(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Asansör Etiketleri
10 Mart 2020 Posted by 333 Asansör Etiketi , ,

Asansör Etiketleri

asansör,etiketi,ankara,etiketleri
Asansör etiketleri hızlı teslimat garantisiyle baskılanır. Böylece siparişlerin tam da zamanında ivedilikle teslimatı gerçekleştirilmektedir. Asansörlerde uyarı yazısına günlük hayatta sıkça karşı karşıya kalırız. Peki bu uyarı yazılarının baskı sürecine yönelik asansör etiketleri dijital baskı çalışması nasıl yapılır merak ettiniz mi? PVC, galvaniz sac ya da alüminyum dekota yüzeye dijital baskı tekniği kullanılarak farklı punto seçeneklerinde asansör etiketlemesi gerçekleştirilir. Kaliteli dijital baskı çözümüne yer verilerek profesyonel çalışmalar neticesinde daima nitelik gerektiren konularda son derece üst düzey hassasiyette faaliyetler gösterilir.

Asansör etiketlemede sektörünün önde gelen markası olarak dijital baskı çözümlerinde her zaman yanınızdayız. Müşteri memnuniyeti odaklı hareket eden firmamız beklentileri tamamıyla karşılayan yaklaşımla 7/24 kesintisiz bir şekilde hizmet sağlamaktadır.

Asansör Etiketleri İmalatı Nasıl Yapılır?

Asansörlerin üzerindeki kullanma talimatı ve uyarı levhalarının etiketlenmesine yönelik olarak asansör etiketleri uygulamalarının sıklıkla değerlendirildiğini mutlaka belirtmemiz gerekiyor. Müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutarak kesinlikle etkin çözümler geliştiren firmamız alanına hakim bakış açısıyla çalışmasına aralıksız devam ediyor.

Asansör etiketlemede sektörünün yeniliklerini yakından takip ederek içerisinde hiçbir kimyevi madde bulundurmadan asansör etiketlemeyi size sunuyor. Yüksek kalite anlayışında dört dörtlük asansör etiketleme gerçekleştirmek bağlamında her zaman müşterinin beklentilerini ele alarak müşteri odaklı çalışıyor.

Su bazlı olup kimyasallar içermeyen kokusuz dijital baskı çalışmasıyla uyarı levhalarının dijital baskı işlemleri gerçekleştirilmektedir. Müşterilerin her zaman beklentileri doğrultusunda her zaman yenilikçi anlayış çizgisinden ayrılmadan hareket ederek dünden bugüne değin etkin çözümleri sizlerle buluşturmaya devam ediyor.

Asansör Etiketlemede Hızlı Teslimat

Müşteri odaklı çalışma ilkesi anlayışımızdan hiçbir zaman ödün vermiyoruz. Müşterilerimizin kurumsal ihtiyaçlarını anlayarak onların ne istediğini analiz ediyoruz. Müşterimizin ürün etiketlemesi konusunda yıllardan gelen güven ve hızlılıkla dijital baskı uygulamalarına devam ediyoruz.

Latex dijital baskı makinesini kullanarak su bazlı olup içerisinde herhangi bir kimyevi maddeler içermeyen çözümleri sizlerle buluşturuyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini tamamıyla karşılayan yaklaşımla hareket eden firmamız dünden bugüne kadar müşterilerinin gerçekten de ne istediğini dikkate alarak hizmet veriyor.

Siz de hemen firmamızla bağlantı kurarak asansör etiketleri konusunda ihtiyacınız olan en özel çözümlerden yararlanma şansı elde edebilirsiniz. Müşterimizin beklentilerini tamamıyla karşılayan yaklaşımdan taviz vermeden dünden bugüne kadar kesintisiz bir şekilde 7/24 hizmet sizlerle buluşturulacak ve de bu sayede yüksek kalite anlayışında dört dörtlük hizmet sizlerin karşısına çıkacaktır.

PVC Kaplama Asansör Etiketleri

PVC malzeme dayanıklı olması kadar esnek yapısıyla da asansörlerin üzerindeki uyarı levhalarına en elverişli dijital baskı malzemeleri arasında yer alıyor. Üstelik paslanmaz özellikte olması nedeniyle asansör etiketleri denilince en çok tercih edilenden birisi olarak tercih edilir.

