Folyo Etiket

Folyo etiket, bir yüzü beyaz veya şeffaf, üzerine baskı yapılabilen, diğer yüzü yapışkanlı rulo şeklinde dürülmüş  pvc malzemedir.

Folyo etiket PVC bazlı bir malzemeden yapılır. Dekoratif amaçlı bir etiket olmanın yanı sıra tanıtım ve reklam amaçlı kullanılır. Baskı firmanın isteğine göre yapılır fakat burada firmaların bilinçli olmaları gerekmektedir. Türü firmanızı ulusal ve uluslararası pazarda sizin tanıtımınızı yapacak ve sizleri bir adım öne atacaktır. Olası ve potansiyel müşteri portföyüne karşı sizleri göze çarpar hale getirecektir. Zaten etiketler firmanın logosunu birçok yerde sergileyerek insanların alışmasını sağlar. İnsanlar logosuna alıştığı bir firmayı zamanla kullanmaya ve kabullenmeye başlayacaktır.

Folyo Etiket Ankara

Folyo etiketi türü reklam sektöründe çok fazla kullanılan bir türdür. Dijital baskı makinası adı verilen özellikle latex baskı makinelerinde folyoların baskısı sonrasında kesimi ve şekillendirilmesi yapılır. Bu makine etiketinizi istediğiniz ölçüde, istediğiniz deseni ve yazıyı folyo üzerine basar ve keser. Plotter makineleri renk opsiyonu anlamında istediğiniz rengin istediğiniz tonlarında sizlere sunabilmektedir. Dekorunuza, firma alternatifinize göre her tasarım folyolar üzerinde işlenebilmekte. Folyo etiket nedir, pvc vinil adı verilen bir yüzü yapışkanlı diğer yüzü baskı tuton rulo şeklindeki etiket ürünüdür.

Folyo Etiket Baskı

Dijital baskı sektörü folyo etiketlerine etki etmeden önce kısıtlı yazı tipleri, fonları ve kesim çeşitlerine sahipti. Dijital baskı metal etiketi türünü kapsamasının ardından bütün yazı tipleri, nerdeyse bütün kesim çeşitleri ve kombinleri bu etiketler üzerine uygulayabiliyoruz. Hal böyle olunca firmalar için fırsatlar ve çeşitlilik artmaktadır. Firmamız bütün yazı tiplerini ve kombinleri sizin için folyo baskılarına entegre etmekte ve sizlere sunmaktadır. Folyo Etiket Baskı, baskes özellikli plotterler ile yapılıp, kesilir.

Alüminyum Folyo Etiket

Solid alüminyum folyo etiket olarak da bildiğimiz Alüminyum Folyo Etiket, kağıt ve alüminyum karışımı bir etiket olup suya karşı dİrençlidir. Yapışkan folyo dediğimiz PVC vinil maddesi ise folyonun alt koludur. Folyoların tek tarafı yapışkanlı olur ve bu folyo etiketin kullanım alanını genişletmekte. İç mekanlarda yönlendirme ve bilgilendirme amaçlı kullanılabilmekte. Dış mekanlarda kullanılabilmekte, araç giydirme de kullanılabilmekte, vitrinlerde ve birçok alanda kullanılabilmekte. Bunun yanı sıra evlerimizde duvarları süslemek için kullandığımız maddeler de folyo etikettir. Telefon, tablet, bilgisayarlarımıza yapıştırdığımız süs fotoğraf ve baskıları da folyo etikettir.

Folyo Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Sektörde kullanılan folyo çeşitleri şunlardır:

  • Ekonomik kesim folyo
  • Mıknatıslı folyo
  • Reflektif folyo
  • Cast folyo (araç kaplama ünitesi)
  • Fotolümüne folyo

Opak Folyo Etiket

Folyo Etiketler, günümüzde artık daha öncesinde olmadığı kadar farklı alanlarda ve çeşitlerde kullanılmaya başladılar. Böyle olunca da artık firmalar kendi isteklerine en uygun olacaklarına inandıkları modelleri inceleyip bunlar arasından seçimlerini yapmaya başladılar. Geçmiş dönemlerin aksine artık firmalar kendilerini en iyi şekilde tanıtabileceğine inandıkları etiket modellerini inceleyerek bunlar arasından seçimlerini yapıyorlar. PVC bir malzeme olan folyo; dekorasyon, tanıtım ve reklam amaçlı oldukça uzun süreler boyunca birbirinden farklı şekillerde kullanılmaktadır. Son dönemlerin gözde modelleri içerisinde kendine yer bulmaya devam etmekte.

