlerin aksine artık firmalar kendilerini en iyi şekilde tanıtabileceğine inandıkları etiket modellerini inceleyerek bunlar arasından seçimlerini yapıyorlar. PVC bir malzeme olan folyo; dekorasyon, tanıtım ve reklam amaçlı oldukça uzun süreler boyunca birbirinden farklı şekillerde kullanılmaktadır. Son dönemlerin gözde modelleri içerisinde kendine yer bulmaya devam etmekte.

Bununla beraber folyo etiket dijital baskı ile beraber kullanılmaya başladıktan sonra artık etiketler daha öncesinde olmadığı kadar güzel bir görünüme sahip olduklar. Folyo etiketler kendi içlerinde pek çok farklı alt kategoriye ayrılmaktadır. Bundan dolayı da firmalar hangi sektörde yer alırsa alsın fark etmez, kendilerine en uygun olacak tarzda folyo etiketleri seçerek bunları diledikleri gibi kullanabilirler. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerin başında ise doğru etiket türünü seçmek olmalıdır. Örneğin alüminyum etiketleri kullanılamayacağı; boru ve kıvrımlı yüzeylerde alüminyum folyo etiketler rahatlıkla kullanılabilecektir. Bu tarz etiketlerin arka kısımları kendiliğinden yapışkanlıdır.

Dolayısıyla bu tarz etiketler kullanmış olacakları yüzeye oldukça kuvvetli bir şekilde nüfus edecektir ve üstelik yaklaşık olarak 110 dereceye kadar sıcaklıklara karşı uzun süreler boyunca kullanılabilmektedir.

Baskes,Etiket,Ostim,Ankara

Seçim Neye Göre Yapılır?

Seçilecek olan folyo etiketin fosforlu ışık yansıtma özelliğine sahip olması istendiği zaman ise tercihin lümen folyodan yana yapmaları yeterli olacaktır. Bu folyo tarzı genel olarak iç mekanlarda kullanılmaktadır. Böylesi bir maddeden yapılacak olan etiket; yapay ışık kaynağı ya da güneş ışığından yarım saat boyunca topladıkları ışığı belirli bir süre boyunca fosforlu ışık şeklinde yayabilecektir. Oldukça uzun süreler boyunca kullanılma özelliğine sahip olan bu etiket türü, birçok farklı sektördeki firmalar tarafından büyük bir beğeni ile kullanılmaktadır. Bu tarz etiket türleri de kendinden yapışkanlı olması sayesinde büyük bir beğeni ve kolaylık ile kullanılabilecektir.

Genel olarak folyo etiket çeşitleri incelendiği zaman görülebileceği üzere bu etiketlerin kullanım ömürleri oldukça uzundur. Böyle olunca da firmalar etiket türlerini bu malzemeden hazırlatmaya karar verdikleri zaman onlara sunulmuş olan etiket türleri istenilen materyallerin üzerinde kendine yer bulacaktır. Ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana büyük bir beğeni ile tercih edilen bu etiket türü sayesinde firmalar gerek tanıtım gerekse uyarı ya da bilgilendirme çalışmalarını yapmak adına folyo etiket türlerini seçebilirler. Sonrasında da bu etiket çeşidini dilemiş oldukları pek çok farklı yerde diledikleri gibi kullanabiliyorlar. Ve böylece kendi tanıtımlarını, kurumsal kimliklerini ön plana çıkartmayı da başarmış oluyorlar.

Bize Ulaşın

Telefon

0312 394 6 133

Adres

İvedik O.s.b. Mah.
1453. Cadde / No : 8
Yenimahalle / ANKARA