HEMEN ARA WHATSAPP

Asansör Etiketleri

Bu makalemizin konusu asansör etiketlerinin önemi. Şehirlerde yaşam oranının bir hayli yüksek olmasından dolayı artık her yerde ve neredeyse her insanın kullandığı bir makine haline geldi asansörler. Bundan yirmi yıl önce birçok insanın gerek duymadığı bu alet artık hayatımıza her yerden karışmaya başladı. İş yerlerimize gittiğimizde kullanıyoruz, evlerimizde kullanıyoruz, alışveriş merkezlerinde ve gittiğimiz birçok lokal alanlarda asansöre ihtiyaç duyuyoruz. Peki bu makinenin güvenliği hakkında ne kadar eminiz?

Asansörler için yapılan yıllık ve altı ayda bir olan bakım periyotları vardır. Bu bakımlar oldukça önem taşımaktadır çünkü bakımlardan sonra asansör etiketleri dediğimiz güvenlik önlemleri ve bilgilendirme pulları yapıştırılmaktadır. Bu etiketler bizim, ailemizin ve mal güvenliği için hayati önem taşımaktadır. Asansör etiketleri silinmiş, tahrik olmuş veya zarar görmüşse bunu yetkili kişilere bildirmemiz gerekmektedir. Yıllık kontrolü yapılan bütün asansörlere uzman kişiler ve alanında uzman mühendisler tarafından kırmızı, yeşil, sarı ve mavi etiketler yapıştırılmaktadır. Bu etiketler bizlere can ve mal güvenliği olup olmadığını söylemektedirler. Etiket bulunmayan asansörleri yetkili kişilere bildirmeniz rica olunur.

Şimdi bu asansör etiketlerinin ne anlama geldiğini inceleyelim.

Kırmızı Etiket: Asansörünüz uzman tarafından kontrol edildikten sonra can ve mal güvenliğiniz için yüksek risk teşkil eden asansörlerdir. Kırmızı etiket yapıştırılan asansöre 30 günlük bir izin verilir ve bu sürenin sonunda yetkili kişi bu sorunu gidermezse bağlı bulunduğu belediye yetkilileri tarafından asansör mühürlenip kapatılır.

Sarı Etiket: Asansörünüz uzman tarafından kontrol edildikten sonra can ve mal güvenliğiniz için risk teşkil eden asansörlerdir. 60 günlük bir sorun giderme süresi verilir ve aksi takdirde yetkililer tarafından cezai işlem uygulanır.

Mavi Etiketler: Uzmanlar tarafından tespit edilen hafif kusurdur. 12 aylık onarma izni verilir.Yeşil Etiket: Yapılan incelemeler sonucu hiçbir sorun teşkil etmeyen etiket türüdür. Bu etiket türlerinin hepsini 333 reklam ajansı olarak sizlere sunmaktayız.

ASANSÖR UYARI ETİKETLERİ

Asansörlerin kullanımı son dönemlerde oldukça ciddi oranlarda artış göstermeye başladı. Gerek evlerde gerekse iş yerlerinde kullanılmakta olan asansörlerin uzun süreler boyunca sorunsuzca ve yüksek performans ile kullanmaya devam etmek isteyenlerin dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerden biri ise asansörlerin gerekli olan bakımlarının yapılması gerekmektedir. Mekanik cihazlar arasında yer almakta olan asansörlerin düzenli olarak kullanılması adına ise dikkatli şekilde bunların bakımlarının yapılması gerekmektedir. Aksi halde yani bakımların düzenli olarak yapılmaması sonrasında ne yazık ki ortaya oldukça ciddi sorunlar çıkmaya başlamış olacaktır. Bunların olmasının engellenmesi adına ise dikkat edilmesi gereken en önemli şey, asansörlerin düzenli bakımlarıdır. Bunların yanı sıra asansör uyarı etiketleri de yine asansörlerde kullanılması gereken etiketler arasında kendine yer bulmakta.

