Lazer Kesim

Lazer Kesim, co2 veya metal tüpden çıkan yüksek yoğunluklu lazer ışınlarının aynalar ile malzemeye odaklanıp, yüksek ısı ile kesilmesine dayanmaktadır.

Lazer kesim, temelde güneş ışığının bir kağıt üzerine mercek yardımıyla odaklayarak delinmesine benzetilebilecek şeklinde çalışan sistemdir. farklı türdeki malzemelere uygulanabilen ve her türlü ince kesimlerin yapılmasını sağlar. Cam ya da metal tüp içinde oluşturulan yoğun Lazer ışığının optik olarak yönlendirilmesi sonucu aşırı yüksek ısılar ile kesim yapar. 

Bu sistem ahşap, pleksiglas, mermer, granit, cam ve plastik gibi birçok üründe hassas kesimler yapabilmektedir. Modern endüstri içinde oldukça sık kullanılan bu tarz kesim teknikleri oldukça büyük ve külfetli makineler yardımı ile yapılabilmektedir. Bu yüzden kesim teknikleri içinde en çok kullanılan tekniklerden birisidir.

Ankara Lazer Kesim

Maliyeti minimum düzeyde tutarak, kesilmesi çok zor olan malzemelerin çok hızlı ve pürüzsüz şekilde kesilmesini sağlayan özel bir tekniktir ankara lazer kesim. Üç aksta çalışan kesim makineleri her türlü şekilde kolaylıkla kesim yapabilmekte ve en kısa sürede teslim edilmesine olanak sağlamaktadır.

İnsan faktörünün minimuma indirilmesine olanak sağlamıştır. Bu yöntem ile üretim aşamasında gerçekleşen hatalar en aza inmektedir.  Ancak kesme işlemini sağlayan bu makinelerin birçok parametresi vardır.

Düzgün ve pürüzsüz kesimler yapılabilmesi için malzeme kalitesi ve doğru ayarların yapılması çok önemlidir.

Lazer Kesim Nerelerde Kullanılır?

İnşaat, makine imalatı, tekstil, Isıtma ve yalıtma sistemleri, asansör imalatı, elektrik ve aydınlatma imalatı, otomotiv ve yan sanayisi gibi birçok endüstri ürününde kullanılır. Bu kesim tekniğinin en çok öne çıktığı alanlardan birisi de Tabela, duvar dekorları, etiket gibi görsel iletişim alanlarıdır. Pek çok sektörde tasarım amaçlı kullanılabilen Lazer kesimin sağladığı ince ve pürüzsüz kesim olanakları sayesinde göze hitap eden yüksek kaliteli malzemeler hazırlanabilmektedir.

Etiketler

İyi bir reklam aracı olan etiketler aynı zamanda estetik görseller oluşturmak ve endüstriyel mekanlarda ortam kurallarını yansıtmakta ve makine kullanım talimatları verebilmektedir. 

Etiket kesimi 2 türlü yapılabilmektedir, Geleneksel bıçak ile ve lazer ; geleneksel sistemler günümüzün hızına ve endüstri standartlarına her zaman uyum sağlayamamaktadır. Lazer kesim etiketlerde her seferinde hız ve pürüzsüz kesimler sağlayabilmekte ve en küçük malzemelerde bile her seferinde aynı kalitede ürünler çıkarabilmektedir.