Asansör Etiketi

Asansör Etiketi

Asansör etiketi, asansörlerin kullanım talimatlarını ve uyarı ikaz bilgilerini içeren sac veya pvc levhadan üretilmiş etiket ürünüdür.

Asansör etiketi, cnc routerla kesilen eloksallı alüminyum plakalar üzerine serigrafi, lazer kazıma, uv baskı, asit indirme ile üretilir. Uv baskı teknolojisi ile üretilmiş yüksek kaliteli, sağlığa zararsız metal etiket baskısı imalatı için 333 Etiket Baskı ofisini tercih edin. Gerek eşya gerekse insan taşımacılığı konusunda sıklıkla kullanılan asansörler, üretilmeye başlandıkları ilk günden bu yana ciddi anlamda gelişim gösterdi.

Bu sayede firmalar artık farklı modellerdeki asansörler ile insanların beklentilerini en iyi şekilde karşılamak istiyor. Asansör ihracındaki gelişmelerin yanı sıra asansör etiketlerinin imalatı ile ilgili çeşitli çalışmalar da mümkün kılınmıştır.

Böylelikle klasik model asansör etiketlerinin yanı sıra, istenilen uyarı, bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları, üreticinin gereksinimleri doğrultusunda oluşturulan asansör etiketleri ile eksiksiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Asansörde Yeşil Etiket

Asansörde yeşil etiket, insanların sandığının aksine, sadece uyarı amaçlı oluşturulmuş bir etiket türü değildir. Her yıl yapılan düzenli bakım ile bu tarz asansör etiketleri, asansörlerde kullanımlarını ciddi şekilde etkileyen herhangi bir sorun olup olmadığına dikkat etmektedir. Daha sonra var olan sorunların kapsamını belirlemek veya bir sorun olup olmadığını belirlemek için özel olarak tanımlanmış renklere sahip etiketler asansörlerin ilgili bölümlerinde yerini bulur.

Etiketlerin renklerine göre yapılması gereken iş birbirinden farklıdır. Örneğin sorunları açıkça tehlikeli düzey olarak tespit edilen asansörlerde, gerekki etiketler asansörlere yerleştirilmeli ve daha sonra gerekli tüm önlemler belli bir süre içerisinde tamamlanmalıdır.

Asansörde Kırmızı Etiket

İşlemlerin tamamlanmaması halinde ise yapılacak ikinci inceleme sonrasında asansörün kullanımı ile alakalı oldukça farklı çalışmalar yapılacaktır. Dolayısıyla bu tarz bir asansörde kırmızı etiket yer alıyorsa ne tarzda işlemlerin yapılması gerektiği bilinmeli ve vakit kaybedilmeden de çalışmaların yapılması sağlanmalıdır.

Asansör Etiketi Ankara Ostim

Asansör etiketi ise bununla sınırlı değildir. Bilgilendirme amacı ile uv baskı ile hazırlanacak olan asansör etiketi ankara ostim modellerinde ise temel amaç asansöre binecek olan insanların bu esnada herhangi bir sorun yaşamasının önüne geçilmesidir. Özellikle de son dönemlerde farklı özelliklere sahip olan asansörlerin ilk kullanımlarında insanlar yanlış seçimler yapabiliyorlar. Bunların olmasının engellenmesi ve asansörlerin doğru şekilde kullanılabilmesi adına hazırlanacak olan asansör etiketinde mutlaka asansörün kullanımı ile ilgili akıllarda yer edebilecek soruların tamamına gerekli açıklamalar eksiksiz olarak eklenmelidir.

Asansörde Mavi Etiket

Tanıtım amacıyla kullanılacak mavi asansör etiketi modelinde ise asansörü üreten firma ve asansör ile alakalı net bilgilerin yer alması hedeflenir. Asansörde mavi etiket mevcut ise, bu asansör hafif kusurlu olduğu için yapıştırılır. 12 ay içerisinde arıza giderilmelidir. Aksi durumda asansör kapatılıp mühürlenir.

Asansör Etiketi Nedir?

Normalde asansör ikaz etiketleri genelde renksizdir. Çünkü üzerinde yer alan metal ve yazılardaki boya gerekli olan renklendirmeyi insanlara sunar. Bunun yanı sıra eğer isterse firmalar kendi logoları için metal yüzeyde renklendirme çalışmaları yapabilirler. Doğru boyutların belirlenmesi ve tasarım çalışmalarının yapılması sonucu artık üretime başlanacaktır. Üretim öncesinde her bir detayın üzerinden doğru şekilde geçilmesi sonrasında oluşacak olan olumsuz sonuçları engelleyeceğinden, bu konunun üzerinde dikkkatlice durulmalıdır.  Her adımın takip edilmesi ile beraber ise artık asansörlerde sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek olan etiketler hazırlanmış olacaktır. Asansör Etiketi Nedir sorusu için, en uygun cevap tabiki de, üzerinde asansör kullanım ve ikaz bilgisini taşıyan, leksan etiket veya metal etiket şeklinde üretilen reklam ve uyarı ikaz etiketi ürünüdür.