Asansör etiketlemede herkesin rahatça okuyabileceği kalın puntolarla ve özel olarak tasarlanmış stille asansör etiketlemesi sürecine yer verilmesi gerekiyor. Bu sayede pvc malzemeden asansör etiketlemenin yüksek kalite anlayışında ve de daima yenilikçi anlayış çizgisinde kesintisiz olarak çözüm sunulmaktadır.

Galvaniz Sac Asansör Etiketleri

Esnek, dayanıklı ve de 7-8 yıl boyunca paslanmaz özellikteki asansör etiketlenmesi çalışması arasında yer alan galvaniz sac dijital baskı çözümlerinde sıkça tercih edilir.

Yüksek kaliteyi ekonomik fiyatlarla sizlerle buluşturmaya devam eden kurumsal firmamız beklentilerin tamamıyla ötesinde 24 saat 7 gün boyunca kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Asansör etiketlemede seri üretim hızıyla kısa süre içerisinde hızlı teslimat sözünü sizlerle buluşturarak çalışmasına kaldığı yerden devam ediyor.

Galvaniz sac malzemeden farklı boyutlarda asansör etiketlemede 7-24 hizmet kalitesinde çözümler sizi beklemektedir. Ekonomik fiyat sözümüzle her zaman yanınızda yer almaya devam eden firmamız dünden bugüne değin etkili çalışmasına dayanarak müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda hizmet veriyor.

Asansör Etiketleri Siparişi Nasıl Verilir?

Facebook, Whatsapp ve Instagram sosyal medya hesaplarımız üzerinden asansör etiketleri çalışmalarımızı yakından takip edebilirsiniz. Güvenilir ekip kadrosuyla firmamız daima yanınızda. Dünden bugüne kadar kesintisiz olarak çalışmalarında yüksek kalite ve düşük fiyat garantisiyle hareket eden kurumsal firmamız daima size en uygun hizmeti ulaştırmaktadır. Müşterimizin beklentileri ışığında etkin çözümleri sizlerle buluşturarak ayrıcalıklı bir şekilde hizmet sağlıyor. Kaliteden kesinlikle taviz vermeden çalışmasına aralıksız devam ederek 7/24 anlayış çizgisinden ayrılmadan en iyi hizmeti meydana getiriyor.

Asansör etiketlemesine ihtiyaç duyduğunuz her an asansör etiketleri olarak daima yanınızdayız. Müşterimizin beklentilerini dikkate alan yaklaşımla gerçekten de en iyi koşullarda dört dörtlük çözümler size sunulmaktadır. Hızlı teslimat anlayışına dayanarak dünden bugüne değin yüksek kalite ve düşük fiyat koşullarında çözümler sizlerle buluşmaktadır. 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde çalışmasına aralıksız devam eden firmamız hak ettiğiniz şekilde uygun çözümlerle her an yanınızda yer almayı sürdürmektedir. Tamamıyla beklentileri karşılamaya devam eden etkin çalışmasıyla sizin için farklı koşullarda kesintisiz hizmeti bir arada tutmaktadır. Böylece her zaman daima sizlere uygun koşullarda hizmet aktarılmaktadır.

Firmamız asansör etiketleri konusunda sektörün yeniliklerini yakından takip ederek müşteri odaklı çalışmasına devam ediyor. Uyarı levhaları, yönergeler, direktifler ve kullanım talimatlarına ilişkin olarak tüm yönleriyle detaylı bilgiyi sizlerle buluşturuyor. Sosyal medyada her an yenilikçi kadrosundan taviz vermeden 7/24 koşullarda detaylı çözümlerle yanınızda yer almaktadır. Hızlı teslimat, yüksek kalite anlayışı ve de ekonomik fiyat garantisi çerçevesinde müşterilerimizin beklentileri ışığında etkin çözümler üretmeye devam ediyoruz. Her zaman dijital baskı teknolojisi konusunda solvent, latex ya da uv baskı çözümlerini sizlere sunuyor. Hemen Whatsapp sipariş hattı üzerinden bize ulaşın böylece asansör etiketlemedeki farkımızı yakından görün. Bu zamana dek verdiğimiz görsel paylaşımlarla sizler de en iyi şekilde 7/24 baskı çözümlerimizi yakından tanıyabilirsiniz. Güçlü alt yapısıyla her zaman yanınızda yer almaya devam ediyor.

