Kesim

Kesim

Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.​

Kesim Nedir?

Farklı durumlar, farklı çözümler üretmek amacıyla, pek çok yöntem geliştirilerek yapılan kesme işlemine Kesim denir. Bu işlemin birçok yöntemi vardır. Ayrıca her bir yöntemin kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Ancak hiçbir teknik, henüz teknik başına işleri halledebilecek kadar gelişmemiştir. Bu yüzden; günümüzde en çok kullanılan teknikler; lazer, folyo, soğuk ve CNC Router kesimdir. Ayrıca işin yapılacağı sektöre, ihtiyaca ve hatta süreye göre teknik seçimi değişebilmektedir. Bu yüzden yol haritası çizme bakımından teknik seçimi önemlidir.

Bu yöntemleri kullanırken en önemli amaçlardan birisi kimyasal yapıda değişikliğe gidilmemesidir. Bu yüzden çıktının zararsız olması elzemdir.

Bahsi geçen yöntemleri, sağlığa zararsız şekilde kullanarak ihtiyaçlarınıza sıra dışı çözümler üretiyoruz. Buna ek olarak uygun fiyat avantajları ve kaliteyi de beraberinde sunmaktayız.

Bünyemizde lazer kesim ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz. Kesim ihtiyaçlarınız için 333 Etiket ile iletişime geçin!

Kesim Teknikleri

Ankara ve Ostim Kesim ihtiyaçlarınız için birçok teknik ile çözüm üretmekteyiz. Ayrıca gerek isme özel gerekse markaya özel olmak üzere birçok kullanımı alanı bulunmaktadır. Biz de bu ihtiyaçlarınıza, sizi mutlu edecek, en sıra dışı çıktılar ile çözüm olmaktayız. Buna ek olarak; bünyemizde lazer, soğuk, folyo ve CNC Router kesme işlemi gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca baskı işleriniz için 333baski.com sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Lazer Kesim

Lazer ile ahşap, deri, plastik, cam gibi birçok malzemede kesme işlemi uygulanabilmektedir. Ancak kalın metalleri kesmek için ideal değildir.

Soğuk Kesim

Bu teknik sayesinde, birçok malzemenin kesme işlemi esnasında istenilen soğukluk seviyesinde tutulmasına olanak tanımaktadır.

Folyo Kesim

Bu kesme tekniği; Plotter makinesine yerleştirilen ve dijital ortamda oluşturulmuş vektörlerin kesilmesi ile elde edilmektedir.

CNC Router

Bilgisayar kontrollü, programlanabilir numerik tezgahlarda, yüksek devirle dönen iş parçasının elması bıçaklar ile kesilme işlemidir.

Metal Kesme Yöntemleri

Metal işlemede ilk adım kesim işlemidir. Hammaddeler, işlenmiş parçayı elde etmek için şekle göre basitçe kesilebilir ve ayrılabilmektedir. Biz bünyemizde birçok kesme yöntemi kullanmaktayız. Örneğin; lazer kesim, genellikle yüksek verimli hassas kesme işlemi için kullanılmaktadır. Bunun sebebi kalite anlamında yüksek geri dönüş vermesidir. Ayrıca lazer ışını çok küçük bir alana etki ettiğinden, ısıdan etkilenen bölge çok küçük ve iş parçası neredeyse deforme olmaz.

Ahşap Kesim

Bu teknik, ahşaba şekil vermek ve istenilen ebatlarda çıktı almak için kesim yapma tekniğidir. Ayrıca bu teknik, müzik sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Örneğin bir gitar yaparken, metaya uygun bir tasarım için kusursuza yakın kesimler yapılması oldukça önemlidir. Buna ek olarak, elinizdeki bir tasarımı oyma, kesme veya yönlendirme teknikleriyle hayata geçirebilirsiniz.

Alüminyum Lazer Kesim

CNC Routerlar, kare kenar plazma, lazerler alüminyum ile karmaşık kesimler yapılabilmektedir. Ayrıca alüminyum lazer yöntemleri sağladığı avantajlarla daha fazla kar sağlamaktadır. Buna ek olarak; pek çok sektörün üretim alanında kullanılan bu kesme yöntemleri, kullanım amacına uygun olarak kullanılmaktadır. Her alan içinde kolaylık ve gelişim imkanı sağlayacaktır.