Metalize Etiket arşivleri | 333 Metal, Leksan Etiket Baskı Ankara

Metalize Etiket

Metalize Etiket metale benzeyen folyolar ile yapılan etiketlerdir. Metalin kendine has parlak rengi her zaman insanların dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Bu sebeple de birçok farklı alanda metal renkteki ürünler kullanılır. Dijital baskı ve etiket sektöründe de metal renk son derece popülerdir. Reklamcılık ve tanıtım alanında hizmet verildiği için insanların dikkatini çekmek çok büyük önem taşımaktadır. Etiketlerin dikkat çekici olması için yapılan çalışmalar metalize etiket ismi verilen ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Bu etiket türü polipropilen malzemeden üretilmektedir. Etiketlerin her iki yanı da tamamen metalik renkte olmaktadır. Malzemenin kendisi metal görünümlü olduğundan ileriki dönemde mürekkebin çıkması sebebiyle alttan farklı bir renkte zeminin gözükmesi durumu söz konusu olmamaktadır. Her zaman kendine has yapısını koruyabildiği için birçok markanın ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Metalize Etiket Nerelerde Kullanılır?

Metalize etiketlerin kullanıldığı ilk alan barkodlardır. Ürünlerin belirli bilgilerini içerisinde bulunduran barkodlar her zaman alışveriş aşamasında kullanılır. Ürünlerin üzerinde yer alan barkodların çok kolay bir şekilde fark edilebilmesi için metalize etiket kullanılmaktadır. Bu sayede ürünler çok daha kullanışlı bir hale gelir.

Elektronik cihazlar üzerinde de bu etiketler sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle cihazların ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisi hakkında bilgi verilmesi için kullanılmaktadır. Elektronik cihazların üzerinde kullanılarak tüm dikkatleri üzerine çekecek ve insanların üzerinde yazan bilgileri okumasını sağlayacaktır. Böylece cihazlara gereğinden düşük ya da yüksek seviyede elektrik verilmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Metalize etiketler markaların kendi isim ve logolarını ön plana çıkarmak için de kullanılmaktadır. Birçok marka çok parlak bir yapıda olması ve dikkatleri üzerine çekebilmesi sebebiyle bu etiketleri kullanır. Genel olarak bu etiketler üzerine siyah renkte yazılar yazılmaktadır. Logosu tamamen siyah renkte olan markalar için muhteşem bir seçenek olacaktır.

23 Haziran 2020
metalize etiket,demirbaş etiketi

Metalize etiket

Metalize etiket, metalik gri görünen folyolardan yapılmaktadır. Sağlam yapıda olan bu folyolar uzun yıllar tahribat görmeden dayanabilir. Sticker (baskes etiket) şeklinde üretilen metalize etiketlerin kullanımı oldukça […]

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by