Metal Asansör Etiketi

Metal Asansör etiketi, uzun süreler boyunca rahatlıkla kullanılabilmesinden ötürü firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sayede de metal asansör etiketi çeşitleri artık yalnızca bilindik modellerde değil. Aynı zamanda akla gelen gelmeyen birçok farklı modelde de üretilerek firmalara sunuluyor. Öyle ki şimdilerde çeşitleri ile alakalı araştırmalar yapacak olan firmalar, en iyi tasarımların ortaya koyulmasını sağlıyorlar.

Asansör Yangın Etiketi

Bu etiket yangın anında asansörü kullanmamanız için uyarı ikaz etiketi niteliği taşımaktadır. Dolayısıyla firmalar da artık kendi isteklerine en uygun olacağını düşündükleri tarzdaki asansör yangın etiketi içerisinden seçimlerini rahatlıkla yapabiliyorlar. Metal etiket ağırlıklı olarak endüstriyel sektördeki firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Her türlü dış etkene ve kimyasal olaylara karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bundan ötürü de bu sektörlerde bulunan firmalar, kaliteli etiketleri kullanmak istedikleri zaman tercihlerini metal etiketlerden yana yapıyorlar. Metal etiketlerin hazırlık süreci oldukça dikkatli bir şekilde üzerinde durulması gereken bir süreçtir. Bu aşamada yapılacak olan en ufak bir yanlışlık sonrasında ise ortaya farklı sorunlar çıkacaktır. Metal etiketlerin hazırlanması öncesinde üzerinde durulması gereken en önemli detaylardan biri, bu alanda yeterli oranda bilgi sahibi olan kişiler ile iletişime geçilmesi gerektiğidir.

Metal Asansör Etiketi Modelleri

Bunun nedeni ise artık modellerinin çok daha geniş bir alanda rahatlıkla kullanılmasıdır. Başarılı bir şekilde tasarlanacak metal etiketler ile beraber istenilen sonuçların rahatlıkla elde edilmesi de mümkün olacaktır. çalışmaları konusunda deneyimli kişilerin gerçekleştirecekleri ön çalışmalar sırasında nelere gereksinim duyulacağını bilecek ve çalışmaların da bu yönde yapılması sağlanmış olacaktır. Leksan Etiket, Alüminyum Etiket, Serigrafi etiket, Paslanmaz Etiket, metal asansör etiketi modelleri arasında yer almaktadır.  Metal etiketlerin tasarlanması sonrasında ön plana çıkartılan detaylar ile beraber ise boyut, şekil gibi önemli noktalar ile ilgili çok daha net çalışmalarının yapılması sağlanmış olacaktır. Metal etiketlerin boyutu, tercih edilecek noktaya bağlı olarak değişim göstermektedir.

Metal Asansör Etiketi Ölçüleri

Klasik tarzda yani bilgilendirme amacı ile hazırlanmakta olan metal etiket çeşitlerinde boyutlar aşağı yukarı belirlidir. Fakat bilgilendirme ve yönlendirme gibi çalışmalar için metal etiketleri kullanmak isteyen firmalar, kendi isteklerine en uygun olacaklarını düşündükleri tarzdaki şekilde ve boyutlarda hazırlanabilecek etiket modelleri içerisinden seçimlerini oldukça rahat bir şekilde yapabilirler. Metal Asansör Etiketi Ölçüleri, genellikle 13,5 x 7,5 cm arasındadır. Aynı zamanda metal etiketlerde istenilen her türlü renk sorunsuzca kullanılabilir. Bu sayede artık hangi sektörlerde yer alırsa alsın fark etmez diledikleri renk ve desenlere sahip olan etiketlerin üretilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle de son zamanlarda gelişmekte olan teknoloji ile beraber artık istenilen her tarzdaki etiketin metal materyal üzerinde yapılması da mümkün olmaktadır. Tüm çalışmaların üzerinde dikkatli bir şekilde durulması ile beraber de artık firmalar sadece tanıtım değil aynı zamanda bilgilendirme ve yönlendirme çalışmaları da yapılmış olmaktadır.

