Dijital Baskı

Dijital Baskı

Dijital baskı,  dijital ortamda oluşturulan yazı, tasarım vb. materyallerin doğrudan baskı makinesine gönderilmesidir.

Dijital Baskı işleriniz için firmamız ile iletişime geçin. UV, Lateks, İç Mekan, Solvent Baskı seçenekleri ile kadromuz hizmet vermektedir. Dijital Baskı çalışmaları günümüzde hiç olmadığı kadar farklı şekillerde ön plana çıkmaya başladı. Buna bir de tanıtım ve reklam çalışmaları konusunun çok büyük bir öneme sahiptir. Firmalar araştırmalarını çok daha farklı şekillerde yapmaya özen gösteriyorlar. Çünkü aksi durumda sunulmuş olan hizmet veya ürün çok iyi olmuş olsa bile firma istemiş olduğu başarılı sonuçlara bir türlü erişemiyorlar. Bu konuda yapmış olduğu incelemelerin sonrasında ise artık reklam sektörü firmaların ciddi anlamda üzerinde durdukları konulardan oldu.

Dijital baskı ise son on ila on beş yıla bakıldığı zaman ciddi oranda büyüme gösteren çalışmalar arasında yer aldı.

Dijital Baskı, Diğer Baskı Türlerine Göre Avantajlı Mı?

Genel itibari ile dijital baskı konusunda çok fazla çalışma yapılıyor. Firmaların büyük bir kısmı bu konudaki çalışmaları ya da konuyu tam olarak bilemiyorlar. Ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez tam olarak akıllarındaki şeyleri somut hale getiremeyebiliyorlar. Özellikle de az sayıda yapılması gereken baskı işlemleri sırasında ofset veya serigrafi baskı tekniklerinin kullanılması oldukça meşakkatli işlemlerin yapılmasına neden olabiliyordu. Lakin basım teknikleri ile beraber bu konuda oldukça etkili çözümler kendini göstermeye başlamış oldu. Bununla beraber yapılacak olan konuda var olan ürün çeşitliliği ile beraber basım teknikleri beraberinde birçok farklı avantajı da getirmiş oluyor. Bu avantajların başında ise dijital baskı ile beraber az sayıdaki baskı tekniklerinin oldukça ekonomik bir hale gelmesi gelmekte. Genel tanımı ile dijital baskı merkezleri ya da bilgisayar ortamında dikkatli bir şekilde hazırlanacak olan tasarımların veya fotoğrafların mümkün olan en gelişmiş baskı teknolojilerinin kullanılması ile beraber kaliteli ve hızlı bir şekilde farklı malzemelerin üzerinde el değmeyecek şekilde tüm baskılar sorunsuzca yapılabilecektir. 

Günümüz reklam ve tanıtım çalışmaları sırasında birçok farklı konu için baskı teknikleri kullanılmaktadır. Şirketler adına oluşturulmakta olan reklam çalışmaları esnasında baskı tekniğinden yararlanılırken bununla beraber gerek ev ilanları gerekse broşürler için de aynı tarzda çalışmaların yapılması da mümkün olmaktadır. Böylece endüstriyel yazıcılar kullanılarak firmaların ihtiyaçlarına en uygun tarzdaki çalışmaların yapılması daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir hale gelmiş olacaktır. Kullanılacak olan basım tekniği ile beraber istenilmiş olan sayıdaki baskılar oldukça kolay bir şekilde yapılacaktır. Esnek bir yapıya sahip olmasının yanı sıra tüm ihtiyaçlara en uygun çözümleri vermesinden ötürü sıklıkla tercih edilmekte olan dijital baskı işlemlerinin özellikle konusunda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçilmesi ile beraber istenilen her türlü çalışma oldukça etkili bir şekilde yapılmış olacaktır. Gerçekleştirilen bu çalışmalar sonrasında firmalara ait olan reklam ve tanıtım çalışmaları eksiksiz bir şekilde yerine getirilmiş olacaktır.

Hangi Yüzeylere Baskı Yapılabilir?

Dijital Baskı, elektronik ortamda hazırlanmış tasarımların, gelişmiş baskı teknolojileri sayesinde, kaliteli ve hızlı bir şekilde yapılan baskı tekniğidir. Son yıllarda hızlı bir şekilde geliştirilen hassas dijital ortamlarının birden çok sağlayıcı desteğiyle bez, kumaş, naylon gibi yüzeylere yazılabilmektedir.

Dijital Baskı Hangi Durumlarda Fiyat Avantajı Sağlar?