Asansör Etiketleri Kullanım Yerleri Nelerdir?

Asansörler günümüzde gerek evlerde gerekse iş yerlerinde insan ve yük taşımak adına kullanılmakta. Bu konudaki isteklerin artmaya başlaması ile beraber pek çok farklı markaya ait asansörler birbiri ardına insanların beğenisine sunuluyor. Asansörleri dikkatlice kullanmak ise şimdilerde insanların en fazla dikkat ettikleri konular arasında ilk sıralarda kendine yer buluyor. Asansörlerin kullanılması konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok farklı konu bulunmaktadır. Bunlara dikkat edilmediği zaman ne yazık ki ortaya çıkacak olan sonuçlar tahmin edilenden çok daha kötü olabilecektir. Asansör etiketleri ise sorunlar ortaya çıkmadan önlerinin kesilmesine yardımcı olmaktadır.

Kendi kurumsal kimliklerini asansörlere yansıtmak adına seçtikleri asansör etiket çeşitleri artık oldukça farklı şekillerde hazırlanabiliyor. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında ise firmaların isteklerinin yerine getirilmesi gelmekte. Yapılacak olan görüşmeler esnasında ne tarz çalışmaların yapılması istendiğine net olarak karar verilmesi gerekmektedir. Birçok farklı modelde hazırlanmakta olan bu asansör etiketleri bir yandan asansör ile alakalı uyarıları ortaya koyarken diğer bir yandan da güzel görüntüleri ortaya koyarken diğer bir yandan ise güzel görüntünün ortaya koyulması adına gerekli görülen her bir detayın üzerinde durulmuş olacaktır. Şimdilerde birbirinden farklı tarzlarda yapılan bu etiketler ile beraber ise asansörler ile alakalı bilgilendirmeler en etkili şekilde yapılmış olacaktır.

Ankara Asansör Etiketleri Ne Kadar Dayanıklıdır ?

Asansör kullanımı daha öncesinde olmadığı kadar ciddi oranlarda artış göstermeye başladı. Geçmiş dönemlerde yalnızca belli başlı yerlerde kullanılmakta olan asansörler artık gerek evler gerekse iş yerleri, alışveriş merkezleri, eğitim kurumları ve hastanelerde de sıklıkla kullanılır hale geldi. Asansörler, gelişmekte olan teknoloji ile beraber artık daha öncesinde olmadığı kadar farklı şekillerde hazırlansa da temelde amaçları aynıdır. Bir insan ya da eşyanın bir yerden alınarak yukarı ya da aşağıya herhangi bir sorun olmadan indirilmesi adına asansörler kullanılmaktadır. Geçmiş dönemlerde gerek asansör gerekse asansör etiketleri ile alakalı çalışmalar son derece bilindikti.

Böyle olunca da insanlar asansör etiketleri söz konusu olduğu zaman yalnızca klasik tarzdaki etiket çeşitlerini düşünüyorlar.

Bunların başında ise asansör etiketleri ile ilgili yapılmakta olan çalışmaların her birinin çok özenli bir şekilde incelenmesi geliyor. Özellikle son dönemlerde meydana gelmekte olan gelişmeler ışığında birbirinden farklı şekillerde hazırlanmakta olan asansör etiketleri sayesinde artık gerek evlerde gerekse iş yerlerde kullanılan asansörler daha öncesinde olmadığı kadar etkili şekilde etiketlerin kullanımı mümkün hale gelmiş olacaktır.

Asansör Etiket Kimlere Hizmet Eder ?

