(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Ankara Leksan Etiket Firması
25 Eylül 2018 Posted by etiket333 Leksan Etiket , , ,

Ankara Leksan Etiket Firması

Ankara leksan etiket, makinelerin kontrol panelinde, elektronik eşyada kullanılan 100 derece ve üzeri sıcaklıklara dayanımlı tersten baskı yapılarak üretilen pvc etikettir. Leksan etiket PVC üzeri baskılı bir etikettir. Baskı, malzeme ve yapıştırıcı arasında kaldığı için her türlü silmede baskının çıkma şansı yoktur ve çok uzun ömürlüdür.

Ankara Leksan Etiket Nerelerde Kullanılır?

Genellikle elektronik sektöründe, makinalarda (makinanın sıcak olmasından etiket etkilenmez) fırınlarda, vs. yerlerde kullanılır. Leksan etiket Özel PVC malzemeye özel baskı tekniği uygulanır. İstenilen renk ve şekilde çalışma yapılabilir. Baskı malzemeyle yapıştırıcı arasında kaldığından yani dışa bakan kısımda PVC olduğundan hiçbir silinmede baskının çıkma şansı yoktur. Bu sayede uzun ömürlü ve kullanışlı bir ürün ortaya çıkar. Genelde elektronik sektöründe kullanılsa da her türlü alanda kullanılabilir.0,15 mm’ den 1,5mm’ye kadar kalınlığı olan Leksan Etiketlerin en önemli özelliği baskının arka yüzeyde olmasından dolayı ön taraftan baskı ve boyanın kazınamaması ve çıkmamasıdır. Leksan etiketler Kendinden yapışkanlı değillerdir, Bu yüzden arkasına baskı sonrası yapışkan kaplanarak etiket tamamlanır. Yapışkanın tutunma mukavemeti çok yüksektir. Kullanım alanı çok geniştir. 100 C sıcaklığa dayanabilir. Su ve hava şartlarından etkilenmez.

U.V etikete oranla daha sağlam olarak görülen bu etiket türü çoğunlukla teknolojik alanlarda kullanılsa da farklı çalışma alanlarında da kendine yer bulan Ankara Leksan etiket de sektörde kendine önemli bir yer bularak Ankara leksan etiket olarak adını duyurmayı başardı. Açık hava etiketlerinin kullanım alanları ile benzerlik gösteren leksan etiket etiket firmaları tarafından çoğunlukla tercih edilmiş olması ile bilinir yukarı da da belirttiğimiz gibi pvc üzerine kaplama yapıldığı için kaplamanın kolay kolay çıkması olasılık dahilin de değildir.

Leksan Etiketin Avantajları Nelerdir?

Rengarenk görünümü ve uzun süre hiç deforme olmadan dayanabilme gücü ile en fazla tercih edilen etiket çeşitlerinden bir tanesidir. 100 derece ısıya kadar dayanma gücü ile özellikle sıcaklığın yüksek olduğu yerler ve ürünler için tercih edilmektedir. Bu etiketler otomotiv sektörü başta olmak üzere, her türlü sanayi sektöründe, elektrik ve elektronik sektöründe gönül rahatlığı ile kullanılabilen ender etiket çeşitlerindendir. Farklı boya kullanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik sağlar. Bu etiket cinsi özellikle makine, elektronik otomasyonlarında yaygın olarak kullanılır, istenilen yere arkasından ışık geçirdiği için ekran ve istenilen yere Gofre (kabartma) yapılarak tuşların kullanımı sağlanır. Bütün endüstriyel ölçü ve kontrol alanlarında kullanılır.

Ankara Leksan Etiket Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Günümüzde gelişmekte olan teknoloji ile beraber geçmiş dönemlerde çok daha klasik şekilde hazırlanmakta olan ürünlerin yerine mümkün olduğu kadar yenilikçi ürünleri inceleyip bunların arasından seçimlerini yapmayı tercih ediyorlar. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise yeni ürünlerin çok daha kullanışlı olması. Dolayısıyla firmalar çok daha uzun süreler boyunca yüksek performans ile kullanacakları ürünleri inceleyerek bunların içinden seçimlerini yapmaya özen gösteriyorlar. Etiketler de var olan bu gelişimler ile farklı materyallerde hazırlanmaya başlamış durumda. Böyle olunca da firmalar artık kendi isteklerine en uygun olacağına inandıkları ürünler içerisinden seçimlerini yapıyorlar. Leksan etiket modelleri de üretilmeye başladıkları ilk günden bu yana sıklıkla tercih edilen etiketler içerisinde kendine yer buluyor.

Firmaların büyük bir kısmı Ankara leksan etiket firması arayışına girdiklerinde, geçmiş dönemlerin aksine artık çok daha fazla seçenek çıktığını görebiliyor. Fakat bunların içinden seçim yapmadan önce dikkat edilmesi gereken şeylerden biri, leksan etiketlerin ne olduğunu bilmek oluyor. Klasik tarzdaki etiketlerin aksine leksan etiketlerde baskı işlemi tersten yapılmaktadır. Bununla beraber etiketin üretimi sırasında polikarbonat maddesi kullanılıyor. Oldukça dayanıklı olan bu materyal sayesinde hazırlanılan leksan etiket hem iç hem de dış mekanlarda herhangi bir sorun meydana gelmeden rahatlıkla kullanılabiliyor. Arzu edilen estetik görünüme sahip olan bu etiketleri firmalar kendi isteklerine göre diledikleri şekilde kişiselleştirme imkanları da bulunuyor.

Ankara Leksan Etiket Firması İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Ankara’da yer alan leksan etiket firması seçimi ile de görülebileceği üzere bu etiketler yalnızca dijital değil aynı zamanda UV ve serigrafi baskı tekniklerine de uyumludur. Böylelikle işletmeler diledikleri tarzdaki etiket tasarımları için leksan etiketi tercih edebilirler. Etiketler tasarlandıktan sonra lazer ile kesilmekte ve daha sonrasında da ısı ile şekil verilmektedir. İnsanların büyük bir kısmı leksan etiketlerin sadece sticker tarzı ürünler için kullanılabildiğini düşünebiliyorlar. Fakat leksan etiketler oldukça farklı ürünler için rahatlıkla tercih edilebilir. Sticker tarzı bir ürün hazırlanmak istendiği zaman etiketin hazırlanmasından sonra kendinden yapışkanlı aktarma bandına aktarılacak, bu sayede de yapışkan özelliği ortaya çıkartılacaktır.

Bunun yanı sıra Ankara leksan etiket firması incelemeleri yapan işletmeler, bu etiketlerin arzu edilen her kalınlıkta hazırlanabildiğini de rahatlıkla görebilirler. Pek çok işletme kurumsal kimlik çalışmalarını çok daha etkili şekilde yapmak adına pvc etiket modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebiliyorlar. Gerek parlak gerekse mat malzemelerden hazırlanılan bu etiketler ile firmalar artık kendilerini en iyi şekilde tanıtabilmek adına istemiş oldukları etiketleri rahatlıkla üretebiliyorlar. Oldukça farklı özelliği içerisinde bulunduran bu etiketler ile beraber artık işletmeler Ankara’da yer alan leksan etiket firmalarını inceleyerek bunların içerisinden en deneyimli olanları seçip diledikleri etiketleri kısa sürede ortaya çıkartmış olacaklardır.

 

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by