Ankara Asansör Etiket

Ankara asansör etiket firmamız, etiket çeşitlikleriyle birçok etiket türünden üretmektedir ve sizler için elimizden geleni yapmak için şimdiden hazırız. Asansörler, üretilmeye başladığı ilk günden bu yana büyük bir ilgi ile kullanılmaya devam eden ürünler arasında kendine yer buluyor. Çünkü asansörlerin kullanılmaya başlanması ile insanlar ve yükler istenildiği şekilde yukarıya veya aşağıya kolay bir şekilde götürülebiliyor. İlk başlarda her ne kadar ağırlıklı olarak yüklerin taşınması ile alakalı çalışmalar yapılsa da evlerde ve iş yerlerinde kendilerine yer bulmaya başlamış oldu. Etiket kullanım alanları ciddi oranlarda artış göstermeyi sürdüren asansörlerin özenli bir şekilde kullanılabilmesi adına asansör etiketleri önemli bir hale geldi.

Asansör Etiket Fiyatları

Oldukça önemli olmasına rağmen asansör etiketleri ne yazık ki pek çok kişi için çok büyük bir değere sahip değil. Ancak gerekli olan konuların üzerinde durulmaması sonrasında ortaya çıkacak olan ciddi sorunlar ile karşılaşılmaması adına ise asansör etiketleri konusuna mutlaka gerekli olan özenin gösterilmesi gerekiyor. Yapılacak olan araştırmaların sonrasında da görülebileceği üzere asansör etiketleri konusunda artık insanların karşılarına onlarca farklı etiket türü kullanılıyor. Birçok kişinin aklına her ne kadar klasik tarzdaki etiketler geliyor olsa da artık isteyen herkes, kendi isteklerine özel olarak hazırlanılan asansör etiketlerini rahatlıkla kullanabiliyor. Genel itibari ile asansör etiketleri uyarı etiketleri altında kendine yer buluyor. Asansör Etiket Fiyatları, nasıl bir etiket istediğinize, ölçülere göre değişmektedir.

Asansör Bakım Etiketi

Doğru şekilde kullanılacak olan asansör etiketleri ile beraber insanlar herhangi bir sorun ile karşılaşmadan çok uzun süreler boyunca asansörlerini kullanma olanağına erişmiş oluyorlar. Asansörlerin kullanımı açısından herhangi bir sorunun olmadığını öğrenmek adına bu etiketleri incelemek yeterli oluyor. Yeşil etikete sahip olan asansörlerin kullanımı konusunda insanların akıllarında herhangi bir soru işareti kalmıyor. Çünkü bu tarz Asansör Bakım Etiketi ancak gerekli olan incelemelerin yapılması sonucu asansör durumuna göre farklı renklerde yapıştırılıyor. Bunun yanı sıra asansörler ile alakalı pek çok farklı bilgi de yine isteğe bağlı olarak farklı etiketleri üzerinde kendine yer buluyor. Özellikle de son dönemlerde işletmelerin büyük bir kısmı artık diğer konularda olduğu gibi asansör konusunda da insanları etkili şekilde bilgilendirmeyi hedefliyor.

Asansör Bypass Etiketi

Asansörlerin kullanımları ile alakalı gerekli olan bilgilerin tamamı asansör etiketleri üzerinde kendine yer buluyor. Bu anlamda ilk aşamada dikkat edilmesi gereken şey ise boyutlar oluyor. Asansörlerin boyutları ve sorunsuzca üzerindekilerin okunması adına boyutlar ne çok büyük ne de çok küçük olmalı. Doğru tarzdaki materyaller ile yapılacak olan Asansör Bypass Etiketi uzun süreler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmasının yanı sıra baskı işlemlerinin dikkatlice yapılmasından dolayı da üzerinde yazılacak olan yazıların ve uyarıların doğru şekilde okunması sağlanmış oluyor. Tüm detayların üzerinde durulması sonrasında ise artık asansörler herhangi bir sorun yaşanmadan diledikleri gibi kullanılabiliyor.

Asansör Etiket Sorgulama

Asansör Etiketleri, ilgili bakanlık tarafından yayınlamış olan yönetmeliğe göre hali hazırdaki asansörlerin gelişimini sağlamak amacıyla uzman olan kontrol mühendisleri tarafından yapılan belirli periyotlarda ki bakımları asansörün uygunluğunu veya uygunsuzluğunu tespit ederek bu asansörlere monte edilen bir etikettir. Asansör Etiket Sorgulama, tse nin veya ilgili bakanlığın websitesinden yapılmaktadır. 

Asansör Etiket Renkleri

Asansör Etiket Renkleri, sarı, kırmızı, mavi ve yeşil renk şeklinde üretilir. Ayrıca asansör etiketi bir nevi asansörün kimlik kartı gibi kullanılmaktadır. Asansörler hayatımızı kolaylaştıran yüksek binalara daha kolay bir şekilde yukardaki katlara çıkmamızı sağlayan bir taşıyıcıdır. Ankara asansör etiket imalatları sizler için asansörlerin bilgilerini ve ona ait tüm bilgileri barındıran hayati önem taşıyan etiketleri imal etmektedir.  Bu etiketler sayesinde hem asansörü yapan firmanın reklamı ve tanıtımı yapılır hem de iletişim bilgileri barındırdığından asansörle ilgili bilgilerden olası bir arıza olduğu durumlarda servise ulaşıp o bilgileri çok kolay bir şekilde aktarma konusunda çok faydalıdır.