ASANSÖR UYARI ETİKETLERİ ANKARA

Genel itibari ile asansör uyarı etiketleri söz konusu olduğu zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen şeylerin başında klasik tarzdaki modeller öncelikli olarak kendine yer buluyor. Çünkü pek çok farklı asansörde bu tarz etiketler görüldüğü için ne kadar istenmiş olursa olsun fark etmez, farklı etiket modelleri ortaya koyulamıyordu. Ancak daha sonrasında bu konuda meydana gelmekte olan değişimler ile beraber asansörlerde yer alan etiketlerin çeşitlerinin değişmesine yardımcı oldu. İster klasik tarzda kullanılmakta olan asansörler ister sanayi sektöründe kullanılmakta olan asansörler olsun fark etmez, bunların sorunsuzca kullanılabilmesi adına dikkat edilmesi gereken bazı adımların atılması gerekmektedir.

ANKARA ASANSÖR UYARI ETİKETLERİ

Bu adımların başında ise asansör uyarı etiketlerinin kullanılması ilk sıralarda kendine yer buluyor. İsminden de anlaşılabileceği üzere bu etiketlerin temel amacı asansöre binecek olan kişilerin sorun yaşamamasını sağlamak olmalıdır. Özellikle de son dönemlerde bu konuda meydana gelmekte olan gelişmeler ışığında yapılan çalışmaların neticesinde ortaya birbirinden farklı uyarı etiketleri çıkartılmaya başlanmış oldu. Dolayısıyla firmaların bu aşamada yapmaları gereken en önemli şeylerin başında, isteklerini en iyi şekilde karşılayacağına inandıkları etiketleri seçmek olmalıdır. Asansörler ne amaç ile kullanılacaksa, seçilecek olan etiketlerin de ona göre seçilmesi önemlidir. Çünkü hazırlanmakta olan uyarı etiketlerinin her birinin kullanım amacı birbirinden farklıdır.

Bunların dikkatlice incelenmesi sonrasında seçilecek asansör uyarı etiketleri tam anlamıyla istekleri yerine getirmeyi de başarmış olacaktır. Klasik tarzdaki asansör uyarı etiketlerinin yanı sıra firmaların istekleri doğrultusunda özel olarak çalışmalar yapılabilmektedir. Bu aşamada firmalar kendi isteklerini en etkili şekilde ortaya koyabilirler. Yapılacak olan çalışmalar sonrasında ortaya çıkacak olan ürünler, isteklerin yerine getirilmesi konusunda başarılı sonuçların elde edilmesine yardımcı olacaktır. Oldukça hızlı bir şekilde hazırlanacak olan bu etiket modellerinin materyalleri de son derece kalitelidir. Bundan dolayı da kaliteli materyallerden üretilmiş olan etiketler çok uzun süreler boyunca asansörlerin üzerindeki yerini korumaya devam edecektir. İnsanlar da böylece asansörlere binerken gerekli olan kuralları en etkili şekilde öğrenmiş olacaktır.

İster hiç binilmesin fark etmez, asansör etiketleri her asansörde bulunması gereken etiket türleri içerisinde kendine yer bulmakta. İnsanların büyük bir kısmı bu tarz etiketleri gereksiz olarak düşünebiliyor. Fakat özellikle de işletmelere ait olan asansörlerde mutlaka gerekli olan uyarı etiketlerinin yapıştırılmış olması gerekmektedir. Bu etiketlerin üzerinde asansörün kaç kişi ile kullanılabileceği başta olmak üzere ne kadar kilo taşıdığı, binerken ya da asansör kullanılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği ile alakalı bilgiler yer almaktadır. Birçok kişi bu tarz asansör etiketlerinin çok basit şekilde hazırlandığını düşünse de özellikle son dönemlere bakıldığı zaman firmaların bu konuda çalışmalarını çok daha farklı bir şekilde yapmaya başladığını görmek mümkün.

Kendi kurumsal kimliklerini asansörlere yansıtmak adına seçtikleri asansör etiket çeşitleri artık oldukça farklı şekillerde hazırlanabiliyor. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında ise firmaların isteklerinin yerine getirilmesi gelmekte. Yapılacak olan görüşmeler esnasında ne tarz çalışmaların yapılması istendiğine net olarak karar verilmesi gerekmektedir. Birçok farklı modelde hazırlanmakta olan bu asansör etiketleri bir yandan asansör ile alakalı uyarıları ortaya koyarken diğer bir yandan da güzel görüntüleri ortaya koyarken diğer bir yandan ise güzel görüntünün ortaya koyulması adına gerekli görülen her bir detayın üzerinde durulmuş olacaktır. Şimdilerde birbirinden farklı tarzlarda yapılan bu etiketler ile beraber ise asansörler ile alakalı bilgilendirmeler en etkili şekilde yapılmış olacaktır.

