(0312) 394 6 133 (0536) 221 5 333 WHATSAPP

10 Temmuz 2018 Posted by etiket333 Pvc Etiket , ,

Pvc Etiket

Pvc etiket renkli canlı görünümü ve uzun süre hiç deforme olmadan sağlam kalabilme gücü ile en çok tutulan etiket çeşitlerinden birisidir. Pvc etiket 100 santigrat derece ısıya dayanıklıdır. Bu ısıya kadar olan yüzeylerde sorunsuz olarak tercih edilebilir. PVC etiket otomobil sektörü başta olmak üzere, her türlü sanayi ve tekstil alanında, elektrik ve elektronik sektöründe rahatlıkla kullanılabilen nadir etiket türlerindendir.

Saydam pvc ile yapıştırıcı arasına yapılan baskı sayesinde dış etkiler ile asla karşı karşıya kalmaz. Bu sayede renginde deforme olmadan uzun yıllar kullanılabilmektedir.  Yeni nesil baskı teknoloji olan uv baskı ile basılarak, parlak renklerin ve görselliğin hakim olduğu bir ürün ortaya çıkabilir. Arma, işaret, logo, isim ve açıklama metni gibi yazıların yada resimlerin basıldığı etiket çeşitleri, makinelerin ön panellerinde veya reklam promosyon amacı ile kullanılır. Yüksek ısıya maruz kalınan yerlerde pvc etiket deforme olacağı için leksan etiket tercih edilmelidir.

Pvc Etiket Kullanım Yerleri Nelerdir?

Pvc etiketler bir çok sektörde kullanılabilir. Pvc etiketler serigrafi baskı tekniği kullanılarak ta imal edilebilir. Fakat endüstriyel etiketlerde tiner ile temizlik yapabileceğinden kaynaklı boyanın dayanımı çok düşüktür. Bu yüzden uv baskı kullanmak daha avantajlıdır.  Pvc etiketler istenilen boyutta ve çeşitlerde üretilebilir. İç ve dış mekanlarda kullanılması  uygundur. Estetik açıdan gayet kaliteli ve işlevsel etiket türüdür. Şeffaf Pvc malzemelerde tersten baskı yapılabiliriz. Bu sayede boya yüzeyden erişilemez duruma gelir. Dış etkenlere karşı daha korunaklı bir hal alır. Yüzeyde solma ya da kararma olmaz. Pvc etiketler iş güvenliği levhalarında ve ışıklı tabelaların yüzeylerinde kullanılabilmektedir.  Farklı boya kullanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik(saydamlık) sağlar. Bu hizmetlerin tamamını firmamız sizler için sağlamakta ve pvc etiket baskı ve tasarımını sağlamaktadır.

Bir ürün ile alakalı bilgilerin müşterilere ve hedef kitlelere ulaştırılması adına kullanılmakta olan ürünlerin başında etiketler geliyor. Normalde etiket denildiği zaman insanların akıllarına gelen çeşitler belli oluyordu. Dolayısıyla firmalar bunları inceleyerek seçimlerini buna göre yapmayı tercih ediyorlardı. Fakat daha sonrasında pek çok farklı konuda olduğu gibi etiket konusunda da birbirinden farklı çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmaların sonrasında ise ortaya çıkan etiket seçenekleri arasından yapılacak olan seçim ile beraber ortaya tam anlamıyla firmanın kurumsallığını yansıtacak tarzda bir etiket çıkmış olacaktır. Etiket seçimi öylesine büyük bir öneme sahip ki insanların büyük bir kısmı için ürünün satın alınmasındaki en büyük etkenlerden biri olmakta. PVC etiket de ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana sıklıkla tercih edilmekte olan etiket modelleri arasında kendine yer bulmayı başarmakta.

Pvc Etiketin avantajları nelerdir?

PVC etiketin tercih edilmesinin nedeni yalnızca renkli görünüme sahip olmaları değildir. Bununla beraber diğer etiketlere nazaran herhangi bir deformasyon olmadan dış koşullara uzun süre dayanabilir. PVC etiketler yaklaşık olarak 100 dereceye varan ısıya dayanma gücüne sahiptir. Böyle olunca da sıcaklığın ciddi oranlarda yüksek olduğu ve bu ısıya maruz kalan ürünlerde PVC etiket kullanımı oldukça uygun olacaktır.