Hayati bir öneme sahip olmasının yanında çok güzel estetik bir görünüme sahip olan bu etiketler sizlerin firmalarınıza ayrı bir prestij katacaktır.

Asansör Etiketleri Anlamları

Bu etikette bulunan genel bilgiler; üretim tarihleri, model ve seri numaraları gibi bilgilerdir. Ankara Asansör Etiket İmalatı yapan firmamız siz değerli müşterimizin yıllarca uzun uzun kullanabileceğiniz etiketler üreterek uzun ömürlü asansörlerinize refakatçı olmaktadır. Asansör Etiket İmalatında yapılan bu etiketler gerek göze hitap açısından gerek tasarım bakımından gerekse de size özel tasarıma ek olarak çok kaliteli malzemeden üretilmesi bakımından Ankara Asansör Etiket İmalatı firması geçmiş günlerden bu yana sektördekini farkını ortaya koymuştur.  Yapılan bu asansör etiketleri bir yönetmeliğe bağlıdır. Bu yönetmeliğe göre etiketler asansör iç kısmında görünür bir kısmında bulundurma zorunluluğu vardır. Etiketler tabi olarak göze hemen değmelidir. Etiketin renkleri vardır ve Asansör Etiketleri Anlamları nı kısaca şöyle açıklayabiliriz:

Yeşil renkli etiket; kontrolleri sürekli olarak yapılmış can ve mal güvenliği bakımından hiçbir sıkıntısı olmayan risk taşımıyor anlamına gelmektedir.

Mavi etiket; kullanımlarda bir sıkıntı yaratmadan hafif olarak riskli anlamına gelmektedir.

Sarı etiket; kullanmış olduğunuz asansörün artık kabul edilebilir bir risk seviyesine ulaştığını ve belirlenen sıkıntıların en geç 2 ay içerisinden giderilmesi gerekiyor anlamına gelmektedir.

Kırmızı etiket; bu etiket oldukça riskli olan asansörlere verilir. Yüksek risk içerdiği için kesimlikle kullanılmamalıdır. Can ve mal güvenliği açısından kesinlikle uygun değildir. Kontrollerde tespit edilmiş tüm aksaklıkların 1 ay içerisinde tamamlanmalıdır.

Ankara da hizmet vermekte olan Metal Etiket İmalatı yapan firmamızı bilgi veya sipariş için arayabilirsiniz. İşimizi uzman ekiplerle yaptığımız için her konuda yardımcı olacağımıza eminiz…

Ankara Asansör Etiket İmalatı

Ankara Asansör Etiket İmalatı firmamız, asansör tanıtım ve kullanım etiketleri, kırmızı,yeşil,mavi,sarı etiket üretimini uv baskı tekniğiyle kaliteli olarak yapmaktadır. Asansörler üretilmeye başlandıktan sonra artık insanlar gerek evlerde gerekse çalıştıkları alanlarda onları kullanmayı tercih ediyorlar. İlk üretildikleri zaman ağırlıklı olarak ağır yüklerin taşınması adına kullanılmış olsa da daha sonrasında kullanım alanları ciddi anlamda genişletildi.

Öyle ki günümüzde yapılmakta olan incelemeler sonrasında da görülebileceği üzere birçok farklı yerde insanlar asansörleri kullanarak yapacakları işleri kolay yapıyorlar. Ayrıca daha hızlı bir şekilde yapma olanağına erişmiş oluyorlar. Nasıl asansör konusunda oldukça geniş bir yelpazede çalışmalar yapılıyorsa, asansör etiket imalatı konusu ile alakalı da çalışmalar yapılmaya başlamış durumda.

Asansör Etiket Baskı

Her ne kadar geçmiş dönemlerde asansör etiketi üretimi esnasında bilindik tarzdaki çalışmalar ön plana çıkmış olsa da ilerleyen dönemlerle beraber bu konuda etkili değişimler kendini göstermiş oldu. İnsanların asansör etiketleri konusunda çalışmalar yapmadan önce ise dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunuyor. Bunların başında ise asansör etiketlerinin ne amaç ile kullanıldığının bilinmesi geliyor. Gerekli olan bilgilerin elde edilmemesi sonrasında seçilecek olan asansör etiket baskı ürünleri asla tam anlamıyla istenilen başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamayacaktır. Bu sorunlarla karşılaşmamak için asansör etiket imalatı konusunda gerekli olan tüm bilgileri elde etmek önemlidir. Böylelikle herhangi bir sorun meydana gelmeden kısa süreler içerisinde istenilen tarzdaki etiketler üretilmiş olacaktır.