Makine Mühendisleri Odası Erzurum İl Temsilcisi Prof. Dr. Kenan Yakut; Asansörlerde sarı, yeşil ve kırmızı renkli uyarı etiketleri olduğunu, vatandaşların etiketi olmayan asansöre binmemesi gerektiğini söyledi. Asansöre binerken etikete dikkat edilmesi gerektiğini anlatan Prof. Dr. Kenan Yakut, kontrol edilen asansörlerde kumanda panelinin etrafında üzerine bilgi notu yazılı olan sarı, yeşil ve kırmızı renklerdeki etiketler bulunduğunu söyledi. Sarı etikette asansördeki eksikliklerin giderilene kadar binerken dikkat edilmesi, yeşil de herhangi bir eksiklik olmadığı kırmızı renkli etikette ise asansörü kesinlikle kullanılmaması yönünde uyarıların olduğunu vurgulayan Prof.Dr. Yakut, “Kullanıma uygun olmayan ve kırmızı etiketli olması gereken asansörlerde bu uyarı levhası bulunmuyor. Çünkü kırmızı olduğu için etiket sökülmüştür. Bunların mühürlenmiş olması gerekir. Eğer asansörde etiket yoksa vatandaşlar binmesinler. Hayatlarını riske etmeyip yürüsünler. Asansör bakım ve işletme yönetmeliğinde kontroller TMMOB’den alınıp TSE’ye verilmiştir. Mühürleme işi de belediyeye bırakılmıştır. TSE kuruluşu icabı her türlü mal alımıyla ilgili standartlar üretmesi gereken bir kuruluştur.

Asansör Etiketi Kullanamının Önemi Nedir?

Yukarıda ki makalemizde de belirttiğimiz gibi asansör üreten ve kullananlar için asansör etiketi çok önemli unsur eğer gerekli önem verilmez ve bu konu basit bir detay olarak algılanırsa önemli can kayıplarına neden olabilmekte ve geri dönüşü olmayan yollara girilebilmektedir. Bina inşaat şantiyesi, hotel ve binalar da bulunan asansörlerin kullanımında önemli bir görev alan asansörler insan hayatını kolaylaştırdığı gibi can güvenliğini tehlikeye de atabiliyor. asansör etiket de kırmızı etiket veya sarı etiket alınmasına neden olan aksaklıkların giderilmesi bina yöneticisinin sorumluluğundadır.

Eğer asansör yöneticisi gerekli denetimleri denetim ekiplerin den önce yapıp gerekli önlemleri almaz ise sonradan oluşabilecek her türlü kaza veya aksamadan dolayı kendisinin sorumlu tutulacağını bilmelidir sorumsuzca yapılan ihmaller ve umursamazlıkların maddi ve manevi anlamda büyük kayıplara neden olabileceği unutulmamalıdır maddi olarak kazanç sağlayıp asansör etiketlerinin ve bakımının ertelenmesi durumunda insan can sağlığı ve güvenliğinin önemli risklerle baş başa bırakılarak tehlikeye atılması altından  kalkılamayacak kadar büyük bir yüktür her işte olduğu gibi bu işte de bilinçli ve özenli hareket etmek şarttır.

Asansör Bilgilendirme Etiketleri Nerede Kullanılır?

Yüksek katlı binaların artması ve teknolojinin daha yaygın hale gelmesi ile birlikte binaların teknolojik alt yapıları da artan bir konuma ulaştı. Eskiden binalarda asansör bir lüks iken günümüzde çok eski binalarda bile asansör kullanılmaktadır. Bu durum hem zaman kaybını önlüyor hem de sağlık sebebi ile ya da yüksek katlarda oturanlara yorulmadan evlerine ya da iş yerlerine ulaşma imkanı sağlıyor. Asansörlerin güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için üzerinde yazan uyarı etiketlerine dikkat etmek gerekiyor.

Bina yönetimi tarafından yazdırılan bu yazılar Ankara asansör etiket sağlayıcısı olan 333 Etiket tarafından açık ve anlaşılır bir şekilde basılarak ilgililere ulaştırılıyor. Asansör etiketleri sağlam malzeme ile yapılarak çok uzun süre asansörün üst kısmında asılı olarak kalıyor. Bu etiketler asansörün içine asılmadığı için her kata bir adet etiket asılması gerekiyor. Bina 10 katlı ise 10 adet etiket gerektiği için Ankara asansör etiket firmasına bu talebi iletenlere yazılacak olan yazı kaç adet ise yazılarak kargo yolu ile gönderim sağlanıyor.

Asansör Etiketinde Hangi Bilgiler Yer Almaktadır?

