Rezopal Etiket
Rezopal Etiket

Rezopal Etiket

Rezopal etiket içeriği iki katmandan oluşan plastik oluşumlu bir malzeme türüdür. Üst katmanında yani dış katmanda ince bir üst renktir. Alt katman yani iç katman ise malzemenin neredeyse %85 ini oluşturmakta. Bu katman malzemenin asıl rengini verir ve tabanı genellikle siyah veya beyazdır. Rezopal etiketin üretimi oldukça basittir. Renk ve katman anlamında çok fazla çeşide sahiptir. Firmanın isteğine göre çeşitli ebatlarda renklerde ve kalınlıkta üretilebilmektedir. İçeriği lazer kazıma yöntemi kullanılarak yapılmakta ve çok hızlı şekilde baskıları tamamlanabilmektedir. Kırmızı ve siyah, sarı ve beyaz, beyaz ve siyah, gümüş rengi ve siyah, gümüş rengi ve beyaz, kırmızı ve beyaz gibi birçok renk zeminine sahip olan rezopal etiket kullanım için sizlerin varyasyonlarınıza göre şekillenebilmektedir. Hızlı üretilen etiketler reklam ve tanıtımı hızlandırmakta. Firmalar daha yavaş işleyen ve pahalı etiketleri tercih etmektense hızlı ve güzel görünümü olan rezopal etiket üretimi tercih etmektedir. Renk opsiyonları oldukça fazladır ve bu firmaların logolarına ve reklam biçimlerine uygun hareket etmelerine sebep olur. Lazer markalama işlemine ve standartlarına uygun olan bu etiketler firmalar için tercih edilebilir hale gelir. Baskı işlemi sırasında boyama ve sıçrama gibi olaylara mahal vermeden lazer makineleri ile yapılmaktadır.

Rezopal Etiket Nedir ?

Rezopal etiketlerin hazırlanış yöntemi lazer markalamadır. Lazer markalama yönteminde malzemelerin lazer ışığı aracılığıyla etiketlenmesi söz konusudur. Malzeme kazınmaktadır ve altından bir renk çıkmaktadır. Kazınma sonucunda ortaya çıkan renk kullanılmaktadır. Lazer markalama yöntemi kullanıldığında boyama veya baskı işlemi yapılmamaktadır. Lazer markalama işleminin en avantajlı yönlerinden bir tanesi çok hızlı olmasıdır. Ürün oldukça dayanıklı bir yapıdadır. Dış mekan kullanımı için uygun olmasa da iç mekanlarda oldukça gösterişli ve şık bir görüntü oluştururlar. Rezopal etiket lazer markalama yöntemi ile yapılan bir üründür. Rezopal etikette boya ya da baskı uygulaması bulunmamaktadır. Birçok etiket çeşidinden bu yönüyle ayrılır. Üretim aşaması zor değildir; pratiktir ve renk yelpazesi oldukça geniştir. Rezopal etiketler özellikle iç mekanlar için çok uygun tercihler olmaktadır. Bunun başlıca nedeni ise çeşitli avantajlarına rağmen bu etiket çeşidinin dış hava koşullarına karşı dayanıklı olarak üretilmemesidir. Rezopal etiketler, yapılış teknikleri ve kullanım alanları ile ilgili olarak yazıda detaylı bilgi sunulacaktır.

Rezopal Etiket Nasıl Uygulanır ?

Rezopal etiketler, avrupa menşei malzemelerdir kat kat renk katmanlarından oluşmaktadır, lazer kazıma veya cnc pantoğraf ile de kazıma işlemi yapılabilmektedir, kazıma işlemi sonucunda yüzey deki renk kazınır ve alt da bulunan renk ortaya çıkar. yazdırma işlemi bu şekilde yapılmaktadır, standart birçok renk seçeneği mevcuttur, genelde elektrik panolarında etiketleme, makine üzeri talimat ve sembol etiketlerinde, tekne, yat, gemi tüm bilgilendirme etiketlerinde, otomotiv sektöründe ve  benzeri her alanda kullanılmaktadır. Metal etiket gibi kullanışlı bir etiket türü olan rezopal etiketler kullanımı kolay bir etiket türüdür. Grafik tasarım, serigrafi baskı, Dijital baskı, Transfer baskı, Pres kabartma, Pres kesim, Lazer kazıma-kesim makina parkurlarıyla imalatı yapılan; Metal etiket, alüminyum etiket, kabartmalı alüminyum etiket, leksan etiket, elektronik kumanda etiketleri, pvc etiket, folyo kesim, bas-kes etiket, dijital baskı, sticker, pleksiglas acrylic etiket, pleksiglas lazer kesim, özel gün etiketi, kişiye özel etiketler, firmaların kullanımına sunuluyor ve söz konusu olan firmalar işlerini daha titiz ve kolay bir şekilde yapılıyor. Açık hava etiketi olan bu etiket türleri kullanımın yanı sıra kullanım amacı ile de oldukça dikkat çekiyor inşaat sektörü gibi iş alanlarında kullanıldığı için birçok işçinin hayatını kurtarıyor ve iş kazalarının önüne geçmiş oluyor. Hükümet de bu konu üzerinde büyük bir titizlikle çalışıyor son yıllarda üniversitelerde açmış olduğu iş sağlığı ve güvenliği bölümlerle bu konuya göstermiş olduğu ehemmiyeti gösteriyor. Rezopal etiket Ankara yapımında kullanılan madde ise çoğunlukla iki katlı dayanıklı yapıdaki plastiktir. Bu madde özellikle iç mekan etiketleri için uygun görülmekte ve tercih edilmektedir.

Avantajları Nedir ?

Rezopal etiket kullanımının belirtilenlerden başka bir takım özellikleri ve avantajlarından da bahsedelim. Bu etiket türü için şu özellikler ön plana çıkar:
  • Rezopal etiket kimyasal bileşikler içermez.
  • Ağırlığı genellikle 1,5 gram/ cm3 ‘ten yüksektir; bu da ürünün sağlamlığını arttırır.
  • Mat bir yapısı vardır ve parmak izi tutmamaktadır.
  • Hammaddesi iki kat dayanıklı plastiktir
  • Lazer markalama yöntemi ile çok hızlı, boyasız ve baskısız olarak hazırlanabilir
  • Dış mekandan ziyade iç mekan kullanımına uygundur
  • Seri üretim için çok uygundur
Rezopal etiketin genel özellikleri bunlardır; maliyetleri de uygundur. En çok elektrik panoları, sembol etiketleri, makine talimatları, ulaşım araçlarındaki uyarı ve bildirim yazılarında kullanılmaktadır. Kullanım alanları daha da genişletebilir. Seri üretime de çok uygun ürünler oldukları için farklı sektörlerdeki kullanımı yaygınlaşmaktadır.  

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.