Pirinç Etiket arşivleri | 333 Metal, Leksan Etiket Baskı Ankara

Pirinç Etiket

Pirinç etiket, oldukça şık bir görünümü olan bir etiket çeşididir. Kullanıldığı zaman oldukça dekoratif bir özellikte durur. Birçok sektör içerisinde değişik amaçlarla kullanılabilen bir etiket türüdür. Pirinç metal bir malzemeden elde edilmektedir. Daha çok şık ve tasarımın ön planda olduğu yerlerde görülmektedir. Tasarıma ve görselliğe önem veren yerler tarafından her yerde sıkça kullanılmaktadır. Bu türler, reklam için veya tanıtım için tüketim mallarının üzerine iliştirilen bir etiket çeşididir. Resmi alanlarda bulunan kapı önlerinde yer alan isimliklerde görülür. Özel sektörde sıkça görülebilir. Ayrıca plaket ve madalyon gibi eşyalar üzerinde görülen bir etikettir.

Pirinç olarak üretilen türler için asit indirme teknikleri uygulanır. Bu şekilde üzerindeki yazıların ve şekillerin kolay bir şekilde oluşması hedeflenir. Pirinç etiket için birçok teknik bulunur. Bu tekniklerden birisi polisaj tekniğidir. Cila uygulaması sayesinde daha parlak bir görünüme bu teknik sayesinde kavuşturulabilir. Ayrıca başka bir teknik için kumlama tekniği kullanılabilir. Kumlama tekniği sayesinde pirinç uygulamasında daha mat bir görünüm kazandırılabilir. Pirinç uygulamalarında yat verniği kullanılır ve bu şekilde korozyona karşı önlem alınmış olunur. Bunun yanında paslanma, deforme olma gibi olumsuz durumlara karşı koruma sağlanır.

Pirinç Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Pirinç etiket, tabelalar üzerinde daha sık görülür. Bu tabelalar genellikle şu kurumlarda görülebilir;

  • Okullarda
  • Hastanelerde
  • Kamu Dairelerinde
  • İş merkezlerinde
  • Özel sektörde

Kapılarda sıklıkla isimliklerle görülen yazıların çoğu pirinç ile yapılmaktadır. Bunun yanında pirinç etiket birçok alanda kullanıma uygundur. Genellikle şu sektörlerde kullanılır;

  • Sanayi Sektörü
  • Tekstil Sektörü
  • Mobilya Sektörü

Gibi birçok sektör içerisinde kullanılabilir. Bu tarz etiketler sayesinde alanlar hakkında veya bilgi yazısı amacıyla çeşitli bilgiler verilebilmektedir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilen etiket çeşitleri arasındadır.

20 Haziran 2020
pirinç,etiket

Pirinç Etiket

Pirinç etiket, şık tasarımlar ile kurumsallığı yansıtan altın renklerinde bir metal olan pirinç ile oluşturulan bir etiket türüdür. Pirinç Etiket Nerelerde Kullanılır? Genellikle şirket tabelalarında ya […]

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by