Şeffaf Folyo Etiket

Bununla beraber folyo etiketler dijital baskı ile beraber kullanılmaya başladıktan sonra artık etiketler daha öncesinde olmadığı kadar güzel bir görünüme sahip olduklar. Folyo etiketler kendi içlerinde pek çok farklı alt kategoriye ayrılmaktadır. Bundan dolayı da firmalar hangi sektörde yer alırsa alsın fark etmez, kendilerine en uygun olacak tarzda folyo etiketleri seçerek bunları diledikleri gibi kullanabilirler. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerin başında ise doğru etiket türünü seçmek olmalıdır. Örneğin alüminyum etiketleri kullanılamayacağı; boru ve kıvrımlı yüzeylerde alüminyum folyo etiketler rahatlıkla kullanılabilecektir. Bu tarz etiketlerin arka kısımları kendiliğinden yapışkanlıdır.

Dolayısıyla bu tarz etiketler kullanmış olacakları yüzeye oldukça kuvvetli bir şekilde nüfus edecektir ve üstelik yaklaşık olarak 110 dereceye kadar sıcaklıklara karşı uzun süreler boyunca kullanılabilmektedir.

A4 Folyo Etiket

Seçilecek olan folyo etiketin fosforlu ışık yansıtma özelliğine sahip olması istendiği zaman ise tercihin lümen folyodan yana yapmaları yeterli olacaktır. Bu folyo tarzı genel olarak iç mekanlarda kullanılmaktadır. Böylesi bir maddeden yapılacak olan etiket; yapay ışık kaynağı ya da güneş ışığından yarım saat boyunca topladıkları ışığı belirli bir süre boyunca fosforlu ışık şeklinde yayabilecektir. Oldukça uzun süreler boyunca kullanılma özelliğine sahip olan bu etiket türü, birçok farklı sektördeki firmalar tarafından büyük bir beğeni ile kullanılmaktadır. Bu tarz A4 Folyo Etiketi etiket türleri de kendinden yapışkanlı olması sayesinde büyük bir beğeni ve kolaylık ile kullanılabilecektir.

Altın Folyo Etiket

Genel olarak folyo etiketler incelendiği zaman görülebileceği üzere bu etiketlerin kullanım ömürleri oldukça uzundur. Böyle olunca da firmalar etiket türlerini bu malzemeden hazırlatmaya karar verdikleri zaman onlara sunulmuş olan etiket türleri istenilen materyallerin üzerinde kendine yer bulacaktır. Ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana büyük bir beğeni ile tercih edilen bu Altın Folyo Etiket türü sayesinde firmalar gerek tanıtım gerekse uyarı ya da bilgilendirme çalışmalarını yapmak adına folyo etiketleri seçebilirler. Sonrasında da bu etiket çeşidini dilemiş oldukları pek çok farklı yerde diledikleri gibi kullanabiliyorlar. Ve böylece kendi tanıtımlarını, kurumsal kimliklerini ön plana çıkartmayı da başarmış oluyorlar.

Baskes Folyo Etiket

Folyo etiketin ana malzemesi PVC’dir. Bu etiket türleri dekoratif ve dizayn düzenleyici olarak da kullanılmaktadır, bununla beraber sektör içerisinde tanıtım ve reklam işleri içinde folyo etiketler kullanılabilir. Yapılacak olan etiketler, sipariş veren firmanın talebine göre düzenlenip, tasarlanmaktadır. Fakat firmalar Baskes Folyo Etiket sipariş verirken bu etiketin amacını ve kullanımı iyi bilmeleri gerekmektedir. Folyo etiketler özellikle dünya çapında bilinirlik kazanmak isteyen firmaların sıkça kullandığı bir etiket ve reklam türüdür. Özellikle firmaların müşterilerini etkilemesi ve sektörde bir adım daha öne çıkması için kullanabileceği bir yöntem olan folyo etiketler, sektör pazarında firmaların ön plana çıkmasını ve daha iyi tanınmasını sağlamaktadır.