Yaygın bir kullanım alanına sahip olmasından ötürü PVC etiket konusunda oldukça farklı seçenekler insanların karşısına çıkıyor. Yapılacak baskı işlemleri sonrasında ortaya oldukça etkili sonuçlar çıkacağı için firmaların etiket seçiminde dikkat etmeleri gereken farklı durum vardır. PVC etiketin üzerinde yazılacakların, renk seçiminin belirlenmesi mümkün olan en kaliteli boyalar ve profesyonel üretimle beraber etiket ortaya çıkmış olacaktır. Firmaların isteklerine bağlı olarak birbirinden farklı ebatlarda ve renklerde hazırlanmakta olan PVC etiketler ile beraber yüksek performanslara sahip olacaktır. Böylece ürünler ile alakalı tanıtım işlemleri yapılırken makinenin üzerinde yer alacak olan etiket, uzun zamanlar boyunca burada kalmaya devam edecektir.

Firmalar Niçin PVC Etikete İhtiyaç Duyarlar ?

Etiket kullanımı, sektör fark etmeden firmaların en fazla ihtiyaç duydukları ürünlerdir. Çünkü ortaya koyulacak olan ürünler ya da hizmetlerin hedef kitleye mümkün olan en etkili şekilde ulaşabilmesi gerekir. Aksi halde ne kadar istenirse istensin tam anlamıyla istenilen sonuçların elde edilmesi de pek mümkün olmamaktadır. Bu tarz olumsuz durumların kendini göstermesini engellemek adına etiket seçimi firmalar için çok büyük bir öneme sahiptir. PVC etiket çeşitleri üretilmeye başladıkları ilk günden bu yana farklı sektörlerdeki firmaların sıklıkla tercih ettikleri etiketler içinde kendine yer buluyor.

Böyle olunca da ilk başlarda üretilen PVC etiket çeşitleri ile günümüzdeki etiketler arasında oldukça ciddi oranlarda farklar bulunuyor. Dolayısıyla firmalar da var olan bu değişimleri en iyi şekilde inceledikten sonra aralarından en uygun olanları rahatlıkla seçebiliyorlar. PVC etiketlerin bu denli fazla tercih edilmesinin en önemli sebebi çok uzun süreler boyunca herhangi bir sorun oluşmadan kullanılabilmesidir. Sağlam bir materyalden hazırlanmakta olan bu etiketler sayesinde artık firmalar akıllarında var olan soru işaretlerini etkili şekilde giderirler. Tam anlamıyla onların kurumsal kimliklerini ortaya koyabilecek tarzdaki etiketler çıkmış olur.

Pvc Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Konusunda deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilecek olan PVC etiket tasarımları sırasında etiket ile alakalı akıllarda yer edebilecek her türlü sorunun cevabının alınması gerekmektedir. Etiketin nerede kullanılacağı konusunda net olarak fikirlerin elde edilmesi ile beraber tasarım çalışmaları yapılabilecektir. Her kullanım alanına bağlı şekilde özel PVC etiketler hazırlanabilmektedir. Klasik tarzdaki boyutlama çalışmalarının yanı sıra isteğe bağlı olarak firmaların kendi tasarımlarına göre özel hazırlanılan bu etiket tasarımlarının doğru şekilde işlenmesi ile beraber ise oldukça kısa bir süre içerisinde gerekli olan çalışmalar yapılmış olur. Her bir detayına dikkat edilmesi halinde PVC etiket çeşitleri arzu edilen yerlerde kullanılırken tüm dikkatleri de üzerine çekmeyi başarmış olacak, böylece firmanın tanıtım çalışmaları olması gerektiği ölçülerde yapılmış olacaktır.

