Asansör Etiketi

Asansör Etiketi

Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.​

Asansör Etiketi Nedir?

CNC Router’la kesilen eloksallı alüminyum plakalar üzerine serigrafi, lazer kazıma, UV baskı ve asit indirme ile üretilir. UV baskı teknolojisi ile üretilmiş yüksek kaliteli, sağlığa zararsız metal etiket baskısı imalatı için 333 Etiket Baskı ofisini tercih edin.

Asansörler; gerek eşya, gerekse insan taşımacılığı konusunda sıklıkla kullanılıyor. Sektör, Üretilmeye başlandıkları ilk günden bu yana ciddi anlamda gelişim gösterdi. Bu sayede firmalar artık farklı modellerdeki asansörler ile insanların beklentilerini en iyi şekilde karşılamak istiyor. Asansör ihracındaki gelişmelerin yanı sıra, asansör etiketlerinin imalatı ile ilgili çeşitli çalışmalar da mümkün kılınmıştır.

Klasik model asansör etiketlerinin yanı sıra, istenilen uyarı, bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları, üreticinin gereksinimleri doğrultusunda oluşturulan asansör etiketleri ile eksiksiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Asansör Etiketi Nasıl Yapılır?

Ankara Asansör Etiket İmalatı firmamız; asansör tanıtım ve kullanım etiketleri, kırmızı, yeşil, mavi ve sarı etiket üretimini UV baskı tekniğiyle kaliteli olarak yapmaktadır. Asansörler üretilmeye başlandıktan sonra insanlar hayatın her alanında onları kullanmayı tercih ediyorlar. İlk üretildikleri zaman temel amaç olarak ağır yüklerin taşınması adına kullanılmıştır ancak sonrasında kullanım alanları ciddi anlamda genişletildi.

Günümüzde yapılmakta olan incelemeler sonrasında da görülebileceği üzere birçok farklı yerde insanlar asansörleri kullanarak yapacakları işleri daha zahmetsiz hal getiriyor. Nasıl asansör konusunda oldukça geniş yelpazede çalışmalar yapılıyorsa, asansör etiket imalatı konusu ile alakalı çalışmalar yapılmaya başlamış durumda.

Asansör Etiketi Fiyat

İstanbul ve Ankara Asansör Etiketi ihtiyaçlarınıza sıra dışı çözümler üretmekteyiz. Etiket yapan firmalar arasında 333 Etiket ile iletişime geçin! İşinizi dinleyelim, size en uygun etiketi ve fiyatını önerelim. Ayrıca baskı ihtiyaçlarınız için 333baski.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın!

Asansör Etiketi Zorunlu mudur?

Kitabı, ortasından okumaya başlayacak olursak; “Asansör etiketi zorunlu mudur?” sorusunun cevabı: Evet, asansör etiketi zorunludur. 

Resmi firmalar tarafından periyodik olarak asansör muayenesi yapılır. Asansör sağlığına göre 4 farklı renk (sarı, kırmızı, mavi, yeşil) ibareden birisi yapıştırılır.

  • Yeşil: Tüm muayenelerden sorunsuz geçmiş asansör.
  • Mavi: Hafif kusurlara sahip, az güvenli asansör.
  • Sarı: Kısmı muayenelerden geçmiş, mavi renkli asansöre göre daha güvensiz asansördür ve arızası 2 ay içerisinde giderilmelidir.
  • Kırmızı: Ciddi kusurlara sahip, kullanılması durumunda kazalar yaşanabilecek asansör. Kırmızı etikete sahip asansörler kullanıma kapatılır ve arızası 1 ay içerisinde arıza giderilmesi, asansör mühürlenir.

Asansör Yeşil Etiket

Asansörde yeşil etiket; sanılanın aksine, sadece uyarı amaçlı oluşturulmuş bir etiket türü değildir. Her sene düzenli bakım yapılması zorunludur. Ayrıca asansör kullanımlarını ciddi şekilde etkileyen bir sorun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Sorun belirlendiğinde, var olan sorunların kapsamı belirlenir. Bir sorun olup olmadığını belirtmek için kullanılan bu etiketler asansörlerde yerini bulur.