 

Asansör Bilgi Etiketi

İnsanların asansör etiket imalatı denildiği zaman akıllarına ilk olarak gelen şeylerden biri, bu etiketlerin asansörlerdeki uyarı ve ikaz etiketleri olduğudur. Birçok kişi bu uyarı etiketlerinin çok önemli olduğunu düşünmese de kullanılacak asansörün gerekli standartları karşılayıp karşılamadığı ile alakalı gerekli olan bilgilerin tamamı bu etiketlerin üzerinde yer ettiği için düşünülenin aksine oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü eğer ki asansörde Asansör Bilgi Etiketi bulunmuyorsa, insanların bu asansörlere binmeleri çok büyük tehlikeleri de beraberinde getirebiliyor. Böylesi olumsuzlukların meydana gelmesinin engellenmesi adına ise öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey, ne tarzda bir etiket seçilmesi gerektiğinin net bir şekilde bilinmesidir.

Engelli Asansör Etiketi

Gerekli araştırmaların yapılmasından sonra ise asansör etiket imalatı ile alakalı gerekli olan tüm bilgiler rahatlıkla elde edilmiş oluyor. Bilindik tarzdaki asansör etiketlerini seçmek yerine mümkün olduğu kadar farklı ve göz alıcı bir etiket tasarlamak isteyen kişiler, bu konuda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçtikleri takdirde oldukça kısa süreler içerisinde tam anlamıyla istedikleri sonuçlara erişmiş olacaklar. Doğru boyutlardaki Engelli Asansör Etiketi ile beraber asansörlerin güvenlikleri ve kullanım şartları ile alakalı bilgiler mümkün olan en net şekilde ortaya koyulmuş olacaktır. Uzun süreli kullanıma uygun, asansörü kullanacak olan kişilerin bütün dikkatlerini üzerine çekmeyi başaracak. Tüm işlemlerin yapılmasının sonrasında ise artık hangi amaç ile kullanılırsa kullanılsın fark etmez, istenilen sonuçlara ulaşılacaktır.

Asansör Güvenlik Etiketi

Asansörler periyodik olarak muayene edilir,asansör sağlığına göre ona renkli etiket yapıştırılır. Asansörler günümüzde her apartmanda olan araçlardandır. Hayatımızı kolaylaştıran bu aletlerin, güvenliği için bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Asansörler yıllık ve gerektiğinde aylık bakımlarla denetlenmelidir. Asansörler ilgili bakanlık tarafından yayınlanan yönetmelik gereğince, kontrol mühendisi olan uzmanlar tarafından yıllık düzenli denemeler ve periyodik bakımlar yapılır. Bu bakımlardan başarı ile geçen asansörler uygunluk belgesi alır. Bakımlardan geçemeyen ve denemelerde başarısız olan asansörlere ise uygunsuzluk belgesi verilir. Bu Asansör Güvenlik Etiketi asansörlere yapıştırılır. Yapıştırılan uygunluk ya da uygunsuzluk belgeleri, asansör içinde görünür olmalıdır. Asansör kabini içinde görünür olması, asansöre binecek kişinin görmesi içindir.

Asansör Etiket İmalatı

Asansör kullanacakların olası risklerden haberdar olup, ona göre asansörü kullanmaları gerekir. Bu yapıştırılan etiketler, asansör etiketleri olarak adlandırılır. Etiketlerde TMMOB Makine Mühendisleri Odası ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası’nın logoları bulunur. Asansör Etiket İmalatı bir yıl boyunca geçerlidir. Her yıl yenilenmelidir. Zamanında yenilenmemiş ve kontrol edilmemiş asansörler, kullanan apartman sakinleri ya da kullanılan yerdeki herkes için risklidir.

Asansör Etiketi Asansörlerde Zorunlu Mudur?

Asansörde en bilinen sorun, asansörün bazı düğmelerinin çalışmamasıdır.  Asansör etiketi asansörlerde zorunlu mudur derseniz, evet. Çünkü resmi firmalar tarafından  periyodik olarak asansör muayenesi yapılarak, asansör sağlığına göre asansöre 4 farklı renkten (sarı,kırmızı,mavi,yeşil) biri yapıştırılır. Yeşil renk tüm muayenelerden geçmiş asansör demektir. Mavi etiket hafif kusurlara sahip, az güvenli asansörler için yapıştırılır. Sarı etiket, kısmı muayenelerden geçmiş, mavi renkli etikete sahip asansörden daha güvensiz asansördür ve asansör arızası 2 ay içinde giderilmelidir. Kırmızı asansör, ciddi kusurlara sahip, kulllanılması durumunda kazalar yaşanabilecek asansördür. Kırmızı etikete sahip asansörler kullanıma kapatılır ve  arızası 1 ay içerisinde arıza giderilmezse, asansör mühürlenir. 