PVC etiketler renkli bir görünüme sahiptir. Pek çok farklı sektörde sıklıkla tercih edilmekte olan bu PVC etiketler sayesinde gerek bilgilendirme gerekse tanıtım işlemleri daha öncesinde olmadığı kadar etkili şekilde yapılabiliyor. Normalde etiketler ile alakalı firmaların yaşamakta oldukları sorunlardan biri de güneş gibi dış etkenlerden ötürü kısa sürelerde solması oluyor. Çünkü solacak olan etiketin üzerinde yazacak olan yazıların çok büyük bir kısmı siliniyor. Dolayısıyla firmalar da yeniden etiket hazırlatmak zorunda kalıyorlar. Halbuki PVC etiketler böylesi durumların ortaya çıkmasını engellemiş oluyor.

Günümüzde hazırlanmakta olan PVC etiket modelleri gerek kullanım gerekse özellik bakımından firmalara her türlü isteklerini en etkili şekilde vermiş oluyor. Böyle olunca da hazırlatılacak olan etiketler tahmin edilenden de uzun süreler boyunca sorunsuzca kullanılabiliyor. Firmalar için hazırlatılacak olan PVC etiketlerde boyutlar başta olmak üzere kullanılacak renkler ve üzerinde yazılacak yazıların tamamı özel olarak belirlenebiliyor. Dolayısıyla firmalar kendilerine ait kurumsal kimlikleri en etkili şekilde ortaya koymak adına da diledikleri tarzdaki PVC etiketleri hazırlatabiliyorlar. Çok kısa süreler içerisinde hazırlanılacak olan bu etiketler sayesinde gerek ürün gerekse hizmetler en etkili şekilde hedef kitlelere ulaştırılıyor, bu durumun da geri dönüşü son derece başarılı bir şekilde olarak firmaların istekleri yerine getirilmiş oluyor.

PVC Etiket Hangi Sektörlerde Kullanılır ?

Pvc Etiket hangi sektörde olursa olsun fark etmez, firmalar kendi bünyelerinde yer almakta olan ürün ve hizmetlerin en iyi şekilde tanıtılabilmesi adına etiketlerin kullanımı son derece önemlidir. Eski dönemlerde etiketler yalnızca belli başlı şekillerde hazırlanıyordu. Bundan dolayı da  tam olarak istenilen sonuçlar elde edilemiyor, sadece onlara sunulan etiket modellerini inceleyerek bunların içinden seçimlerini yapıyorlardı. Fakat ilerleyen teknolojik gelişmeler ile beraber artık etiket çeşitleri ile alakalı da oldukça etkili çalışmalar yapılmaya başlanmış durumda. Özellikle de PVC etiket çeşitlerini inceleyecek olan firmalar, böylelikle kendi sektörleri içerisinde onların isteklerini mümkün olan en iyi şekilde sunacak etiketleri bulmuş oluyorlar.

Genel itibari ile söz konusu PVC etiket olduğu zaman firmaların çok büyük bir kısmı artık kendi istekleri ve kurumsal kimliklerine en uygun olduklarını düşündükleri tarzdaki etiketleri daha öncesinde olmadığı kadar etkili şekilde kullanma imkanına erişmiş oluyorlar. Konu PVC etiketler olduğu zaman firmaların akıllarına öncelikli olarak gelen şeylerden bir tanesi, bu etiketlerin son derece renkli bir görünüme sahip olması oluyor. Lakin bu etiketlerin tek özelliği bu olmuyor.  PVC etiketlerin yapılarından ötürü çok uzun zamanlar boyunca kullanılabilmesi sayesinde firmalar farklı boyutlardaki etiketleri gönül rahatlığı ile kullanabiliyorlar. Hazırlanmakta olan bu etiketler yaklaşık olarak 100 dereceye kadar olan ısıya karşı herhangi bir sorun olmadan başarılı şekilde dayanabilmektedir. Bundan dolayı da elektrik, elektronik ve otomotiv başta olmak üzere oldukça farklı sektörlerde yer almakta olan firmalar tarafından sıklıkla tercih edilebilmektedir.

