Sticker Kullanım Alanları

Sticker Kullanım Alanları

Sticker Kullanım alanları çok geniştir hem işlevsel hem tasarımsal avantajları ile dikkat çekerler. Bas-kes etiketler için dekupe denilen kesme işlemi uygulanmaktadır. Üretim alanı genellikle dijital baskıdır ancak optik okuyucu özellikli folyo kesim makinelerinde de yapılabilir. Bu şekilde az sayıdaki sticker basımı matbaaya kıyasla daha uygun fiyatlı olmaktadır. Bas-kes etiket&sticker kullanım alanları nelerdir?

Sticker kullanım alanları nelerdir?

Bas-kes etiketler ve stickerlar çok çeşitli alanlarda ve geniş bir yelpazede kullanılabilmektedirler. Bunlar:

 • A4 etiketleri
 • Hobi amaçlı çalışmalar
 • Yazı/şekil ve folyo kesimleri
 • Etiket üretimi, kesimi ve basımı
 • Sticker
 • Yönlendirme işaretleri
 • Şirket içi kullanım
 • Okullar
 • Cam süslemeleri
 • Hem iç hem dış mekan ofis dekorasyonu
 • Araç üstleri
 • İndirimler ve kampanyalar ile ilgili yazılar
 • Çeşitli parti organizasyonları
 • Diğer

Görüldüğü gibi bas-kes etiket & sticker ürünleri oldukça kullanışlıdır. Yönlendirme, eğitim, süs, bilgilendirme gibi birçok amaçla tercih edilebilir. Tasarımları müşterinin istediği gibi yapılır; renk tercih skalası da oldukça geniştir.Bas-kes etiket nedir? Bas-kes etiket üretilirken uygulama yapılan baskı folyosu kesilmektedir. Bu baskılar dijital makinalarda yapılmaktadır. Makinede baskı tamamlandıktan sonra çevresinde bazı fazlalıklar meydana gelmektedir. Fazlalıklar kesildikten sonra etiket yapımı tamamlanır. Bas-kes özelliği makinalarda bulunmaktadır. Bas-kes etiket Ankara ile pürüzsüz bir işlem gerçekleştirilir. Makinada bu özellik yoksa o zaman işlem optik okuyuculu folyo kesim makinesinde yapılmaktadır.

Sticker Kullanım Avantajları Nelerdir?

Bas-kes etiket & sticker kullanım alanları nelerdir? Sticker kullanım alanları nedeniyle avantajlı bir üründür. Birçok yerde ve amaçla tercih edilebilir. Hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda çok uygun bir üründür. Dış mekanlarda kullanılacağı zaman bas-kes etiketler için lamine işlemi yapılmaktadır. Lamine işlemleri baskıların ömrünü uzatan ve ayrıca daha güzel bir görüntü sağlayan uygulamalardır. Avantajları:

 • Matbaalık işlere kıyasla daha az sayıdaki baskı-kesim işlerinin uygun fiyatlı olarak yapılabilmesi
 • Yüksek görsel kalitenin bu yöntemle daha kolay bir biçimde yakalanabilmesi
 • Serigrafide çok renkli baskıların pahalı olması
 • Pratik ve hızlı bir işlem olması
 • Kullanım alanının geniş olması

Bas-kes etiketler ile istenilen boyut ve tasarımlarda üretilebilmektedirler.

Baskes Etiket Nedir?

Etiket ürünleri, firmaların kendilerini müşterilerine ve hedef kitlelerine en iyi şekilde tanıtabilmeleri adına oldukça büyük bir öneme sahiptir. Böyle olunca da artık firmalar onların isteklerine en uygun olacağına inandıkları ürünleri incelemeye başlıyorlar. İsteklerin göstermiş oldukları artıştan hemen sonra ise birbirinden farklı tarzdaki etiket modelleri firmaların kullanımına sunuldu. Dolayısıyla bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli adımların başında, etiketlerin nerede ve ne şekilde kullanılacağının belirlenmesi gelmekte. Baskes etiket Ankara, istenilen sayıda ve ebatta hazırlanabilen etiket modelleri içerisinde kendine yer bulduğu için de pek çok firma tarafından büyük bir beğeni ile tercih edilmektedir.Genel itibari ile baskes etiket çalışmaları tamamen  dijital baskı makinelerinde yapılmaktadır. Bu makinelerin yine dijital baskı makinesinde ya da optik okuyuculu folyo kesim makinelerinde dekupe işlemi yapılmaktadır. Bu işlem ile beraber yalnızca etiket kalacak şekilde etrafında bulunan fazlalıklar dikkatli bir şekilde kesilmiş olacaktır. Baskes etiketlerde diğer etiket çeşitlerinde olduğu gibi grafik tasarım işlemlerinin doğru şekilde yapılabilmesi önemlidir. Etiketin tasarımı esnasında başta renk olmak üzere gerekli olan her bir detayın üzerinde doğru olarak durulması gerekmektedir. Yapılacak olan en ufak bir yanlışlık sonrasında ortaya çıkacak olan sonuçların büyük olacağı göz önünde bulundurulduğu takdirde oldukça güzel sonuçlar çıkmış olacaktır. Başta renk olmak üzere etikette yer alacak görsel ya da harflerin olması gerektiği gibi belirlenmesinden sonra ise artık sıra bunların grafik tasarımı ile beraber doğru olarak işlenmesine gelecektir.

Baskes Etiket Nasıl Yapılır?

Konusunda uzman grafik tasarımcılar, baskes etiket çalışmalarını en etkili şekilde yerine getirmek adına oldukça ciddi çalışmalar yapmaya özen gösterecektir. Tasarımın son aşamasında ise firmalara etiket ile alakalı son görüşler sunulacaktır. Onay verilmesinden sonra ise artık sıra bu etiketlerin basım işlemlerine gelecektir. Tasarım çalışması sonrasında artık ürün baskı makinesine gönderilerek basım işlemine başlanmış olacaktır. Kullanılacak olan baskı makinesinde eğer ki baskes özelliği bulunuyorsa, baskının yapılmasının hemen sonrasında kesim yapılacak ve çıkartarak kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.Bunun dışında makinede baskes özelliği bulunmuyorsa, baskı makinesinden çıkartılacak olan etiket optik okuyuculu folyo kesim makinesine dikkatli bir şekilde yerleştirilecektir. Baskının hali hazırdaki dizim şekline göre hazırlanacak olan şablon ile kesim yapılacaktır. Kesimin yapılmasından sonra ise etrafında bulunan fazlalıklar alınarak işlemler tamamlanmış olacaktır. Baskes etiket Ankara için istenilen her türlü mürekkep seçilebilecektir. Çünkü kesilecek olan parça folyo olduğundan, seçilecek olan mürekkebin çok da bir önemi bulunmamaktadır. Baskı folyosundan yapılmakta olan etiketler pek çok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Dolayısıyla firmalar istemiş oldukları tarzdaki ürünler için gönül rahatlığı ile baskes etiketleri kullanabilirler. Kısa bir süre içerisinde hazırlanacak olan etiketlerin yüksek baskı kalitesi sayesinde gerek iç gerekse dış mekanlarda istenilen sonuçlar elde edilmiş olacaktır. Ayrıca uv baskı ürünü olan leksan etiket de alternatif olarak düşünülebilir.

Benzer Haberler

Yeni Haberler