 

 

 

Eğer bindiğiniz herhangi bir yerdeki asansörde, uygunluk etiketi göremezseniz. İlgili kişiler ile iletişime geçip, bilgi almanız sizin için güvenli olacaktır. Asansörlerde yaşanan kazalar çok tehlikeli olabilir. Bu nedenle asansörlerin ilgili bakanlık tarafından alınan kararla her yıl kontrol edilmesi ve bakımlarının yapılması zorunludur. Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği, 18 Kasım 2008 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girmiştir. Asansör etiketleri birçok kişinin gözünden kaçar ya da bu konu ile bilgisi hiç yoktur. Varlığından ya da yokluğundan haberi olmaz. Ailenizin ve sevdiklerinizin hayatını riske atmamak için küçük gibi görülen bu ayrıntıyı mutlaka kontrol edin. Çevrenize de bu konu ile bilgi verip, uyarmayı unutmayın.

Asansör Kapasite Etiketi

Gerekli işlemlerin yapılmaması durumunda ise belediyeye yapılacak bilgilendirme sonrasında asansör mühürlenerek kapatılacaktır. Asansör metal etiket çeşitlerinden bir diğeri olan sarı etikette ise can ve mal güvenliği bakımından asansörün kusurlu seviyede olduğu anlaşılacaktır. Bu etiketin asansöre iliştirilmesi sonrasında 60 günlük sürede uzmanların gerekli olan tüm işlemleri eksiksiz olarak yapması gerekmektedir. Mavi etiketler ise asansörlerin can ve mal güvenliği açısından hafif kusurlu seviyede risk oluşturduğu anlamına gelmektedir. Bu asansörlerde ise 1 yıl içinde sorunların giderilmesi istenmektedir. Son etiket olan yeşil etiket ise asansörün hiçbir şekilde sorunu olmadığı anlamını taşımaktadır. Düzenli şekilde yapılan incelemeler ile asansörler en sağlıklı şekilde kullanılacak, bu durum da etiketler ile belgelendirilmiş olacaktır. Asansör Kapasite Etiketi, asansörün kapasitesinden fazla çalışmaması gerektiğini belirtmektedir.

Asansör Kişilik Etiketi

Ankara Asansör Etiket İmalatı metal levhalar üzerine lazer kazıma, uv baskı, asit indirme, pvc üzerine serigrafi, uv baskı ile üretilebilir. Yüksek katlı binaların artması ve teknolojinin daha yaygın hale gelmesi ile asansör ihtiyaç haline geldi. Eskiden binalarda asansör bir lüks iken günümüzde çok eski binalarda bile asansör kullanılmaktadır. Bu durum hem zaman kaybını önlüyor hem sağlık sebebi ile veya yüksek katlarda oturanlara yorulmadan evlerine veya iş yerlerine ulaşma imkanı sağlıyor.

Asansörlerin güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için üzerinde yazan uyarı etiketlerine dikkat etmek gerekiyor. Bunlardan en önemlisi de Asansör Kişilik Etiketi ürünüdür. Bina yönetimi tarafından yazdırılan bu yazılar Ankara asansör etiket sağlayıcısı olan 333 Etiket tarafından açık ve anlaşılır bir şekilde basılarak ilgililere ulaştırılıyor.  Sağlam malzeme ile yapılarak çok uzun süre asansörün üst kısmında asılı olarak kalıyor.

Asansör Etiket Ölçüleri

Asansör etiketleri, çoğunlukla alüminyum, pirinç, paslanmaz levhalara uv baskı, asit indirme, lazer kazıma yöntemleriyle metal etiket olarak üretilebilmektedir. Ayrıca pvc, pleksi levhalara uv baskı yapılarak pleksi etiket, leksan etiket şeklinde de üretilebilmektedir. Bu etiketler asansörün içine asılmadığı için her kata bir adet etiket asılması gerekiyor. Bina 10 katlı ise 10 adet etiket gerektiği için etiket firmasına bu talebi iletenlere yazılacak olan yazı kaç adet ise yazılarak kargo yolu ile gönderim sağlanıyor.