Asansör etiketleri üzerinde asansörün kaç kişi taşıyabileceğine dair bir kapasite bilgisi yer alıyor. Kaç kişi taşıdığı bilgisi net ifadelerle yazılırken kilo olarak da karşılığı bazı etiketlerde kullanıcının isteğine göre yazılabiliyor. Sigara içilmez işareti ve yük taşınmaz işareti de kişi bilgisinin sağ ve sol tarafında yer alarak bu uyarıların asansörün düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı olunur. Bu bilgiler müşterinin isteği doğrultusunda yazılabilen bilgilerdir. Arzu eden kullanıcılar sadece kişi ya da kilo bilgisi de yazdırarak levhayı asansörün dışına asabilir. Bu levhalar fiyat bakımından oldukça makul bir bedele basılırken aynı zamanda çok uzun yıllar formunu kaybetmeden kullanılabilecek yapıda sert malzemeden yapılmaktadır.

Yükseğe, herkesin görebileceği bir alana asıldığı için el değmemesi ürünlerin deforme olmasını etkileyen bir unsurdur. Aynı zamanda bu ürünlerin üretimi sırasında gözden kaçmaması için yazının renkli bir formatta yazılması sağlanır. Asansör firmasının adı ve asansörün bakımının hangi firma tarafından yapıldığı gibi bilgiler de asansör etiketleri arasında yer alan bildirilmek zorunda olan içeriklere yer veren etiketlerdir.

Metal Etiketin Asansör Firmalarına Katkısı Nedir ?

Öncelikle sormamız gereken soru şu metal etiket nedir?

Üzerine serigrafi baskı tekniği, asit indirme ve benzeri yüzey işlemleri uygulanarak yüzeyi şekillendirilen ve(ya) işlenen metalin herhangi bir çeşidiyle yapılmış etiket çeşidine metal etiket denir. Pe ki neden metal etiket tercih etmeliyiz? Endüstriyel ortamın kendine has bazı fiziksel, kimyasal ve mekanik aşındırma ortamı olabilmekte durum böyle olunca endüstriyel ortama yönelik etiket ihtiyacı oluşmuştur. Kuşkusuz metal etiket çeşitleri endüstriyel ortamın zor şartlarına dayanacak ve sizin markanızı, logonuzu ve benzeri işaretlerinizi çok uzun yıllar koruyacaktır. Yüksek ısı dayanımı, sert yüzey, yüksek boya tutuculuğu ve yüksek kalite istiyorsanız metal etiket tam firmanız için diyebiliriz. Asansör etiketleri çok çeşitli olmakla birlikte farklı malzeme türlerinden üretimi yapılmaktadır. Kullanılacağı yer veya isteğe göre malzeme tercihi yapabilirsiniz. Ham alüminyum, eloksallı alüminyum ya da yüksek mikron malzemelerden üretim yapılabileceği gibi; PVC, leksan ya da çıkartma etiket üretimi de tercih edilmektedir. Kullanım alanına göre şablonlar oluşturulduktan sonra, her firmanın kendi bilgileri ve logosu ile etiketler üretilmektedir.

Özellikle yüksek binalarda yaşayanların hayatlarını son derece kolaylaştıran, günlük koşuşturmaların yorgunluğunu bir nebze de olsa azaltan asansörlerin kimlik kartı olan, ona dair her türlü bilgiyi bize aktaran etiketlerin üretimini gerçekleştiriyoruz. Hem asansörü üreten firmanın reklamını yapan hem de iletişim bilgilerini aktararak daha geniş kitlelerin ve ihtiyacı olanların firmaya ulaşmasını sağlayan metal etiketler, içeriğinde yer alan; üretim tarihi, model ve seri numaraları bilgileriyle arıza durumlarında teknik servisini bilgilendirmeniz için olanak sağlar. İmalatını gerçekleştiren firmanın bilgileri ile etkin ve ekonomik bir reklam sağlayan, estetik görünümü ile asansörün konseptini tamamlayan etiketler, genellikle metal özelliklerde olup, istenilen renk ve konseptlerde tasarlanabilmektedir.  Asansörü üreten firmanın reklamı için metal etiket çok önemlidir çünkü her gün onlarca kişinin kullandığı asansörler de firmanın ismi olması demek insanların bilinç altlarında o firmaya dair bir izlenim bırakması demek anlamına geliyor zaten günümüz şartlarında bir firmanın reklam olmadan büyümesi olanaksız ve gayet zor bir süreçtir.

