Barkodlu Etiket Nasıl Yapılır?

Barkodlu Etiket Nasıl Yapılır?

Barkodlu Etiket Nasıl Yapılır? Barkodlu etiket, bilgisayarda oluşturulan barkod tasarımı, dijital baskı makinesinde folyo etikete basılır. Kullanım amaçları açısından oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olan bu etiket ürünlerin fiyatlarını kayıt sistemine göre kullanılmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistemde çoğunluklu olarak marketler için yapılan bu etiket ürünlerin kasada okutulması görevini yapmaktadır. Bilgilerin aktarımı sağlaması ve kayıt sistemini en etkin şekilde ve düzenli bir şekilde kullanılması için kullanılmaktadır.Tasarım aşamasında etiketin boyutları belirlenmesi gerekir. Sonrasında etiketin içeriğinin ne olduğu belirlemesi yapılmalıdır. Baskı metodu seçiminde etiket miktarı ve boyutunu belirlenmesi ve yazma kapasitesinin hesabının yapılmasıyla yapılmaktadır. Bazı durumlarda ürünlerin etiketlenmesi ölçüsünden dolayı mümkün olmamaktadır. Bu durumda ürünün bulunduğu rafa ürün kodu etiketi yapılması daha uygun olacaktır. Bu şekilde yapılmasıyla en doğru etken olarak kullanılmaktadır. Peki barkodlu etiket nasıl yapılır ? bu tür uygulamalar noktasında etkin bir şekilde kullanılması uygundur. Yapım aşamasında ölçülere bağlı olarak çoklu basımlar yapılmaktadır. Maliyet açısından da oldukça ekonomik olması avantajlı bir durumdur.

Barkodlu Etiket Nasıl Yapılır ?

Kullanım amacına göre farklı özellikleri olan folyo etiket ürünlerinin amaca uygun şekilde üretimi mevcuttur. En önemli özellikleri arasında doğru bir uygulama ile etkin şekilde kullanımı uygundur. Kullanılacak malzeme nem, ısı ve toz benzeri etkenlere karşı dayanıklıdır. Bundan dolayı bir açısıyla bakıldığı zaman değişkenlik göstermektedir. Marketlerde kullanılan etiket ile sanayi sektöründe kullanılan etiketler farklılık göstermektedir. Daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasına bağlı olarak sanayi de kullanılan madeni yağ, tekstil, otomotiv gibi alanlarda kullanımı daha etkin olmaktadır. Ankara barkodlu etiket ile birçok çeşitte ve özellikte etiket tasarımı yapılmaktadır. Bu tür etiketlerin etkinliği kullanılacak yere bağlı olarak değişmektedir.

Barkodlu Etiket Türleri Nelerdir?

Kağıt bazlı etiket, kumaş bazlı etiket ve plastik bazlı etiket olarak 3 çeşit etiket türü bulunmaktadır. Kağıt bazlı etiketlerin özelliği kağıt bazlı olmasından dolayı yırtılabilir bir özelliğe sahiptir. Kumaş bazlı etiketler yıpranmaya karşı dayanıklıdır ve kullanım amacına uygun olarak üretilmektedir. Bir diğer etiket türü de plastik bazlı olarak üretilen etiketlerde esneme özelliğine sahip olmasından dolayı çok uzun süreli kullanıma uygundur. Bu tür etiketler sağladığı etki ile en doğru şekilde kullanım kolaylığı sunmaktadır.  Alternatif olarak uv baskı iel üretilen leksan ve pvc etiket verilebilir.

Benzer Haberler

Yeni Haberler