Lazer Kazıma Etiket

Lazer Kazıma Etiket

Lazer Kazıma Etiket Nedir?

Lazer kazıma etiket, fiber lazer markalama makinası ile üretilmektedir. Kendine yapışkanlı film tabakası üzerine fiber lazer makinesi ile yapılmaktadır. Ayrıca kazınarak üretilen yazı, şekil ve barkodların ince detayları sayesinde isteğinize özel güvenlik etiketi üretiyoruz.

Markalama ve kesim çok hızlı bir şekilde ihtiyaç duyulan tek işlemde ve hızlı bir şekilde üretilmektedir. Ayrıca bu işlem yüksek çözünürlüklü etiket üretiminde sıkça tercih edilmektedir.

Bünyemizde lazer kazıma, markalama ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz. Ankara etiket ihtiyaçlarınız için 333 Etiket ile iletişime geçin!

Lazer Gravür Etiketi

Lazer gravür etiketi bir garanti etiketidir. Uygulandığı yüzeyden çıkarmak mümkün değildir. UV Baskı ile yapılırsa, etiket tamamen kalkmaz ve delil bırakır. Kısacası tamamen demonte edilemez ve başka bir yere taşınamaz. Ayrıca ticari marka logosu işlenerek özelleştirilebilmektedir.

Lazer Kazıma Etiket Kullanım Alanları

Otomobillerde, lastik basınç değerleri ve yakıt türü bilgileri ile motor ve şasi numaraları ile araca özel etiketler üretilmektedir. Ayrıca servis talimatı ve hava yastığı gibi araç tanımlama bilgilerini gösteren özel bir etiket türüdür.

Metaller ve plastikler için lazer kazıma etiket otomobil ön camlarında kullanılır. Buna ek olarak araç verilerini taşımaktadır. Silinme ve tahribata karşı direnci sayesinde güvenlik sağlamaktadır. Ayrıca aşınmaya, hava koşullarına ve kimyasal maddelere karşı oldukça dayanıklıdır. 

Bu tarz etiketler; yakıt doldurma kapağı, kapı direkleri gösterge paneli, motor gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Buna ek olarak yulaf ezmesi, elektrik panoları ve makine talimat etiketlerinde kullanılmaktadır.

Lazer Kazıma Etiket Üretim Süreci

Kazıma etiketleri, fiber lazer kazıma makinesi kullanılarak üretilmektedir. Lazer kazıma etiket, makinenin merceğinden çıkan lazer ışını sayesinde basılmaktadır. Etiketin üst yüzeyindeki katmanın temel rengi ortaya çıkaracak şekilde oyulmasıyla oluşturulmuştur. Ayrıca lazer etiketler diğer etiketler gibi baskı hazırlığı gerektirmeye bir seri üretim teknolojisidir. Aynı zamanda hem iç hem de dış mekan kullanımları için oldukça uygundur. Buna ek olarak şık görünüm sağlar, esnek ve hafif bir yapıya sahiptir.

Lazer Markalama Etiketi Neden Tercih Edilir?

Lazer kazıma film etiketi yani TESA, termal bir özelliğe sahiptir. Ayrıca fiziksel ve kimyasal etkenlere karşı çok uzun ömürlüdür. İlgili araçlarda, aracın ömrü boyunca devam etmektedir. Bu sayede maksimum güvenlik sağlamaktadır.

Birçok sektörde tercih edilmektedir. Kazıma sırasında ve sonrasında zararlı duman çıkmaz ve kokusuzdur. Ayrıca hafif ancak dayanıklı plastikten yapılmıştır. Parlak bir gövdeye sahip olmadığı için parmak izi bırakmaz. Buna ek olarak etiketleme makinesi ile seri üretime izin verilmektedir. Ayrıca resim ve tipografi gibi sizi rahatsız edecek hiçbir detay yoktur. Son olarak fiber etiketleme makinesi sayesinde etikete zarif bir derinlik kazandırmaktadır.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Benzer Haberler

Yeni Haberler