ASANSÖR ETİKETLERİ

Asansörler günümüzde gerek evlerde gerekse iş yerlerinde insan ve yük taşımak adına kullanılmakta. Bu konudaki isteklerin artmaya başlaması ile beraber pek çok farklı markaya ait asansörler birbiri ardına insanların beğenisine sunuluyor. Asansörleri dikkatlice kullanmak ise şimdilerde insanların en fazla dikkat ettikleri konular arasında ilk sıralarda kendine yer buluyor. Asansörlerin kullanılması konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok farklı konu bulunmaktadır. Bunlara dikkat edilmediği zaman ne yazık ki ortaya çıkacak olan sonuçlar tahmin edilenden çok daha kötü olabilecektir. Asansör etiketleri ise sorunlar ortaya çıkmadan önlerinin kesilmesine yardımcı olmaktadır.

ASANSÖR ETİKETLERİ ANKARA

Günümüzde asansör etiketleri denildiği zaman insanların akıllarına yalnızca bilindik tarzdaki etiketler geliyor. Bunlar genel itibari ile uyarı etiketleridir. Asansörlerin yıllık olarak yapılacak olan bakımları sonrasında mühendisler tarafından asansörlere takılmaktadır. Dolayısıyla bir asansörün sorunsuzca binilebilmesine imkan tanıyıp tanınmadığının belirlenmesi adına bu etiketlerin yeşil olanının takılması için gerekli olan işlemlerin eksiksizce yapılması asansörün içerisinde yer almış olduğu bölge için zorunlu durumlardan bir tanesidir. Asansörün kullanılması esnasında ortaya çıkacak olan bu sorunlar insanların asansörü kullandıkları zaman oldukça farklı ve ciddi sorunların ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Bunların oluşmasının engellenmesi adına gerekli kontrollerin yapılmasından sonra artık asansörler için gerekli olan şey, doğru uyarı etiketlerini kullanmak olmalıdır.

ANKARA ASANSÖR ETİKETLERİ

İster hiç binilmesin fark etmez, asansör etiketleri her asansörde bulunması gereken etiket türleri içerisinde kendine yer bulmakta. İnsanların büyük bir kısmı bu tarz etiketleri gereksiz olarak düşünebiliyor. Fakat özellikle de işletmelere ait olan asansörlerde mutlaka gerekli olan uyarı etiketlerinin yapıştırılmış olması gerekmektedir. Bu etiketlerin üzerinde asansörün kaç kişi ile kullanılabileceği başta olmak üzere ne kadar kilo taşıdığı, binerken ya da asansör kullanılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği ile alakalı bilgiler yer almaktadır. Birçok kişi bu tarz asansör etiketlerinin çok basit şekilde hazırlandığını düşünse de özellikle son dönemlere bakıldığı zaman firmaların bu konuda çalışmalarını çok daha farklı bir şekilde yapmaya başladığını görmek mümkün.

Kendi kurumsal kimliklerini asansörlere yansıtmak adına seçtikleri asansör etiket çeşitleri artık oldukça farklı şekillerde hazırlanabiliyor. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında ise firmaların isteklerinin yerine getirilmesi gelmekte. Yapılacak olan görüşmeler esnasında ne tarz çalışmaların yapılması istendiğine net olarak karar verilmesi gerekmektedir. Birçok farklı modelde hazırlanmakta olan bu asansör etiketleri bir yandan asansör ile alakalı uyarıları ortaya koyarken diğer bir yandan da güzel görüntüleri ortaya koyarken diğer bir yandan ise güzel görüntünün ortaya koyulması adına gerekli görülen her bir detayın üzerinde durulmuş olacaktır. Şimdilerde birbirinden farklı tarzlarda yapılan bu etiketler ile beraber ise asansörler ile alakalı bilgilendirmeler en etkili şekilde yapılmış olacaktır.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

@333 Tanıtım

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.