Gümüş Folyo Etiket

Etiket üzerinde firma logosunu kullanmak, kişilerin ve müşterilerin hızlıca firma logosuna adapte olmasını sağlamaktadır, insanlar bildikleri markaları daha çok tüketmektedir bundan dolayı folyo etiket kişilerin hafızasında daha iyi yer edinebilmektedir. Folyo etiketler reklam sektöründe özellikle sıkça tercih edilen etiket türleri arasındadır. Plotter adına sahip olan makineler üzerinden folyo etiketlerin tasarımları ve kesimi yapılmaktadır.

Makine üzerinde baskı firması kişilerin istediği boyutlarda, istediği tasarımlarda veya yazı türlerinde Gümüş Folyo Etiket basmaktadır. Folyo etiketler plotter makineleri üzerinde kolayca renklendirilmesi yapılmaktadır ve firmaların tercih ettiği renk türleri etiket üzerine kolayca yansıtılmaktadır. Firmanın türüne, özelliğine veya tasarıma göre folyo üzerine kolayca desen işlenebilmektedir, kişilerin sadece ne amaçla etiket yaptırmak istediğine karar vermesi gerekmektedir. Folyo etiketler yapım aşamasında, dijital baskı sayesinde etiketler üzerinden istenilen bütün desenler ve şekiller çıkartılmaktadır. Özellikle yazı tipleri, renk tonları, arka plan fonları ve etiket kesim çeşitleri dijital baskı üzerinden yapılabilmektedir. Dijital baskı ile birlikte etiket üzerinde bütün kombinasyonlar ve kesim çeşitleri uygulanabilmektedir.

Folyo Etiket İmalatı

Firmamız, bütün özel tasarım seçeneklerini ve yenilikleri müşterilerine sunabilmektedir. Sipariş verecek olan firmalara özel tasarımlar, dizaynlar ve yenilikler tasarlanmaktadır. Firmaların Folyo Etiket İmalatı konusunda sadece nasıl bir etiket istediği bu konuda en önemli noktadır. Folyo etiketler içerisinde diğer bir tür ise yapışan folyolardır, yapışkan folyolar PVC vinil maddesinin bir alt türüdür. Bu etiket türlerinde sadece bir kısmı yapışkanlı olmaktadır ve her yüzeye kolayca adapte edilmektedir. Yapışkanlı folyo etiketleri mekanların iç dizaynında veya mekan içerisinde bilgilendirme amaçlı kullanabilirsiniz. Yapışkanlı etiketler aynı zamanda dış mekanlarda, araç üzerinde veya vitrinlerde kullanılmaktadır. Yapışkanlı folyo etiketler evlerin duvarlarında, etrafı dizayn etme amaçlı sıkça kullanılan bir üründür. Özellikle firmaların indirimlerini, fırsatlarını veya seçeneklerini gözle görülür bir şekilde belli etmesi için son derece önemli bir reklam unsurudur. Yapışkanlı folyo etiketler telefon, bilgisayar, tablet gibi elektronik ürünler üzerinde de tasarım amaçlı kullanılmaktadır. Folyo etiketin çeşitleri ise şu şekildedir;

  • Ekonomik kesim folyo.
  • Mıknatıslı folyo.
  • Reflektif folyo.
  • Cast folyo.
  • Fotolümüne folyo.

Folyo Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Folyo etiketler günümüzde bir çok farklı sektör ve alanda kullanılmaktadır. Özellikle firmalar kendilerini en iyi yansıtacak folyo etiketleri seçmektedir. Etiketler firmaların taleplerine göre şekillenmektedir, firmalar kendilerine en uygun tasarımı şirket üzerinden talep edebilir ve bastırabilir.  Folyo Etiketler Nerelerde Kullanılır sorusuna cevap için folyo etiketler şirketlerin ve firmaların reklamı haline gelmiştir, uzun vadede akılda kalıcı olmak isteyen markalar folyo etiket tercihinde bulunabilirler. PVC malzemesinden üretilen folyo etiketler dizayn, dekorasyon veya reklam amaçlı kullanılabilmektedir. Folyo etiketler tasarımı ve yapısı gereği uzun vadede kullanılabilen ürünlerdir. Son dönemde firmalar kendileri için ve tanıtımlarını sürdürebilmek için özel tasarım folyo etiket tercih etmektedir. Plotter makinesi ile kişilerin istedikleri şekilde etiketler üretilebilir ve renklendirilebilir.

