(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

Folyo Etiket Hangi Sektörde Üretim Yapanlar İçindir?

333 Etiket Metal Etiket Uv Baskı AnkaraFolyo KesimFolyo Etiket Hangi Sektörde Üretim Yapanlar İçindir?

PVC bazlı malzemeden üretilmekte olan folyo etiket, sadece dekoratif amaçlı değil aynı zamanda reklam ve tanıtım amacı ile de sıklıkla kullanılmaktadır. Hazırlanmakta olan etiketlerin tasarımı sonrasında ise ortaya çıkartılacak ürün için tercih edilen folyo üzerine plotter isimli makinelerde şekillendirme ve kesim işlemleri yapılır. Plotter makineleri sayesinde firmaların istedikleri ölçülere göre arzu ettikleri desenler ve yazılar folyo etiket baskının üzerinde kendine yer bulmaktadır. Folyo etiketlerde renk opsiyonunu kullanmak son derece kolaydır. Böylelikle firmalar etiketlerinde diledikleri renkleri isteklerine göre düzenleme olanağına erişmiş oluyorlar. Firmalar da var olan dekorlarına en uygun olacak tarzdaki tasarımlar kolaylıkla hazırlanabiliyor.

Dijital baskı sektörünün günümüzdeki kadar gelişmediği dönemlerde yazı tipleri, kesim ve fon çeşitleri son derece kısıtlıydı. Bundan dolayı da firmaların çok büyük bir kısmı ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez diledikleri tarzdaki etiketleri hazırlatamıyorlardı. Fakat şimdilerde folyo etiket kullanımı daha öncesinde olmadığı kadar artış göstermeye başladı. Firmalar da bu sayede de diledikleri ürünleri için bilgilendirme ve tanıtım çalışmalarını en etkili şekilde yapma imkanına erişmiş oluyorlar. Folyo etiket ile beraber artık tüm yazı tipleri ve kombinleri ile alakalı folyo baskıları rahatlıkla entegre ediliyor ve firmalara sunuluyor. Böylelikle de ortaya firmanın kendi kimliğine en iyi şekilde uyum sağlayacak tarzdaki folyo etiketler çıkıyor.

İlk ortaya çıktığı dönemlerde folyo etiket çeşitleri sadece reklam sektöründe kullanılıyordu. Lakin şimdilerde bu durumda oldukça etkili değişimler kendini göstermeye başladı. Firmalar böylelikle kendi isteklerini en iyi şekilde ortaya koyabileceklerini düşündükleri tarzda hazırlanabilmekte olan folyo etiketleri hazırlatarak kullanılabiliyor. Tanıtım ve dekorasyon alanında da oldukça etkili sonuçları ortaya koymakta olan bu etiket türü ile beraber artık kişisel ya da kurumsal olması fark etmez, istenilen sonuçların elde edilmesi hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelmiş oluyor. Normalde konu etiketler olduğu zaman insanların akıllarına gelmekte olan ebatlar, folyo etiketler söz konusu olduğunda tam anlamıyla değişim gösteriyor.

Hangi sektör içerisinde yer alıyor olursa olsun fark etmez, folyo etiket çeşitleri ile beraber artık tanıtım çalışmaları başta olmak üzere istedikleri her türlü çalışma için diledikleri tarzda folyo etiketleri hazırlatma olanağına erişmiş oluyorlar. Folyo etiket üretimi konusunda firmaların özen göstermeleri gereken en önemli şeylerden biri mutlaka bu tarz etiketler ile alakalı bilgi sahibi olan kişiler ile iletişime geçmek olmalı. Çünkü bu kişiler öncelikli olarak firmaların isteklerini net olarak belirleyecek, sonrasında da bu istekleri tam olarak karşılayabilecek etiketlerin tasarımlarını yapacaklardır. Firmalar da ne tarzda folyo etiketler istiyorlarsa, bunları karşı tarafa iletecek ve böylelikle tasarım oluşturulacaktır. Bunun sonrasında ise artık yapılacak olan tek şey etiketin kolaylıkla basılması olacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by