Teknolojideki gelişmeler, baskı ihtiyacı olan birçok kurumun işini kolaylaştırdı. Teknoloji fiyat avantajı sağlayarak yaratıcı birçok uygulamayı mümkün kılan çözümleri sundu. Akla sadece büyük ebatlı iç ve dış mekan baskıları gelse de tüm basılı malzemeler bu baskı tekniği ile üretilebilir. Kartvizit, broşür, etiket, kitap, dosya, klasör, defter, ajanda, takvim, sunum, faaliyet raporu vb. Bence baskının en önemli avantajı basılan her bir ürünün içeriğinin bir diğerinden farklı olabilmesi. Baskı üzerinde farklı bir isim, şifre, fotoğraf ya da grafik gibi kişiye özel olan her türlü değişken içeriği basmak mümkün. Matbaacılar bu tür baskılara “değişken data baskısı” diyorlar. Dijital baskının tercih edilmesinin nedenlerinin düşük maliyet, yüksek hız ve tasarım özgürlüğü düşünüyorum. Uzun süreli dayanıklılık sağlayan solvent bazlı boya kullanılan dijital baskı ankara tanıtım ve duyuru amaçlı kullanılan reklam ürünleri hazırlanmakta. Pek çok baskı tekniğini hız ve kalite açısından geride bırakan aynı zamanda baskı işleminde boyut sınırlandırmasını da ortadan kaldırmıştır. Tercihimizi doğru yaptığımız sürede reklamımız akılda kalıcı bir şekilde olacaktır.

Dijital Baskı Ankara Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

İlerlemekte olan teknoloji ile beraber artık birçok işlem daha öncesinde olmadığı kadar farklı bir şekilde ilerlemeye başladı. Böyle olunca geçmiş dönemlerde yapılmakta olan işlemlerin büyük bir kısmı artık çok daha farklı şekillerde yapılıyor. Dolayısıyla firmalar da var olan bu değişimleri en etkili şekilde kullanmak adına çalışmalar yaptırmayı tercih ediyorlar. Dijital baskılar da var olan değişimlerden nasibini alan konulardan bir tanesi olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan dijital baskı kavramı ile alakalı pek çok kişinin ise ne yazık ki tam anlamıyla fikri bulunmamakta. Böyle olunca da aslında çok basit bir şekilde yaptırabileceği ve etkili sonuçlar alabileceği işlemler ile alakalı buldukları çözümler, hem maliyet anlamında yetersiz kalıyor hem de karşı tarafın isteklerini yerine getiremiyor. Böylesi durumlar ile karşılaşmak istemeyenlerin yapmaları gereken en önemli şey ise dijital baskı Ankara konusunda araştırmalar yapmak olmalı.

Dijital Baskı Nasıl Yapılır?

Dijital baskı en basit tanımı ile metinlerin ya da görsellerin farklı materyaller üzerine dijital ortamda basılması tekniğine verilen isimdir. Bu baskı ağırlıklı olarak küçük çaplı baskı işleri için tercih edilmektedir. Ofset baskıya göre çok daha hızlı bir yöntem olan dijital baskının diğer baskılardan en önemli farkı ise baskı kalıplarının değiştirilmek zorunda olunmamasıdır. Bilindiği üzere ofset baskılarda devamlı olarak baskı kalıplarının değiştirilmesi gerekir ve bu işlemlerin büyük bir kısmı manuel olarak yapılır. Bu durum da ister istemez baskının süresinin uzamasına neden olur. Bununla birlikte dijital baskı içerisinde seri baskılar çok daha uygun şekilde yapılabilmektedir. Özellikle de yeni gelişen teknolojiler ile beraber kısıtlı zamanlar içerisinde etkili şekilde baskılar yapılmak istendiği zaman dijital baskılar insanlara isteklerini en iyi şekilde onlara vermeyi başarmış olacaktır. Şimdilerde dijital baskı konusunda meydana gelmekte olan gelişmeler ışığında birbirinden farklı merkezlerde dijital baskılar yapılmaktadır.

Fakat bu baskılar ne yazık ki her zaman istenilenleri tam anlamıyla verme konusunda sınıfta kalabiliyor. Öyle ki pek çok firma kaliteli ve hızlı baskılar yaptırabileceklerini düşünürken kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalıyorlar. Böylesi kötü sonuçlar ile karşılaşmak istemeyenlerin dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerin başında; konusunda deneyimli dijital baskı  merkezini bulmak olmalı. Çünkü deneyimli olan kişilerin yapacakları baskılar gerek hız gerekse kalite bakımından insanlara istediklerini en iyi şekilde verecektir. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın fark etmez, dijital baskı çalışmaları konusunda her bir detayın üzerinde duracak olan merkezler ile iletişime geçilmesi halinde başta broşür ve el ilanları olmak üzere akla gelecek olan gelmeyecek her türlü konuda yapılacak olan dijital baskılar ile beraber firmalar müşterilerine ve hedef kitlelerine çok daha etkili şekilde ulaşmanın en iyi yollarından bir tanesini bulmuş olacaklar.