Görme Engelliler İçin Etiket

Görme Engelliler İçin Etiket

Görme engelliler için etiket ve brail kabartma alfabe ürünlerinin basımını yapan 333 Etiket her alana uygun basım gerçekleştirmektedir.”,”Görme engelliler için etiket ve brail kabartma alfabe ürünlerinin basımını yapan 333 Etiket her alana uygun basım gerçekleştirmektedir.  Arzu eden kullanıcılar için alt kısımda klasik yazı, üst kısımda görme engellilere özel yazı yazan etiketler basılmaktadır. Basımların oldukça uygun fiyatlar ile temin edilmesi, boyutların arzu edildiği şekilde tasarlanması mümkündür. Bu basımların her türlü alana konulması ve yaygınlaştırılması gerektiği için kargo yolu ile 333 Etiket tarafından tedarik edilmesi mümkün hale gelmektedir.

Görme Engelliler İçin Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Kabartmaların net bir şekilde olması diğer harfler ile karıştırılmaması gereken bu etiketlerin asılması esnasında da ulaşılabilir bir alanda yer alması gerekir. Yüksekte olmayan bir yerde dokunma imkanı verilmesi sayesinde görme engellilerin işlerine yarayacaktır. Diğer levhalar ya da etiketler gibi yukarıda olması işlevini yerine getirmesini engelleyecek bir kullanım oluşturacaktır. Asansörler, güvenlik uyarıları ya da önemli duyuruların tamamını etiket sistemi sayesinde devreye almak mümkündür. Okunma esnasında zarar görmeyecek etiket yapısı 333 Etiket tarafından çok uzun süre kullanılması için üretilmektedir. Bu alanda kazandığı deneyim ile her türlü etiket ve baskıyı titizlik ile tamamlayan firma pek çok özel ve kamu kurumunun etiket ve baskı işlerini de yapmaktadır. Bu şekilde levha ve etiketler çok fazla kişiye ulaşmaktadır. Görme engelliler için etiketler, pvc, alüminyum, pleksi gibi sert malzemelere uv baskı ile kabartma desteği verilerek yapılmaktadır.

Görme Engelliler İçin Etiketlerin Kullanım Yerleri Nelerdir?

Görme engelliler dokunma yöntemi ile yazılan yazıları okuyabilmektedir. Dokunarak öğrendikleri harf yapılarının mutlaka çıkıntılı olması gerekir. Klasik bir yazıyı dokunduğunda hiç bir kabartma yok ise, harfler belli değil ise okuyamayacaktır. Bu durumda görme engellilerin okuyabileceği kitaplar, levhalar üretilmelidir.Toplumda yer alan her alanda Ankara görme engelliler için etiket kullanıyor olmak görme engellilerin toplumda aldığı yeri bilmek ve onlarda değer vermek ile alakalıdır. Görme engelli kişilerin evlere kapanması yerine onlara yönelik yaratılan alanlara bu levhalar yönlendirilmesi ve işlerinin kolaylaştırılması gerekir. Kütüphaneler, hastaneler, duraklar özel alanların tamamında bu levhaların olması görme engellilere o ortamda yer açıldığını gösteren levhalar olduğu için toplumun bu anlamda daha çok bilinçlenmesine de bu levhalar yol açacaktır.

Benzer Haberler

Yeni Haberler