PVC Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Firmaların PVC etiket seçimi yaparken üzerinde durdukları konulardan bir tanesi de yalnızca ısıya değil aynı zamanda dış etkenlere karşı dayanıklı olup olmadığı geliyor. Çünkü özellikle de ağır sektörlerde yer almakta olan firmaların tanıtımları için yapacakları etiket seçimlerinde mutlaka her bir detayın üzerinde yeterli oranda durulması gerekmektedir. Günümüzde PVC etiket konusunda oldukça farklı çalışmalar yapılabilmektedir. Bundan dolayı da firmaların etiket basım işlemleri öncesinde gerekli olan tüm detayların üzerinde dikkatlice durmak son derece önemlidir.

Her ne kadar PVC etiket modellerinin ana materyali belli olsa da yapılacak olan çalışmalar çeşitli etkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Dolayısıyla firmaların etiket çeşitleri söz konusu olduğu zaman dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerden bir tanesi, mutlaka konusunda uzman olan kişiler iletişime geçilmesi önemlidir. Çünkü bu kişiler akıllarda yer edebilecek olan her türlü soru işaretini etkili şekilde gidermek adına neler yapmaları gerektiğini net olarak bildiği için firmalara da bu konuda daha öncesinde olmadığı kadar etkili sonuçları ortaya çıkartmak adınsa gerekli olan her türlü bilgiyi de verecektir. Firmalar da hangi sektörde olurlarsa olsunlar fark etmez tam anlamıyla istedikleri etiketleri kolaylıkla elde etmiş olacaklardır.

PVC Etiketlerin Dayanma Gücü ve Özellikleri Nelerdir ?

Etiketler, bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları konusunda firmalara oldukça önemli avantajları sunmakta olan ürünler arasında yer alıyor. Çünkü etiketler ile beraber herhangi bir konu ile alakalı hazırlanan ürün ya da sunulan hizmet, doğru şekilde karşı tarafa iletilmediği takdirde ortaya çıkacak olan sonuçlar ne yazık ki firmaların çok fazla istedikleri şeyler olamayabiliyor. Böylesi durumların önüne geçilmesini engellemek adına ise mümkün olduğu kadar etiket konusunda araştırmalar yapılıyor. Tüm bu çalışmalardaki temel amaç ise seçilecek olan etiketlerin çok uzun süreler boyunca herhangi bir sorun oluşmadan kullanılabilmesidir. PVC etiket modelleri de işte tam da bu noktada firmaların isteklerini başarılı bir şekilde yerine getirebiliyor.

Firmaların büyük bir kısmı PVC etiket  çeşitlerinin yalnızca çok renkli bir görünüme sahip olduklarını düşünüyorlar. Gerçekte ise bu etiket türlerinin tek özelliği bu değil. Aynı zamanda PVC etiketler, sahip oldukları içeriklerden ötürü çok uzun süreler boyunca herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmadan diledikleri ürün içim PVC etiket çeşitlerini rahatlıkla kullanabiliyorlar. PVC etiketler 100 dereceye kadarki ısıya başarılı bir şekilde dayanmasından ötürü başta otomotiv olmak üzere elektrik, elektronik gibi oldukça geniş bir yelpaze üzerinden pek çok farklı sektörde rahatlıkla kullanılabilmektedir. PVC etiketlerde kullanılmakta olan şeffaf PVC ve yapışkan arasındaki baskı ile beraber etiketin dış yüzey ile temas etmesi, dolayısıyla yıpranması gibi bir sorun kendini göstermeyecektir.

Genel itibari ile PVC etiket yalnızca klasik tarzdaki etiketlerde kullanılıyor gibi görülebilir. Gerçekte ise işaret, arma,  logo, açıklama metni gibi birçok farklı alanda kullanılmakta olan bu etiketler sayesinde sadece görsellik değil aynı zamanda uzun süreli kullanım ile alakalı da daha öncesinde olmadığı kadar etkili çalışmalar oldukça rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Fakat şimdilerde bu konu ile alakalı oldukça fazla sayıda çalışma yapıldığı için firmaların gerekli olan her türlü konuya yeterli özeni göstermeleri gerekmektedir. Aksi durumda yapılacak olan çalışmalar ne yazık ki istekleri karşılama konusunda sınıfta kalabilecektir.

 

Son Yazılar

Sorularınız
1
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by