Asansör Talimat Etiketleri

Asansör etiketleri üzerinde asansörün kaç kişi taşıyabileceğine dair bir kapasite bilgisi yer alıyor. Ayrıca Asansör Talimat Etiketleri ürününde önemli bilgiler yer almaktadır. Kaç kişi taşıdığı bilgisi net ifadelerle yazılırken kilo olarak da karşılığı bazı etiketlerde kullanıcının isteğine göre yazılabiliyor. Sigara içilmez işareti ve yük taşınmaz işareti de kişi bilgisinin sağ ve sol tarafında yer alıyor. bu uyarıların asansörün düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı olunur. Bu bilgiler müşterinin isteği doğrultusunda yazılabilen bilgilerdir. Arzu eden kullanıcılar sadece kişi ya da kilo bilgisi de yazdırarak levhayı asansörün dışına asabilir.

 

Asansör Uyarı Etiketi

Asansör etiketlerinin yükseğe, herkesin görebileceği bir alana asıldığı için el değmemesi ürünlerin deforme olmasını etkileyen bir unsurdur. Aynı zamanda bu ürünlerin üretimi sırasında gözden kaçmaması için yazının renkli bir formatta yazılması sağlanır. Asansör firmasının adı ve asansörün bakımının hangi firma tarafından yapıldığı gibi bilgiler de asansör etiketleri arasında yer alan bildirilmek zorunda olan içeriklere yer veren etiketlerdir. Asansör Uyarı Etiketi fiyat bakımından oldukça makul bir bedele basılıyor. Aynı zamanda çok uzun yıllar formunu kaybetmeden kullanılabilecek yapıda sert malzemeden yapılmaktadır.

Asansör Etiket Ücreti

Asansör etiketlemesi çok önemli bir unsurdur. Gerekli dikkat gösterilmezse ve bu sorun basit bir detay olarak algılanırsa, ciddi ölümlere yol açabilir. Makine Mühendisleri Odası Erzurum İl Temsilcisi Prof. Dr. Kenan Yakut; Asansörlerde sarı, yeşil ve kırmızı uyarı tabelalarının bulunduğunu, vatandaşların etiketsiz asansöre binmemesi gerektiğini söyledi. Asansöre girerken etikete dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Prof. Dr. Kenan Yakut, kontrollü asansörlerde uyarı ile kumanda panosunun etrafına sarı, yeşil ve kırmızı etiketlerin yazıldığını söyledi.

Kırmızı etiket, yukarı çıkarken sarı etiket üzerindeki asansördeki kusurların giderilmesine, yeşil etiketin kusurlu olmadığına ve asansörün kullanılmamasına dikkat edilmesi gerektiğini belirtir. Yakut, “Kullanıma uygun olmayan ve kırmızı etiketi olması gereken asansörlerde bu uyarı etiketi yoktur. Çünkü kırmızı olduğu için etiketi kaldırılır, mühürlenmesi gerekir. Asansör Etiket Ücreti, kullanılacak malzemeye ve ölçülerine göre değişmektedir. Toplu indirimlerde indirim alabilirsiniz.

Asansör Etiketleri Resmi Zorunluluğu

Asansör periyodik muayenesinde asansörlere sarı etiket, kırmızı etiket, yeşil etiket yapıştırılır. Bu etiketlerin neye göre yapıştırıldığını yazımızın ilerleyen bölümlerinde anlatacağız. Asansörlerin kullanılmaya başlaması ile insanlar eşyalarını taşımak ya da katlar arasında gezinmek daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir hale gelmeye başladı. İlk zamanlar kullanılmakta olan asansör modellerinin aksine günümüzde tercih edilen modeller daha öncesinde olmadığı kadar farklı özelliklere sahip olarak hazırlanıyor. Bu durum da asansörlerin kullanışlılığını arttırdı.

Asansör Etiketleri Resmi Zorunluluğu vardır. Var olan yönetmelik dikkatli şekilde incelendiği zaman da görülebileceği üzere asansörlerin yılda en az 1 kere konusunda deneyimli kişiler tarafından denetlenmesi gerekmektedir. Yapılacak olan denetlemeler esnasında asansörde yer alan parçalar, aksam gibi detayların tamamı dikkatlice incelenecek ve herhangi bir sorunun olup olmadığı ile alakalı net bilgiler elde edilecektir. Günümüzde asansör etiketleri, asansörün durumuna göre farklı renklerde hazırlanıyor. Kırmızı etiket, uzmanların yapmakta oldukları değerlendirmeler sonrasında asansörlerin yüksek oranlarda risk taşımaları sonrasında asansörlere koyulan uyarı etiketleridir. Kırmızı etiketin olduğu asansörlerin mutlaka 30 gün içerisinde var olan uygunsuzluklardan arındırılması gerekmektedir.Aksi durumda asansör kullanım dışı bırakılacak ve mühürlenip kapatılacaktır.