Asansör Kırmızı Etiket

İşlerin düzgün yürümediği bir asansörde kırmızı etiket kullanılır. Ayrıca Asansörde kırmızı etiket bulunuyorsa, acilen bir çözüm sunulmalıdır ve vakit kaybedilmeden çalışmaların yapılması sağlanmalıdır.

Asansör Yeşil Etiket

Tanıtım amacıyla kullanılan bu etiket modelinde, asansörü üreten firma ve asansör ile alakalı net bilgilerin yer alması hedeflenir. Asansörde mavi etiket mevcut ise, bu asansör hafif kusurlu olduğu için yapıştırılır. Bu durumda, 12 ay içerisinde arıza giderilmelidir. Aksi durumda asansör kapatılıp mühürlenir.

Metal Asansör Etiketi Ölçüleri

Klasik tarzda yani bilgilendirme amacı ile hazırlanan metal etiket çeşitlerinde boyutlar aşağı yukarı bellidir. Firmalar, bilgilendirme ve yönlendirme gibi çalışmalar için metal etiketleri kullanmak istiyorlar. Kendi isteklerine uygun olacaklarını düşündükleri tarzdaki şekil ve boyutta hazırlanabilecek etiket modelleri içerisinden, seçimlerini oldukça rahat bir şekilde yapabiliyorlar.

Metal asansör etiketi ölçüleri, genellikle 13,5 x 7,5 cm arasında olmaktadır. Aynı zamanda metal etiketlerde istenilen her türlü renk sorunsuzca kullanılabilir. Bu sayede artık hangi sektörlerde yer alırsa alsın fark etmez. Diledikleri renk ve desenlere sahip olan etiketlerin üretilmesi mümkün olmayacaktır.

Tüm çalışmaların üzerinde dikkatli bir şekilde durulmalıdır. Firmalar sadece tanıtım değil aynı zamanda bilgilendirme ve yönlendirme çalışmaları da yapılmış olmaktadır.

Asansör Bakım Etiketi

Asansörlerin kullanımı açısından bir sorun olmadığını öğrenmek için etiketleri incelemek yeterli oluyor. Örneğin; yeşil etikete sahip olan asansörlerin kullanımı konusunda insanların akıllarında herhangi bir soru işareti kalmıyor. 

Asansörler ile alakalı pek çok farklı bilgi de çeşitli etiketler üzerinde kendine yer buluyor. 

Son dönemlerde işletmelerin büyük bir kısmı asansör konusunda insanları etkili bilgilendirmeyi hedefliyor.

Asansör Bypass Etiketi

Asansörlerin kullanımları ile alakalı gerekli olan bilgilerin tamamı asansör etiketleri üzerinde kendine yer buluyor. Bu anlamda ilk aşamada dikkat edilmesi gereken şey ise boyutlar oluyor. 

Asansörlere uygun kullanım için tasarımda, boyutlar ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır. Doğru tarzdaki materyaller ile yapılacak olan bu etiket, uzun süreler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bunun yanı sıra baskı işlemlerinin dikkatlice yapılmasından dolayı da üzerinde yazılacak olan yazıların ve uyarıların doğu şekilde okunması sağlanmış oluyor. 

Tüm detayların üzerinde durulmasından sonra, asansörler herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılabiliyor.

Asansörlerin Periyodik Kontrolleri Kaç Yılda Bir Yapılır?

Bahsi geçen yapı için sürekli olarak kullanılan asansörün periyoduk kontrolleri yılda en az bir defa yapılmaktadır. Bu muayeneler A tipi muayene kuruluşları tarafından yapılmaktadır.

#Sayfa Etiketleri

Asansör etiketi, asansör etiket renkleri, asansör mavi etiket nedir, asansör yeşil etiket, sarı etiketli asansör, asansör etiket, ankara asansör etiketi, ankara etiketçi firma, ankara etiket yapan yerler, ostim etiketçi firma, ostim etiket yapan yerler, ostim asansör etiketi