 

Asansör Etiketleri Ne Kadar Dayanıklıdır ?

Asansör kullanımı daha öncesinde olmadığı kadar ciddi oranlarda artış göstermeye başladı. Geçmiş dönemlerde yalnızca belli başlı yerlerde kullanılmakta olan asansörler artık gerek evler gerekse iş yerleri, alışveriş merkezleri, eğitim kurumları ve hastanelerde de sıklıkla kullanılır hale geldi. Asansörler, gelişmekte olan teknoloji ile beraber artık daha öncesinde olmadığı kadar farklı şekillerde hazırlansa da temelde amaçları aynıdır. Bir insan ya da eşyanın bir yerden alınarak yukarı ya da aşağıya herhangi bir sorun olmadan indirilmesi adına asansörler kullanılmaktadır. Geçmiş dönemlerde gerek asansör gerekse asansör etiketleri ile alakalı çalışmalar son derece bilindikti.

Böyle olunca da insanlar asansör etiketleri söz konusu olduğu zaman yalnızca klasik tarzdaki etiket çeşitlerini düşünüyorlar. Kağıt materyallerden hazırlanmakta olan etiketlerin asansörlerde kullanılması düşünüldüğünün aksine mümkün değildir. Bunun en büyük sebebi ise böylesi materyallerin dayanıklılık oranının son derece düşük olmasıdır. Çok kısa bir süre içerisinde dış etkenler ile karşı karşıya kalacak olan kağıt etiket ne yazık ki yırtılacak, sökülecek ve okunamaz hale gelecektir. Böylesi kötü bir durum ile karşılaşmamak adına ise artık firmalar asansörler için kullanacakları etiketlere daha öncesinde olmadığı kadar fazla dikkat ediyorlar. Şimdilerde bu konu ile ilgili yapılacak olan araştırmaların sonrasında da görülebileceği üzere artık pek çok farklı materyalden hazırlanabilen asansör etiketleri bulunmaktadır.

Asansör Etiketleri Firması Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Dışarıdan bakıldığı zaman bu asansör etiketleri arasındaki farkı net olarak görmek pek de mümkün olmayabiliyor. Çünkü görünüş itibari ile bu etiketlerin büyük bir kısmı birbiri ile neredeyse tıpatıp aynı olacak şekilde benziyor. Böyle olunca da firmaların çoğu tam anlamıyla araştırma yapmadan asansör etiketi seçmeyi deniyorlar. Fakat seçtikleri bu etiket oldukça kısa bir süre içerisinde zarar görüyor. Zarar gören etiket ise üzerindeki yazılar belli belirsiz olduğu için istekleri tam anlamıyla karşılayamıyor. Pek çok kişinin de bildiği üzere asansör etiketleri yalnızca tanıtım değil aynı zamanda bilgilendirme amacı ile de kullanılmaktadır. Oldukça önemli olan bu konu ile ilgili dikkatli şekilde araştırmaların yapılmaması durumunda ortaya çıkabilecek sorunların giderilmesi adına ise kişilerin üzerinde durmaları gereken pek çok farklı konu bulunuyor.

Bunların başında ise asansör etiketleri ile ilgili yapılmakta olan çalışmaların her birinin çok özenli bir şekilde incelenmesi geliyor. Asansörün sahip olduğu özellikler başta olmak üzere gerekli olan detayların tamamının üzerinde durulmasının yanı sıra metal gibi kaliteli materyallerin tercih edilmesi, tahmin edilenden çok daha uzun süreler boyunca etiketin kullanılması imkanına erişilmiş olacaktır. Özellikle son dönemlerde meydana gelmekte olan gelişmeler ışığında birbirinden farklı şekillerde hazırlanmakta olan asansör etiketleri sayesinde artık gerek evlerde gerekse iş yerlerde kullanılan asansörler daha öncesinde olmadığı kadar etkili şekilde etiketlerin kullanımı mümkün hale gelmiş olacaktır.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by