(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Gerek eşya gerekse insan taşımacılığı konusunda sıklıkla kullanılan asansörler, üretilmeye başlandıkları ilk günden bu yana ciddi anlamda gelişim gösterdi. Bu sayede de artık firmalar birbirinden farklı modellerdeki asansörler ile insanların beklentilerini en iyi şekilde karşılaşmayı hedefliyorlar. Asansör konusunda meydana gelen gelişmeler ile beraber aynı zamanda asansör etiketi üretimi ile alakalı da farklı çalışmaların yapılmasına olanak sağladı. Böylelikle de artık klasik tarzlarda üretilen asansör etiketlerinin yanı sıra üretici firmaların isteklerine göre özel olarak hazırlanacak olan asansör etiketleri ile de arzu edilen uyarı, bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.

İnsanların düşündüklerinin aksine asansör etiketi yalnızca uyarı amaçlı hazırlanılan bir etiket türü değil. Bu tarzdaki asansör etiketleri her sene gerçekleştirilmekte olan düzenli bakımlar esnasında asansörlerde kullanımlarını ciddi anlamda etkileyecek tarzda sorunların olup olmadığına dikkat etmektedir. Daha sonrasında ise var olan sorunların ne derece olduğu ya da sorun olup olmadığının belirlenmesi adına da konu ile alakalı özel olarak belirtilmiş renklerdeki etiketler asansörlerin ilgili yerlerinde kendine yer bulacaktır. Etiketlerin renklerine göre gerçekleştirilmesi gereken çalışmalar birbirinden farklıdır. Örneğin sorunları ileri düzeylerde olduğu net bir şekilde belirlenmiş olan asansörlerde etiketlerin asansör içlerinde yer alması akabinde belirli bir süre içerisinde gerekli olan işlemlerin tamamının eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İşlemlerin tamamlanmaması halinde ise yapılacak ikinci inceleme sonrasında asansörün kullanımı ile alakalı oldukça farklı çalışmalar yapılacaktır. Dolayısıyla bu tarz bir asansör etiketi asansörde yer alıyorsa ne tarzda işlemlerin yapılması gerektiği bilinmeli ve vakit kaybedilmeden de çalışmaların yapılması sağlanmalıdır. Asansör etiketleri ise bununla sınırlı değildir. Bilgilendirme amacı ile hazırlanacak olan asansör etiketi modellerinde ise temel amaç asansöre binecek olan insanların bu esnada herhangi bir sorun yaşamasının önüne geçilmesidir. Özellikle de son dönemlerde farklı özelliklere sahip olan asansörlerin ilk kullanımlarında insanlar yanlış seçimler yapabiliyorlar. Bunların olmasının engellenmesi ve asansörlerin doğru şekilde kullanılabilmesi adına hazırlanacak olan asansör etiketinde mutlaka asansörün kullanımı ile ilgili akıllarda yer edebilecek soruların tamamına gerekli açıklamalar eksiksiz olarak eklenmelidir.

Tanıtım amacı ile kullanılacak asansör etiketi modelinde ise asansörü üreten firma ve asansör ile alakalı net bilgilerin yer alması hedeflenir. Asansör etiketleri genelde renksizdir. Çünkü üzerinde yer alan metal ve yazılardaki boya gerekli olan renklendirmeyi insanlara sunar. Bunun yanı sıra eğer isterse firmalar kendi logoları için metal yüzeyde renklendirme çalışmaları yapabilirler. Doğru boyutların belirlenmesi ve tasarım çalışmalarının yapılması ile beraber de artık üretime başlanacaktır. Üretim öncesinde her bir detayın üzerinden doğru şekilde geçilmesi sonrasında oluşacak olan olumsuz sonuçları engelleyeceğinden, bu konunun üzerinde dikkatlice durulmalıdır. Her adımın takip edilmesi ile beraber ise artık asansörlerde sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek olan etiketler hazırlanmış olacaktır.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

@333 Tanıtım

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.