Asansör Renkleri Açıklamaları

Asansörler için kullanılması zorunlu olan bu asansör etiketleri modelleri ve boyutları genel itibari ile bellidir. Karşıdan net bir şekilde okunabilmesine olanak tanıyan bu etiketler yalnızca yetkili kişiler tarafından asansörlere takılabilmektedir. Bunun yanı sıra asansörlerde asansörlerin marka ve modeli, kapasitesi, üretim tarihi gibi detayların yer aldığı etiketler de bulunmaktadır. Bu etiketler firmalar tarafından kendi tarzlarına uygun olacak şekilde hazırlatılabilmektedir. Tanıtım ve bilgilendirme amacı ile hazırlanılan bu etiketlerin kullanımı ile alakalı herhangi bir zorunluluk bulunmadığı için firmalar diledikleri şekilde etiketlerini hazırlatabilirler.

Asansör etiketlerinin anlamları renklerine göre değişir. Sizler için yaptığımız araştırmamızda ayrıntı olarak renklerden ve anlamlarından bahsedeceğiz. Asansördeki etiketler 4 farklı renkten oluşur. Her rengin anlamı farklıdır. Siz de güvenliğiniz için bu etiketlerin renklerini ve ne anlama geldiklerini öğrenmeli ve öğretmelisiniz. Etiketlerin anlamını bilenler olası risklerden hem kendilerini hem de ailelerini korurlar. Yaşanabilecek olası kazalara karşı, bu etiketlere bakılarak önlem alınabilir. 

Asansör Etiketleri Fiyatları

Yazımızda da belirttiğimiz gibi asansör etiketi, asansör imalatı ve kullanımı yapanlar için oldukça önemli bir unsurdur. Gerekli dikkat gösterilmezse ve bu sorun basit bir detay olarak algılanırsa, ciddi ölümlere yol açabilir. Ve geri dönüşü olmayan yollar alınabilir. Şantiye, otel ve binalarda asansör kullanımında önemli rol oynayan asansörler, hayatı kolaylaştırabilir ve can güvenliğini tehlikeye atabilir. Asansör etiketindeki kırmızı veya sarı etiketlerin neden olduğu arızaların düzeltilmesi tesis yöneticisinin sorumluluğundadır. Asansör Etiketleri Fiyatları nedir, diye sorarsanız adet başına ve toplu fiyatlamaların yanı sıra, kullanılacak malzeme ve baskı yöntemi de fiyatı belirleyen unsurlardandır.

Asansör Etiket Firmaları

Eğer asansör yöneticisi gerekli denetimleri denetim ekiplerinden önce yapıp gerekli önlemleri almaz ise sonradan oluşabilecek her türlü kaza veya aksamadan dolayı kendisinin sorumlu tutulacağını bilmelidir. Sorumsuzca yapılan ihmaller ve umursamazlıkların maddi ve manevi anlamda büyük kayıplara neden olabileceği unutulmamalıdır. Maddi olarak kazanç sağlayıp asansör etiketlerinin ve bakımının ertelenmesi durumunda insan can sağlığı ve güvenliğinin önemli risklerle baş başa bırakılarak tehlikeye atılması altından  kalkılamayacak kadar büyük bir yüktür. Her işte olduğu gibi bu işte de bilinçli ve özenli hareket etmek şarttır.

Whatsapp ya da kurumsal irtibat numaramız üzerinden dijital baskı ankara çalışmamızı yakından tanımak ve sipariş vermek için hemen bizi arayın. Daima müşteri memnuniyetini ön plana çıkararak hareket eden yaklaşımıyla kesintisiz bir şekilde çalışmasını yürüten şirketimiz 7/24 çalışma mesaisiyle her an yanınızda.

Asansör Etiketi Zorunlu mu?

Eğer asansör yöneticisi gerekli denetimleri denetim ekiplerinden önce yapıp gerekli önlemleri almaz ise sonradan oluşabilecek her türlü kaza veya aksamadan dolayı kendisinin sorumlu tutulacağını bilmelidir. Asansör Etiketi Zorunlu mu. Tabiki evet. Asansör Etiketi 4 renkte yapıştırılır ve asansörün sağlığını ima eder. Kırmızı Etikete sahip asansör, vaktinde arızası giderilmezse derhal kapatılıp mühürlenmelidir. Sorumsuzca yapılan ihmaller ve umursamazlıkların maddi ve manevi anlamda büyük kayıplara neden olabileceği unutulmamalıdır. Maddi olarak kazanç sağlayıp asansör etiketlerinin ve bakımının ertelenmesi durumunda insan can sağlığı ve güvenliğinin önemli risklerle baş başa bırakılarak tehlikeye atılması altından  kalkılamayacak kadar büyük bir yüktür. Her işte olduğu gibi bu işte de bilinçli ve özenli hareket etmek şarttır.