(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Çevre Ve Temizlik Levhaları?

Çevre Ve Temizlik Levhaları Neden Önemlidir?

Parkların, bahçelerin ve mesire alanlarının temiz tutulması için bazı levhalar asılarak gerekli hatırlatmaların yapılması gerekir. Bu hatırlatmalar çoğu zaman etkili olduğu için eğer levha asılmaz ise daha kirli mekanlar ve doğanın tahribatı kaçınılmaz olmaktadır. Levha kullanımında o alanın kontrol edildiği ve temiz tutulması gerektiğine dair bir mesaj verilmiş olur. Bu durum ağaçlara zarar verilmemesi, çiçeklerin koparılmaması ya da çimlere basılmaması gibi uyarıları da içine alan bir durumdur. Bu levhaları yaptırmak isteyenlerin 333 Etiket tarafından istedikleri boy ve en oranlarında temin etmeleri mümkündür.

Ankara çevre ve temizlik levhası sigara izmariti konusunda da uyarı levhaları içerebilir. Yazılmak istenen çevre hassasiyeti ve temizlik uyarısı sözcükleri değişiklik gösterebilir. Kimi alanlarda özel kelimeler ile düşündürücü bir bilinç ile hazırlatılan levhalar yer alırken bazı alanlarda verilmek istenen mesaj net bir şekilde iletilir. Ankara çevre ve temizlik levhası müşteri nasıl arzu eder ise o şekilde levhayı tasarlar ve gönderimini yapar.

Çevre Ve Temizlik Levhaları Nasıl Olmalıdır?

Genellikle temizlik levhalarında bazı figürler yer alır. Yeşil oklar geri dönüşümü simgeler ve ”doğayı kirletmeyin” yazısına eşlik eder. Aynı ok görseli pek çok mesaj için kullanılabilir. Çöp kutusuna çöp atan insan görseli yazılar ile birlikte çokça kullanılan evrensel bir figürdür. Yazı Türkçe yazılsa bile verilmek istenen mesaj görsel yoluyla da iletilir. Görselin dili burada sadece Türkçe bilenler için değil herkes için geçerli olur. ”Ateş yakmayınız” ya da ”mangal ateşinin söndüğünden emin olun” gibi yangınlara karşı önlem almak amacı ile yazılan pek çok levha binlerce ağacın korunması gereken önemli uyarılar arasında yer alır.

Görsellerin dikkat çekici ancak rahatsız etmeyen tasarımı kurallara uyum açısından çok önemlidir. Bu yazılar rica mahiyetinde yazılır ve ciddi bir dil kullanılır. Önemli olan mesaj net bir şekilde verilir ucu açık bir şekilde bırakılmaz. Yazım kurallarına uyulmadan yazılmış olan bir levha ciddiye alınmayacaktır. Bu nedenle en önemli kriterlerden birisi düzgün bir imla ve dil kullanılarak levha yazısının oluşturulmasıdır.

 

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by