Folyo Etiketin Sektördeki Önemi

Folyo etiket, folyo baskı  tekniği ile birlikte üretilebilmektedir. Dijital baskı üzerinden üretilen etiketler göze daha hoş gelmekle beraber farklı bir dizayn ve tasarım oluşturmaktadır. Folyo etiketlerin kendi içerisinde bir çok alt kategorisi bulunmaktadır, bununla beraber sektörde kişiler artık özel yazılı ve tasarımlı etiketler tercih etmektedir. Bu konu içerisinde en dikkat edilmesi gereken konu ise seçilecek olan etiketin firmayı iyi yansıtması ve reklamını uzun vadede yapmasıdır. Firmalar kullandıkları etiketlerin üzerine muhakkak logo koymaları gerekmektedir. Folyo etiketler yer yüzeye uyumlu olarak yapılmaktadır, kıvrımlı boru, kare yerler, cam yüzeyleri veya ahşap yüzeyler üzerine kolayca yapışabilmektedir.

Folyo Etiketin Sektördeki Önemi vardır. Folyo etiketler soğuk hava koşullarından etkilenmemektedir, 110 dereceye kadar yapışkanlık özelliğini koruyabilmektedir. Folyo etiketlerin seçimi sırasında kişilerin etiketin ışığı iyi yansıttığından emin olması gerekmektedir. Folyo etiketler yapay veya güneş ışığını belirli bir süre boyunca fosforlu olarak öteki tarafa yansıtması gerekmektedir. Folyo etiketler genelde iç mekan tasarımları için kullanılmaktadır, bununla beraber mağaza cam önleri, yapışkanlı restoran menüsü ve benzeri bir çok farklı alanda kullanımı mevcuttur. Bu etiketler ömrü en çok uzun etiket türleri arasındadır, bu nedenle firmalar uzun sürede uygun fiyatta reklam yapabilme şansı yakalamaktadır.  Folyo etiketin çeşitleri soğuk hava koşullarına, yağmura veya ıslanmaya karşıda dayanıklıdır.

Ankara Folyo Etiket

Firmamız üzerinden folyo etiket sipariş edecek olan kişiler uzun vadeli ürün kullanımında bulunabilir.Yapılacak olan ürünlerin garanti altında olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Firmalar hazırlanan etiket türlerini hangi malzemeden yaptıracağına karar vererek sipariş işleminde bulunabilirler. Kişiler firmaları veya iş yerleri içerisinde firmamız üzerinden uyarı etiketleri tasarlatabilirler. Uyarı etiketleri iş yeri kuralları için ve iş güvenliği için son derece önemlidir. Folyo etiketin yapışkan özelliği sayesinde iş yerleri kolayca folyo uyarı etiketlerini kullanabilirler.

Bu etiket çeşitlerini iş yeri içerisinde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Firmalar kurumsal kimliğini öne çıkarmak için Ankara Folyo Etiket tercihinde bulunabilirler. Folyo etiket kullanımı özellikle son dönemde afiş ve el ilanlarının artması ile sektörde daha farklı ve büyük bir görünürlük kazanmıştır. Kişiler etiketlerini reklam amaçlı sokaklara, direklere ve benzeri yerlere yapıştırmak ile beraber iş yeri içerisinde de kullanımında bulunabilirler. Özellikle değişik tasarımlara sahip olan mekanlar ve mağazalar kendi dizaynlarına uygun etiketler bastırmaktadır. Folyo etiketler günümüzde tanırlık ve reklam açısından oldukça uygun ve etkili bir yöntem haline gelmiştir. Folyo etiket, dış şartlara karşı dayanıksız olduğundan, dayanım söz konusu olduğunda uv baskı ürünü pvc etiket önerilmektedir.